Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Саме такий проєкт рішення з інтеграці внутрешньо переміщених осіб (далі ВПО) буде розглянуто березневою сесією Березанської селищної ради за рекомендаціями ініціативи  #ВПО_НовосельціГромади.

Проєкт місцевої програми розроблено за рекомендаціями громадського аудиту спільними зусиллями відділу соцзахисту селищної ради, громадських експертів, зокрема членів громадської ради з питань (ВПО) у Березанській ТГ.

Згаданий проєкт рішення разом з іншими рецептами вирішення болючих проблем нещодавно обговорили представники органів місцевого самоврядування, громадськості, зокрема члени громадської ради з питань ВПО на круглому столі у селищній раді.

Фото звіт прес служби селищної ради:

Тетяна Золотухіна, експерт ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва, так прокоментувала необхідність затверження  проєкту програми:

«Березанська громада прийняла біля 4000 внутрішньо переміщених осіб —  майже 1/3 від загальної кількості іїї мешканців.

Анкетування в осені 2023 р. виявило  75 % внутрішньо переміщених осіб, які планують залишитись у громаді на постійне місце проживання.

Левова частка з них це жінки, що мають освіту та є працездатного репродуктивного віку!

Анкетування аудиту виявила що найбільш болючими їх потребами  є:

  • Відсутність житла;
  • Відсутність або низька можливість працевлаштування;
  • Відсутність перспективи для себе, своєї родини та дітей.

Відповідно у програмі є  завдання та заходи з їх вирішення на основі:

  • Інвентарізації навного у громаді житла та здіснення необхідніх кроків во благо ВПО;
  • Підтримки підпрємництва та громадських ініціатив шляхом надання навчальної, мікрогрантової підтримки ініціатив новосельців;
  • Залучення ресурсів різних донорів для будівництва житла для ВПО;
  • Створенння діяєвої сититеми з надання психологічної, соціальної, правової  та гуманітарної допомоги.»

Нагадуємо, що за результатами анкетування було виявлено:

Умови проживання у ВПО різні. Але переважають три позиції. 83,3% має безкоштовне проживання в родичів/друзів, місцевих жителів/волонтерів, 14,1% проживають на умовах плати комунальних послуг. Тільки 3% ВПО з опитаних винаймають житло на платній основі.

Соціальне житло (гуртожиток, прихисток) не отримав жодний респондент. Ці дані

кореспондують з попередніми відповідями стосовно причин переїзду саме до Березанської громади.

Для сфери потенційної власної справи респонденти визначили сільське господарство сферу послуг, торгівлю, власне виробництво. Це є досить очікуваним результатом враховуючи той фактор, що по перше, переважна більшість респондентів знайома з Березанською громадою, по друге є співпадіння з економічним профілем громади.

Презентація  громадського аудиту

Підтвердженням згаданого бажання стала участь учасниць анкетування у формуванні ради ВПО, напрацюванні пропозицій до проєкту рішення. 

Презентація  проєкту програми

Також учасники згаданого Анкетування разом з представниками ОМС та місцевої громадськості взявучасть у Ідеатоні та навчанні з проєктного менеджменту,  сформовали проєктні пропозиції  з розвитку городництва, рослиництва та креативних індустрій.

 Реліз Ідеатону на http://frgn.mk.ua/?p=14051

Реліз навчання на http://frgn.mk.ua/?p=14177

Продовжуємо працювати над підтримкою переміщених осіб, розширюючи можливості для їхньої адаптації та інтеграції у Березанську громаду.

Запрошуємо членів «Ради з питань ВПО Березанської  ТГ», Березанської громадської ради, представників громадськості та  ВПО- новосельців громад , до співпраці!

З питань партнерства звертайтесь до Маріани Капусткіной, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на  E-mail: fondnikol@gmail.com  або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Вознесенська, Березанська та Коблівська ради,  ГО «ЕКО.Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>