Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

АНОНС: 27 БЕРЕЗНЯ В КИЄВІ РОЗКАЖУТЬ ПРО ДОСВІД ЗАЛУЧЕННЯ ЖИТЕЛІВ ДО ПРОЦЕСІВ ВІДНОВЛЕННЯ В ГРОМАДАХ

27 березня 2024 року в м. Києві відбудеться презентація напрацювань проєкту «Ефективність процесів відновлення та відбудови в Україні через забезпечення участі громадян» за підтримки  Уряду Великої Британії, який був реалізований у 5 пілотних територіальних громадах Чернігівської, Харківської, Миколаївської, Херсонської та Луганської областях.

Час: середа, 27 березня, початок о 14.30.

Де: прес-центр (зал 2) Укрінформ, вул. Хмельницького, 8/16 , м. Київ.

Спікери:

  • НАТАЛІЯ ДРОЗД – керівник проєкту, ГО Центр «Доброчин»;
  • ОЛЕКСАНДР ПІДГОРНИЙ – експерт проєкту, ГО «Чернігівський Центр Прав Людини»;
  • МИХАЙЛО ЗОЛОТУХІН – експерт проєкту, ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»;
  • ТЕТЯНА КІРІЛЛОВА – експертка проєкту, ГО «Громадська ініціатива Луганщини»;
  • ГАЛИНА БАХМАТОВА – експертка проєкту, ГО «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень»;
  • РОМАН ЛИХАЧОВ – експерт проєкту, ГО «Чугуївська правозахисна група».

Учасники протягом заходу розкажуть:

  • які переваги та користь дає залучення жителів громади до планування і реалізації процесів відбудови та відновлення в територіальній громаді;
  • як краща спроможність місцевих влад та громадянського суспільства допомагає відновлювати громади;
  • чому порядок денний відновлення має визначатися не пропозиціями та досвідом донорів, а місцевими потребами, бажаннями та планами;
  • якими напрацюваннями проєкту Ви вже можете скористатись.

До участі в прес-конференції запрошуються представники ЗМІ та будь-які інші зацікавлені особи!

Контактна особа: Наталія Дрозд,  dobrocn@gmail.com;  +38 050 382 85 90

Проєкт реалізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.

Основи проєктного менеджменту для продовольчої безпеки і відновлення Березанської та Коблівської громад (Анонс навчання)

Активісти, підприємці там ВПО — новосельці Березанської та Коблівської громад!

Вам цікаво вирощувати городину займатись ії переробкою, шукати нові можливості для самозайнятості у рослинництві, креативних послугах та туризмі?

Ви маєте ідеї щодо продовольчої безпеки та відновлення своїх громад?

Ва бажаєте поділитись досвідом та знайти партнерів для проєктів?

Тоді  ВАС чекаємо на навчанні, що відбудеться о 11—00, 22 березня у п’ятницю у Березанці.

Випускникам ми допоможемо знайти ресурси для реалізації проєктних ідей!

Досвідчені експерти та практики проєкту забезпечать коуч-супровід  у напрацюванні проєктів та їх фінансової/ресурсної підтримки.

Анкета учасника (

 Чекаємо Анкети учасника до 15-00, 20 березня!

Зареєстрованим учасникам навчання з Березанської громади:

— Повідомимо місце проведення

— Компенсуємо витрати на проїзд до с Березанки в розмірі вартості квитків на атобус згідно наданих документів. 

ЗНАЙДЕМО РЕЦЕПТИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Захід відбудеться в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Коблівська, Березанська та Вознесенська ради, ГО «ЕКО Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Виклики та кроки відновлення Шевченківської громади

Саме це обговорили  учасники стартової зустрічі піврічногот проєкту «Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської  громади «, яка відбулась 04 березня 2024 р. у приміщенні сільради.

Учасниками зустрічі були члени робочої група виконкому Шевченківської  сільської ради з питань розроблення комплексної програми відновлення, експерти ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) та активісти  ГО ««Зеленогайські ініціативи» » та представники місцевої громадськості.

Сформована робоча група проєкту за участю присутніх представників громадськості та згаданої робочої групи виконавчого комітету сільської ради.

Виклики.

Наслідки безпосередніх бойових дій, окупації більшості сіл громади (з 26 лютого по 11 листопада 2022 р),  та інших подій повномасштабної війни росії проти України майже зруйнували економічну та соціальну базу Шевченківської  сільської громади (далі ТГ). Громада налічує 21 населений пункт, і кожен з них через війну з росією зазнали суттєвих пошкоджень.

Протягом листопада 2022 — січня 2024 роки спільними зусиллями команди сільського голови; благодійних фондів; державних програм, зокрема е-відновлення та проєктів міжнародної технічної допомоги вдалось запустити “Стадію — 0” відновлення.

