Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Відбулася третя координаційна зустріч регіональних партнерів проекту «Створення депозитарію кращих практик впровадження електронного врядування на регіональному рівні»

DSCN465225 липня 2013 року відбулася третя координаційна зустріч регіональних партнерів проекту «Створення депозитарію кращих практик впровадження електронного врядування на регіональному рівні», що впроваджується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Зустріч проходила в приміщенні Центру надання адміністративних послуг міста Івано-Франківська (ЦНАП) за участі виконавчого директора Асоціації «Міста електронного врядування України» Валентини Дарнопих, представника Міжнародного фонду «Відродження» Софії Голоти, представників громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (м. Івано-Франківськ), Подільскої агенції регіонального розвитку (м. Вінниця). Від міської влади взяли участь секретар міської ради Микола Вітенко, заступник міського голови Руслан Панасюк, депутати міської ради Андрій Гнатів і Ольга Гоянюк, керівник ЦНАП Надія Прокопів.

            Як зазначив під час вступного слова заступник міського голови Руслан Панасюк, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради постійно працює над покращенням якості надання послуг для громадян та бізнесу, зокрема, із застосуванням інстурментів електронного врядування. В якості кращих прикладів названо сайт та електронна черга ЦНАП, системи «Електронне звернення» та «Універсам послуг», інформаційно-пошукова система «Нормативні акти Івано-Франківської міської ради», впровадження загального міського електронного реєстру дітей на поступлення до дошкільних навчальних закладів м. Івано-Франківська.DSCN4644(1)

            Більш детально на функціонуванні електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ зупинився секретар міської ради Микола Вітенко та депутат міської ради Андрій Гнатів. Презентовано особливості роботи реєстру, відображено основні проблемні питання, з якими довелося зіштовхнутися під час впровадження та реалізації проекту, а також закцентовано увагу на перевагах впровадження цього проекту для впорядкування процедури постановки на облік бажаючих зареєструвати дітей до ДНЗ.

            З роботою ЦНАП присутніх ознайомила керівник ЦНАП Надія Прокопів, яка представила програмне забезпечення «Універсам послуг», за допомогою якого здійснюється реєстрація, облік та контроль всіх звернень; показала роботу електронної черги (встановлена в рамках реалізації проекту, що фінансувався міжнародним фондом «Відродження»), за допомогою якої відбувається обслуговування громадян і бізнесменів в Дозвільному центрі, Реєстраційній палаті та ЦНАП; презентувала сайт ЦНАП, на якому можна отримати повну інформацію щодо порядку надання адміністративних послуг, а також через який здійснюється зворотній зв’язок шляхом отримання інформації про стан виконання замовленої послуги.

            Учасники координаційної зустрічі відвідали Дозвільний центр м. Івано-Франківськ, Реєстраційну палату м. Івано-Франківськ, обласний дозвільний центр, мали змогу побачити роботу координаторів в ЦНАПі, державних адміністраторів і державних реєстраторів.

            Під час обговорення перспективних напрямів роботи в сфері використання інструментів електронного врядування Надія Прокопів повідомила про наміри виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо запровадження електронного документообороту та геоінформаційної системи.

            В свою чергу виконавчий директор громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи» Лада Маланій зауважила про реалізацію в Івано-Франківській області проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області». Цей проект здійснюється Академією електронного врядування Естонії у співпраці з ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» та Івано-Франківським регіональним центром з інвестицій та розвитку за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA). Проект передбачає розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для вдосконалення роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики еврядування поширюватимуться в інших областях України. Пілотними містами, де реалізується проект, є Івано-Франківськ, Долина, Калуш. Наразі естонськими експертами розроблено проект концепції підтримки електронного врядування в Івано-Франківській області, а також технологічні проекти, які передбачають впровадження електронного документообігу, геоінформаційної системи та call-центрів в пілотних містах.

            Представник Міжнародного фонду «Відродження» Софія Голота ознайомила присутніх з роботою фонду в напрямку підтримки проектів, пов’язаних із поширенням інструментів електронного врядування в Україні. Звернуто увагу що Міжнародний фонд «Відродження» завершує роботу в цьому напрямку і планує передати цей напрям іншим донорам, про що йтиметься під час підсумкової конференції фонду наприкінці жовтня 2013 року.

Виконавчий директор Асоціації «Міста електронного врядування України» Валентина Дарнопих проінформувала про проект «Створення депозитарію кращих практик впровадження електронного врядування на регіональному рівні», а також про проведення Національного конкурсу впроваджених проектів в сфері електронного урядування. Метою конкурсу було виявлення та поширення кращих практик органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади з впровадження інформаційних технологій на регіональних рівнях (село, селище, місто, район, область), спрямованих на підвищення ефективності управління територіальної громадою, розширення електронних сервісів для населення та підприємців, розвитку електронної демократії.

Як повідомила Валентина Дарнопих, всього для участі в конкурсі органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування було подано 45 кейсів, з яких 10 — в номінації «Електронна демократія», 21 – в номінації «Електронні інструменти управління територіальною громадою», 14 – в номінації «Електронні сервіси». Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради було подано 6 кейсів. Це найбільша кількість поданих кейсів від одного органу влади за такою тематикою:

1. Сайт Центру надання адміністративних послуг.

2. Електронна черга.

3. Система «Електронне звернення».

4. Нормативні акти Івано-Франківської міської ради.

5. Впровадження загального міського електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ м. Івано-Франківська.

6. Система «Універсам послуг».

3 липня 2013 року, у м. Київ відбулося заключне засідання членів Журі Національного конкурсу, на якому були підведені підсумки та визначені переможці.

Лідерами за сумою двох номінацій стали:

1. Київська міська державна адміністрація за реалізацію  проектів: 

А) Номінація «Електронні інструменти», проект «Створення єдиного інформаційного простору територіальної громади міста».

Б) Номінація «Електронні сервіси», проект «Міський веб-портал адміністративних послуг».

2. Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради за реалізацію проектів:

А) Номінація «Електронна демократія», проект «Електронна черга».

Б) Номінація «Електронні сервіси», проект «Впровадження загальноміського електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ м. Івано-Франківськ».

3. Виконавчий комітет Славутицької міської ради за реалізацію проектів:

А) Номінація «Електронні інструменти управління територіальною громадою», проект «Створення комплексної інформаційної системи взаємодії депутатського корпусу та виборців «Влада+Громада».

Б) Номінація «Електронні сервіси», проект «Впровадження комплексної автоматизованої системи розрахунків за житлово-комунальні послуги в м. Славутичі».

            Зазначено, що нагородження переможців відбудеться в рамках Міжнародного наукового конгресу «Інформаційне суспільство в Україні», що проходитиме 29 жовтня 2013 року в Українському домі (м. Київ).

Одним з питань, що розглядалися учасниками під час зустрічі, було обговорення сценарію проведення церемонії нагородження переможців Національного конкурсу.

Наступний Національний конкурс проектів електронного урядування, що впроваджені на регіональних рівнях, планується розпочати у лютому-березні 2014 року.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>