Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Чім та як допомогти біднякам знайти правду без коштовних судебних тяжб

Саме відповідь на ці питання дослідження допоможе команді програми #Правоспроможна_громада налагодити на Березанщини сервіс медіації для пенсіонерів, безробітних, осіб з особливими потребами та загалом малозабезпечених мешканців сіл.

24 вересня у районній бібліотеці стартувало дослідження «медіабельних» потреб соціально незахищених категорій громади, що триватиме у всіх населених пунктах протягом вересня — жовтня 2020р як у центрі, так у всіх округах ОТГ.

 

На семінарі інтерв’юерів волонтери ГО «Еко. Березань» за допомогою експертів з Миколаївського місцевого центу БВПД, ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та відділу соціального захисту селищної ради ознайомились з програмою дослідження та особливостями анкети. Раніш у селищі було проведено пробне анкетування – «предтест» 

Відкривючи семінар, представниця відділу соціального захисту селищної ради Валентина Крикунова привітала корисну для громаді ініціативу та висловила сподівання, що результати дослідження допоможуть сформувати корисний сервіс для соціально незахищених мешканців громади.

Координатор команди проекту та директор  ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»  Михайло Золотухін так прокоментував нагальність ініціативи для мешканців громади:

«..Для соціально вразливих мешканців громади нагальними  є питання соціального забезпечення, житлові, земельні, трудові та сімейні. Нажаль їх рівень доходів не дозволяє захистити свої права та інтереси у суді. Їм не доступні платні послуги адвокатів або правників/юристів. А судебний збір складає більше половини їх місячного доходу…»

На що, додає експертка проекту , начальник відділу Миколаївського місцевого центу БВПД Вікторія Царьова:

«..Новою можливістю може стати медіація , що є у завданнях нашого відділу у громаді. Але мешканці поки цім сервісом поки не користуються. І саме тому нам потрібна інформація, яка дозволить визначити попит на вирішення правових проблем/спорів альтернативним позасудовим способом за допомогою медіації…»

Сподіваємось, що це дозволить у подальшому напрацювати дієву модель надання відповідного якісного місцевого сервісу.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» — координатора команди програми #Правоспроможна_громада у Березанськійселищній  ОТГ 

Анкетування проводиться в рамках програмами дослідження Березанської селищної ОТГ Миколаївської області, за підтримки програми «Правоспроможна громада», що реалізується ГС «Мережа правового розвитку» за підтримки МФ «Відродження», ВБФ «Українська фундація правової допомоги», Координаційного центру з надання правової допомоги та мережі правових клубів Pravokator.

Мета дослідження: Виявити у соціально-вразливої категорії мешканців селищної громади рівень потреб в медіації та визначити «медіабельні проблеми» — правові проблеми які можуть бути вирішені альтернативним позасудовим способом за допомогою медіації.

Медіація – це структурована процедура врегулювання спору за участі нейтрального посередника (медіатора), який підтримує сторони у досягненні ними взаємовигідного рішення. Медіація має добровільний, а не зобов’язальний характер: сторони за власним бажанням можуть припинити медіацію або продовжити її.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>