Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Оценка работы грантеров конкурса «Гражданская инициатива для местного развития»

Довідка

За підсумками конкурсу «Громадянська ініціатива

для місцевого розвитку»


1. Вступ………………………………………………………………………………….2


2. Огляд результатів………………………………………………………………….2

2.1.   Зовнішні результати (робота з підготовки та проведення конкурсу, виконана Фондом: організаційні заходи, тренінги, консультації, висвітлення в ЗМІ, тощо).

2.2.   Внутрішні результати (кількісна та якісна оцінка проектів).

3. Аналіз звітів, «історії успіхів» грантерів…………………………………………..3

3.1.   Миколаївський міський благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій». Проект «Віртуальна громадська приймальня «Місто в якому ти живеш»».

3.2.   Миколаївське обласне відділення Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз молоді регіонів України». Проект «Впорядкований дворик — мрія малозабезпечених студентів Миколаївського державного аграрного університету».

3.3.   Миколаївська обласна організація Всеукраїнського комітету оборони прав людини. Проект «Захист від несправедливих штрафів».

3.4.   Комітет самоорганізації населення «Леваневський». Проект «А из нашего окна площадка детская видна».

3.5.   Миколаївська міська громадська організація «Федерація аматорських Миколаївських театрів». Проект «Спорт і молодь».

3.6.   Миколаївська міська дитяча організація «Скаути Миколаєва». Проект «Благоустрою вулиці Прорізна мікрорайону Ялті міста Миколаєва – бути».

3.7.   Миколаївська обласна молодіжна екологічна організація «МАМА-86». Проект Адвокація громадської ініціативи по будівництву системи водовідведення та каналізації в Залізнично-дорожньому  селищі (ЗДС) міста Миколаєва».

4. Висновки (Формула успіху компаній адвокасі)……………………………………5


1. Вступ

З 01.07.2010 по 30.06.2011 ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» (м. Київ, Україна) та Фонду імені Стефана Баторія (м. Варшава, Польща) проводить реалізацію проекту «Мікрогранти  для  громадянської дії у м. Миколаєві»: http://frgn.mk.ua/?page_id=1661.

Одним з ключових заходів даного проекту є проведення конкурсу малих грантів.

Підсумкова конференція проводиться з метою публічної оцінки присутніми результатів проектів та компаній адвокасі грантерів ФРММ та поширення в місцевих громадах «історій успіху» малих компаній адвокасі.

За результатами проектів ФРММ з підтримки громадянської дії організацій громадянського суспільства у м. Миколаєві маємо підвищення ролі інститутів громадянського суспільства міста у вирішенні питань місцевого розвитку. Зокрема, з 7 підтриманих у 20010-11 р проектів конкурсу малих грантів ФРММ за підтримки МФ «Відродження» та Фонду ім. С. Баторія – маємо 7 успішних проектів та 5 успішні компанії адвокасі у м. Миколаєві . Таким чином сформовано Формула успіху компаній адвокасі у м Миколаєві та інших громадах Півдня України, що видано у буклеті «Формула успіху громадянської дії»

2. Огляд результатів

Зовнішні результати (робота з підготовки та проведення конкурсу, виконана Фондом: організаційні заходи, тренінги, консультації, висвітлення в ЗМІ, тощо)

У липні 2010 року Фонд розвитку міста Миколаєва (ФРММ), оголосив конкурс малих грантів «Громадянська ініціатива для місцевого розвитку». Даний конкурс спрямований на підтримку кампаній громадянського представництва на місцевому рівні, що підсилюють вплив на формування та реалізацію місцевої політики, захист прав громадян та інтересів локальних громад, забезпечення цивільного контролю діяльності органів місцевого самоврядування. Участь у ньому взяли громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення (ОСН), коаліції та ініціативні групи громадян у партнерстві з ОСН, громадськими організаціями та благодійними фондами.

7 переможців конкурсу, результати якого оголошено 15 жовтня 2010 року, отримали від організаторів на реалізацію своїх проектів гранти на суми до 15 тис. грн. З листопада 2010 по квітень 2011 реалізована практична частина проектів.