Ії змістом є надання матеріалів та послуг  для відновлення критичної інфраструктури, комунальних закладів освіти і культури; пошкоджених домогосподарств, розмінування фермерських  угідь; модульних будинків; психологічної, продовольчої, матеріальної допомоги жителям сіл; грантової та технічної допомоги фермерським ті малим домогосподарствам.

З бюджету громади 2023 на це було виділено 40 000 000 грн За ці кошти поступово відновлюються постраждалі території.

Згадану значну гуманітарну та матеріальну допомогу надали та надають: “Rotary Club Deinze разом із Rotary Club Mykolaiv та Гуманітарний штаб “Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку”; БФ “Карітас Миколаїв”; ГО “Десяте квітня”; ACTED; Save the children,  Нідерландська ГО ODU, приватні благодійники з Данії, Швеції та інш.  Докладніше.

 Про  окупацію, бойові дії та  “стадію 0” у  https://korabelov.info/2023/11/419509/richnytsia-zvilnennia-shevchenkivska-hromada-vidnovliuietsia-pislia-rosijskoi-okupatsii/

З серпня  2023  р одночасно зі згадано “стадією 0” відбувається “Стадія -1” — планування процесів відновлення місцевого самоврядування. Команда голови приступила до:

— Модернізації місцевої стратегії. Це відбувається за підтримки Мережи правового розвитку (Legal Development Network) (далі — МПР, LDN).https://gurt.org.ua/news/informator/94194/ .

— Формування Програми комплексного відновлення території Шевченківської сільської ТГ. На виконання постанови КМУ№1159 від 14.10. 2022р прийняте рішення виконкому сільської ради №161 від 28.08.2022  про її розробку.

— Формування Плану відновлення Шевченківської сільської ТГ. На виконання постанови КМУ№731 від 18.07. 2023р готується рішення виконкому щодо його розробки

— Формування місцевої полісі соціальної  згуртованості та стійкості. На виконання постанови КМУ№1025 від 10.11. 2023р  Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції забезпечення національної системи стійкості до 2025 року https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1025-2023-%D1%80#Text готуюся місцеві рішення. Загалом, на березень  2024 р вже модернізована місцева стратегія, Комплексна програма, План відновлення та інші місцеві рішення з планування відновлення мають містити інноваційну систему роботи з ризиками стійкості; пакет проєктів як раннього відновлення, так місцевого розвитку, економічного зростання.

Для врахування інтересів і правв жителів як центру так усіх шости старостинських округів дуже важливо, налагодити діалог та взаємодію “громада — влада” при формуванні та прийнятті згаданого пакету рішень сільською радою та ії виконкомом.

Найближчі кроки

Так прокоментував плани проєкту його керівник проєкту, директор ФРММ Михайло Золотухін:

До липня 2024 року буде сформовано діалоговий майданчик, як осередок реальної участі жителів та модель порозуміння між стейхолдерами з центру і периферії при формуванні та прийнятті рішень щодо пріоритетів громади в сфері раннього відновлення та запуску місцевої полісі соціальної згуртованості і стійкості.

На основі висновків кабінетних досліджень, глибинних інтерв’ю/фокус-груп та ідеатону у центрі та усіх старостинських округах буде виявлено:

1) Місцеві практики, виклики та шляхи формування місцевої полісі соціальної  згуртованості та стійкості а також “точки зростання” у Шевченківської ТГ;

2) Можливості застосування діалогової платформи та механізмів демократії участі (консультації, громадські ради, е-петиції та інш) для підвищення ефективності відповідних процедур прийняття рішень та щодо раннього відновлення громади в період воєнного стану.

Результатом навчань, координації та коуч супроводу ініціатив діалогових груп з центру та старостинських округів будуть відповідні кейси «громада — влада»:

З одного боку, щодо запровадження полісі згуртованості та стійкості.

З іншого, проєктів місцевого розвитку у Плані відновлення Шевченківської ТГ, змінах у Стратегію з Планом ії реалізації та інших місцевих документів соціально економічного та бюджетного планування.

Участь громади в процесі відновлення має вирішальне значення. Вона стимулює активну участь місцевих жителів та дозволяє їм бути не просто спостерігачами, але й активними учасниками прийняття рішень та реалізації проектів.

Залучення громадськості сприяє розширенню перспектив, ідей та внеску, що є критичним для розробки ефективних програм відновлення.

Подальша діяльність Платформ буде відіграти важливу роль у формуванні шляху до успішного відновлення громад та розвитку їх потенціалу.»

Це будуть простори, де громадськість матиме можливість висловити свої ідеї, впливати на прийняття рішень та співпрацювати з органами місцевого самоврядування.

Такий підхід зміцнює відповідальність та впевненість у прийнятих рішеннях, а також сприяє згуртованості та формуванні єдиного спільного майбутнього для всіх жителів громади.

