Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

У Миколаєві пропонують регламентувати інструменти місцевої демократії

 

 

 

 

Місцеві ініціативи — це можливість громадян самостійно підготувати письмову пропозицію (питання/проєкт рішення), яку обов’язково буде розглянуто на засіданні відповідної місцевої ради.

Наразі в Миколаєві відсутній офіційний документ, що регламентує подібні дії громадян. Розуміючи даний факт потягом 2019 року за експертним супроводом ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та коаліції «Миколаївська Регіональна Платформа Реформ»  розроблено проєкт Положення «Про місцеві ініціативи», що був рекомендований до розгляду депутатам Миколаївської міської ради Експертно-громадською радою Виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі ЕГР) . Але зі слів членів ЕГР, даний проєкт рішення був заблокований ще на стадії розгляду постійними комісіями Миколаївської міської ради.

Заступник голови чинної каденції ЕГР Михайло Золотухін знов пропонує винести питання затвердження Положення «Про місцеві ініціативи», з доопрацюваннями відповідно до норм чинного законодавства, на розгляд Миколаївської міської ради, після опрацювання проєкту рішення на засіданні Експертно-громадської ради Виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Також варто зазначити, що проєктом «Найкращі практики місцевого самоврядування», що впроваджується місцевими Коаліціями за підтримки експертів Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, підготовлено проєкт Дорожньої Карти Реформ за напрямом «Розвиток місцевої демократії» у рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. В травні, на публічному обговоренні, була презентована Дорожня Карта Реформ за даним напрямком та обговорено проблеми та перспективи імплементації інструментів місцевої демократії в процес прийняття владних рішень.

Детальніше Круглий стіл “ВЛАДА-ГРОМАДА: дієві механізми та інструменти взаємодії”

Пропонуємо ознайомитися із проєктом Положення «Про місцеві ініціативи», який потенційно запропонують  винести на розгляд Миколаївської міської ради

 

 

Джерело “Наш час”.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>