Особливість конкурсів малих грантів, що проводяться ФРГН, полягає в тому, що зазвичай Фонд проводить попереднє навчання для всіх бажаючих. «Центр самоорганізації півдня України», що діє на базі ФРММ, на початку серпня минулого року провів тренінги для потенційних отримувачів грантів. 35 лідерів місцевих громадських груп пройшли навчання, отримали навички організаційного та фінансового менеджменту, написання проектів та проведення кампаній адвокації.

Внутрішні результати (кількісна та якісна оцінка проектів).

Загалом на конкурс надійшло 15 заявок від громадських організацій міста та ОСН. За результатами роботи конкурсної комісії підтримано 7 проектів (5 проектів громадських організацій та 1 проект ОСН).  На сьогоднішній день 7 проектів успішно виконані. Із них 5 компанії адвокасі вже реалізовані, ще 2 знаходяться в стадії реалізації. При середній сумі наданого Фондом гранту 12000 грн. (84000/7), організаціями самостійно залучено 13152,50. Тобто на 1 грн., отриману в якості гранту, залучалось у середньому 0,16 грн. із місцевих джерел  фінансування. До громадської діяльності загалом залучено 1044 місцевих мешканців. В ході реалізації проектів проведено 34 заходи, із них зборів населення 13, суботників та інших заходів з благоустрою території 4,  зустріч з представниками влади та місцевого самоврядування 17. В ЗМІ оприлюднено  33  матеріалів. Прийнято 8 нормативно-правових актів.

3. Аналіз звітів, «історії успіхів» грантерів

Миколаївський міський благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій». Проект «Віртуальна громадська приймальня «Місто в якому ти живеш»».

Сума гранту: 15000,00 грн. В ході реалізації проектів проведено 4 зустрічі з представниками влади та місцевого самоврядування. В 4-х ЗМІ оприлюднено 5 статей і 2 відеоматеріали. На сесії Миколаївської міської ради прийняте рішення № 5/22 від 21.04.2011р. «Про внесення змін і доповнень до  п.7.5 розділу 7  «Завдання та заходи»  Програми «Електронне врядування та електронна демократія в м. Миколаєві на 2010-2015 роки»  http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=16998 . Діяльність віртуальної громадської приймальні забезпечує необхідний рівень інформаційної відкритості органів влади, підвищує рівень довіри і взаємодії органів влади та жителів м. Миколаєва.

Миколаївське обласне відділення Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз молоді регіонів України». Проект «Впорядкований дворик — мрія малозабезпечених студентів Миколаївського державного аграрного університету».

Сума гранту: 14000,00 грн. Додатково залучено 1500 грн. коштів громадян. Тобто на 1 грн. гранту, залучалось у середньому 0,32 грн. із місцевих джерел фінансування. До громадської діяльності залучено 385 студентів МДАУ. В ході реалізації проектів проведено 18 заходів, із них зборів населення 5, анкетування – 1 (100 осіб). 3 статті в газеті МДАУ «Агросвіт» та «Рідне Прибужжя», та на сайті МДАУ: http://www.mdau.mk.ua/ua/news_09062011_1.html. Наказом ректора МДАУ від 18.05.11 №69-АГ «Про збереження матеріальних цінностей» дворик прийнятий на баланс університету.  Реалізація проекту сприяла зростанню іміджу організації, виконавці своїм прикладом зацікавили всіх студентів, які зареєстрували обласну громадську організацію «Творити добро», яка починає активно діяти.

Миколаївська обласна організація Всеукраїнського комітету оборони прав людини. Проект «Захист від несправедливих штрафів».

Сума гранту: 9000,00 грн. До громадської діяльності залучено 22 місцевих мешканця.