Прес-служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Нарада відбулась в рамках проєкту Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської  громади, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»  відповідно до грантової угоди № 013- GA-13  між Фондом “Партнерство за сильну Україну (Кімонікс) та Громадською організацією “Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”.

Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи» (Шевченківська сільська ТГ), Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежний центр політичних досліджень (м. Київ).

Основи проєктного менеджменту для продовольчої безпеки і відновлення Березанської та Коблівської громад (Анонс навчання)

Активісти, підприємці там ВПО — новосельці Березанської та Коблівської громад!

Вам цікаво вирощувати городину займатись ії переробкою, шукати нові можливості для самозайнятості у рослинництві, креативних послугах та туризмі?

Ви маєте ідеї щодо продовольчої безпеки та відновлення своїх громад?

Ва бажаєте поділитись досвідом та знайти партнерів для проєктів?

Тоді  ВАС чекаємо на навчанні, що відбудеться о 11—00, 22 березня у п’ятницю у Березанці.

Випускникам ми допоможемо знайти ресурси для реалізації проєктних ідей!

Досвідчені експерти та практики проєкту забезпечать коуч-супровід  у напрацюванні проєктів та їх фінансової/ресурсної підтримки.

Анкета учасника

 Чекаємо Анкети учасника до 15-00, 20 березня!

Зареєстрованим учасникам навчання з Березанської громади:

— Повідомимо місце проведення

— Компенсуємо витрати на проїзд до с Березанки в розмірі вартості квитків на атобус згідно наданих документів. 

ЗНАЙДЕМО РЕЦЕПТИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Захід відбудеться в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Коблівська, Березанська та Вознесенська ради, ГО «ЕКО Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Користь геопросторових технології для відновлення Коблівської громади

Саме це вивчали члени робочих груп з  просторового розвитку, стратегії розвитку та відновлення  зокрема місцеві  активісти, посадовці, депутати  та фермери на дводеному практичному семінарі «Основи застосування ГІС у просторовому плануванні територій ТГ

Коблівська громада за два рокі війни зазнала суттєвих економічних втрат. Мінування, загрози обстрілів та інші наслідки повномасштабної війни росії проти України, що триває, майже зруйнували економічну та соціальну основу громади.

Проте у громаді не зважаючи на виклики війни триває формування Плану відновленя.

Формування Плану відновлення потребує специфічних знань про громаду і його ландшафт, а також технологій.

На поміч у цій справі приходять геоінформаційні системи (ГІС) – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє моделювати досліджувану територію та ефективно аналізувати різноманітні процеси та явища, що відбуваються на неї.

Зокрема, геоінформаційні технології дозволяють значно підвищувати врожайність сільськогосподарських культур за рахунок уведення системи точного землеробства, проводити моніторинг цільового використання земельних ділянок, досліджувати небезпечні та постраждалі від бойових дій території та багато іншого.

Працювати з геопросторовими даними зараз – це як працювати з навігатором. Раніше це було щось складне, що потребувало дуже специфічних навичок. Проте сьогодні – це корисний і відносно нескладний в освоєнні ресурс, який має багато застосувань. ”

 – говорить Андрій АЧАСОВ, професор, в.о. завідувача кафедри екології та менеджменту довкілля Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, представник ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» (м Харків).

Тренінг включав в себе лекції, практичні вправи, а також групові дискусії, що дозволило учасникам активно взаємодіяти та обмінюватися думками.

Головні теми тренінгу охоплювали:

1 день

Загальні знання про ГІС

Ключові моменти: Що таке геоінформаційна система (ГІС) і навіщо вона потрібна? Основні терміни та поняття. Приклади використання ГІС для планування просторового розвитку

Презентація: Де взяти безкоштовне програмне забезпечення та готові безкоштовні просторові дані? Які вони бувають? Як створити власні просторові дані? Що з ними робити та як їх використовувати при просторовому плануванні територій?

2 день Практикум.

  • Аналіз просторових даних у ГІС

Вирішення конкретних завдань за допомогою ГІС. Створення тематичних карт за відкритими даними або за даними користувача. Використання цифрових моделей рельєфу. Моніторинг території за допомогою вільних космічних знімків.

Знайомство з безкоштовною програмою QGIS. Створення цифрових карт. Редагування даних. Практичні заняття : Візуальне дешифрування супутникових знімків в Google Earth. Завантаження супутникових знімків, відкриття у QGIS

Програма  

 «Посадовців, депутатів, фермерів та громадськість зацікавились тім як ГІС допоможе зібрати максимум даних щодо стану і потенціалу  родючих грунтів, руйнувань прибрежної зони, місць джерел пітної води, стихійних звалищ, корисних копалень, потенціалу сонця, вітру для зеленої енергетики та фермерства, туризму  тощо.»

Підвів підсумки навчання директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін .

 Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Навчання відбулось в рамках проєкту Громадянська платформа для відбудови на краще Коблівської громади, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Партнер проєкту: Коблівська сільська рада.