Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Візит російської делегації до Миколаєва

In short, my philanthropy has made me happy.

George Soros

My Philanthropy, JUNE 23, 2011

 The New York Review of Books

Ру

En

 

С 21 по 24 сентября 2011 года в Николаев по приглашению Фонда развития города Николаева (ФРГН) прибыла российская делегация Партнерства фондов местных сообществ (ПФМС). Напомним, что три месяца назад наиболее активные лидеры Банка молодежных инициатив ФРГН проходили стажировку в наиболее успешных Фондах Российской Федерации. Оба мероприятия проводились при финансовой поддержке Глобального Фонда фондов местных сообществ (GFCF, Йоханнесбург, ЮАР).

 



Програма візиту була дуже насиченою. Усього за два дні керівники російських благодійний фондів «БФ Тольятті» і «Гражданский союз» Борис Цирульников і Олег Шаріпков провели шість робочих зустрічей з депутатами міськради, керівництвом виконавчого комітету та бізнесменами міста. Асистент Партнерства ФМГ Яна Цирульникова познайомилася з найбільш активною молоддю Миколаєва під час зустрічі, яку організував актив Молодіжного банку. 

 Результати такого обміну досвідом важко переоцінити. Крупні миколаївські бізнесмени дізналися для себе багато нового про філантропію та благодійність. Деякі з них навіть побажали створити власні іменні фонди. Представники середнього бізнесу, з якими також багато спілкувалися наші зарубіжні гості, теж зацікавилися благодійними програмами Фонду. Але особливо продуктивними виявилися переговори зі представниками місцевого самоврядування та депутатського корпусу: представники влади гарантували свою всебічну підтримку громадянським ініціативам городян.

Росіяни не залишилися байдужими і до збільшення активності миколаївської молоді. Перейнявши досвід своїх російських колег, лідери молодіжного банку ФРММ посилено працюють над впровадженням нових для нашого регіону благодійних програм, таких, як «Фані-карусель», «День народження фірми», «Технології добра» і багато інших. Під час зустрічі з молоддю міста велика увага приділялась технічним питанням роботи громадських організацій, як основи громадянського суспільства. Миколаївські студенти дуже жваво цікавилися практикою залучення коштів, юридичними та організаційними аспектами діяльності благодійних фондів. А великодосвідчені «зубри» російського фандрайзингу Борис Цирульников і Олег Шаріпков охоче ділилися своїми досягненнями та кращими практиками.

Незважаючи на надщільний графік візиту, знайшовся час і для культурної програми: наші колеги з Росії відвідали Миколаївський зоопарк і взяли участь у неформальному спілкуванні із співробітниками Фонду розвитку міста Миколаєва та журналістами.

Підсумовуючи, можна сміливо сказати, що, незважаючи на численні відмінності між нашими двома країнами, представники всіх трьох секторів громадянського суспільства як України, так і Росії мають багато спільного і готові до безперервного та довгострокового співробітництва.

 Дізнатись більше про взаємодію фондів місцевих громад України і Росії можна зі статті Станіслава Козлова «Николаевцы обменялись опытом с российскими коллегами».

 Прес-служба Фонду розвитку міста Миколаєва