В ході реалізації проектів проведено 2 зустрічі з представниками влади та місцевого самоврядування. В 4-х ЗМІ оприлюднено статтю «Абетка споживача». Проектом охоплено 5 ОСББ, які разом мають 800 квартир. До громадської діяльності залучено 22 місцевих мешканця. В ході реалізації проекту проведено поквартирне опитування мешканців щодо дотримання їх прав компанією «Обленерго». Складено, виготовлено та розповсюджено 900 примірників брошури «Абетка споживача електроенергії», у якій розміщена пам’ятка  з питань техніки безпеки та результати опитування.

Комітет самоорганізації населення «Леваневський». Проект «А из нашего окна площадка детская видна».

Сума гранту: 15000,00 грн. Додатково залучено 4802,50 грн. коштів громадян. Тобто на 1 грн. гранту, залучалось у середньому 0,32 грн. із місцевих джерел фінансування До громадської діяльності залучено 32 місцевих мешканця. В ході реалізації проектів проведено 18 заходів, із них зборів населення 1, суботників та інших заходів з благоустрою території 2,  зустріч з представниками влади та місцевого самоврядування 15. В 4-х ЗМІ оприлюднено статтю «В Леваневцев дитячому майданчику бути». Згідно п. 1.7 Рішення Миколаївської міської ради від 21.04.2011 № 5/24 «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності об’єктів права державної та іншої власності» http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=16889 надано згоду на прийняття до комунальної власності міста дитячого майданчика, розташованого за адресою: вул. Леваневців, 25/29, 25/30.

Миколаївська міська громадська організація «Федерація аматорських Миколаївських театрів». Проект «Спорт і молодь».

Сума гранту: 15000,00 грн. Додатково залучено 5500 грн. (2500 грн. надані приватною перукарнею «Комплімент» та  3000 грн. власних коштів Федерації аматорських театрів. Тобто на 1 грн. гранту, залучалось у середньому 0,37 грн. із місцевих джерел фінансування. До громадської діяльності залучено 5 місцевих мешканців. В ході реалізації проектів проведено 4 заходи, із них зборів населення 1, суботників та інших заходів з благоустрою території 2, зустріч з представниками влади та місцевого самоврядування 1. В 3-х ЗМІ оприлюднено статтю «Ми підтримуємо спорт». Підготовлені пропозиції Миколаївської міської раді щодо прийняття сучасних спортивних майданчиків у двох мікрорайонах міста Миколаєва (мікрорайон Казарського та район ЮТЗ, вул. Олега Кошового) до комунальної власності.

Миколаївська міська дитяча організація «Скаути Миколаєва». Проект «Благоустрою вулиці Прорізна мікрорайону Ялті міста Миколаєва – бути».

Сума гранту: 8000,00 грн. Додатково залучено 500,00 грн. коштів громадян. Тобто на 1 грн. гранту, залучалось у середньому 0,06 грн. із місцевих джерел фінансування. Відомості щодо залучення до громадської діяльності місцеві мешканців або волонтерів у звіті не надані. До громадської діяльності залучено 300 місцевих мешканців.

В ході реалізації проекту проведено 3 заходи, із них зборів населення 2, зустріч з представниками влади та місцевого самоврядування 1. Рішення Миколаївської міської ради № 4/6 від 10.03.2011 «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 04.07.2007 № 13/40 «Про затвердження міської програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в м. Миколаїв на 2007-2011 роки». Завдяки сформованій в ході реалізації проекту активній громадянській позиції мешканців мкр. Ялти заходи з благоустрою вул. Прорізна включені до комплексної програми перспективного розвитку приватного сектору. (Рішення Миколаївської міської ради від 10.03.2011 № 4/6). http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=16736

Миколаївська обласна молодіжна екологічна організація «МАМА-86». Проект Адвокація громадської ініціативи по будівництву системи водовідведення та каналізації в Залізнично-дорожньому  селищі (ЗДС) міста Миколаєва».

Сума гранту: 8000,00 грн. Додатково залучено 850,00 грн. коштів громадян. Тобто на 1 грн. гранту, залучалось у середньому 0,11 грн. із місцевих джерел фінансування До громадської діяльності залучено 300 місцевих мешканців. В ході реалізації проекту проведено 5 заходів, із них зборів населення 4, зустріч з представниками влади та місцевого самоврядування 1. До громадської діяльності залучено 300 місцевий мешканців.

—         В результаті компанії громадського лобіювання прийнято пакет рішень Миколаївської міської ради та миколаївської обласної ради що забезпечить у 20011 р. виконання необхідних робот по будівництву системи водовідведення та каналізації в Залізнично-дорожньому  селищі (ЗДС) міста Миколаєва» у 2001 р  на сумму 2 млн  866 тис грн..  А саме рішеня:

—      Рішення Миколаївської міської ради від 10.03.2011 № 4/6 «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 04.07.2007 № 13/40 «Про затвердження міської програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в м. Миколаїв на 2007-2011 роки» http://ngik.gorsovet.mk.ua/ru/showdoc/?doc=16736. ,

—      Рішення Миколаївської обласної ради про включення системи в обласний бюджет від 25.06.2011р в розмірі  1 млн .700 грн. водопостачання та водовідведення в обласну «Програму цільового бюджетного фінансування за рахунок субвенцій  обласного та державного бюджету,

—      Рішення Миколаївської міської ради від 7.07.11 р. про фінансування відповідних видатків у місцевому бюджеті 2001 р на  1млн 166 тис . грн.. Таким чином, залучено прийняти відповідні рішення міської та обласної ради про фінансування робіт у розмірі 2 млн  866 тис грн. з міського та обласного бюджету.

Результати реалізації проекту поширюються не лише на ЗДС: можливі екологічні наслідки для мешканців масиву «Ліски» м. Миколаєва, а саме – облаштування водовідвідної та каналізаційної систем, посилення громадського контролю за діями влади. Також своїм прикладом, громада селища покаже іншим занедбаним районам міста способи вирішення актуальних проблем по створенню екологічно безпечних умов життя.

4. Висновки (Формула успіху компаній адвокасі)

Детальні звіти про виконану роботу, презентації, рекомендації та довідковий матеріал доступний на нашому сайті в рубриці «Конкурси»: http://frgn.mk.ua/?page_id=515. В ході узагальнення результатів конкурсу сформовані методичні рекомендації «Формула успіху громадянської дії»:

— Грамотна, чітка постановка проблеми, яка однозначно трактується. При цьому, необхідно розмежовувати проблему і проблемну ситуацію, боротися не з наслідками негативного впливу на громадську організацію і громадянське суспільство в цілому, а з його передумовами.

— Компетентність співробітників громадських організацій. «Чиновник говорить мовою нормативно-правових актів», — отже, для ефективної взаємодії з владою необхідно, насамперед, навчитися говорити з нею на одній мові.

— Уже при постановці мети необхідно орієнтуватися на кінцевий результат, а результатом будь-якої компанії адвокасі, як відомо, є прийнятий нормативно-правовий акт.

— Активізація населення регіону — шукати і залучати якомога більше союзників.

— Створення робочих груп при органах влади та місцевого самоврядування всіх рівнів. Статус члена робочої групи дуже близький до статусу депутата, в плані представництва інтересів окремо взятої локальної громади. Наявність такого статусу, поряд з компетентністю і досвідом, вкрай необхідне для конструктивного діалогу з владою.

— Діалог з владою: громадські організації та громадянські групи повинні жити і працювати в колі друзів та партнерів. Відсутність відкритої конфронтації забезпечить «живучість» організації і нові можливості ефективного співробітництва.

— Впровадження інновацій.

— Систематичне навчання персоналу громадських організацій.

— Розробка програм навчання державних службовців та їх покрокове впровадження шляхом створення центрів підвищення кваліфікації та перепідготовки посадових осіб державних підприємств, установ і організацій.

— Налагодження «горизонтального» співробітництва між громадськими організаціями, соціального партнерства, обмін досвідом.

— Особливої уваги громадськості заслуговує такий напрямок розвитку, як досягнення синергетичного ефекту. Зазначимо, що воно повною мірою відповідає місії Фонду: «Об’єднання зусиль громади для процвітання регіону».