Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Проект «Житлово-комунальні послуги — під контроль громадськості»

Проект реалізується с 1 лютого по 30 листопада 2012 року в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ!» (UNITER)

Ру

http://uniter.org.ua/, яка виконується в Україні некомерційною організаціє Pact, Inc. (США, округ Колумбія)  http://www.pactworld.org/ у співпраці з  Міжнародним фондом «Відродження» (Україна, Київ) http://www.irf.ua/ та Фондом Східна Європа (Україна, Київ) http://eef.org.ua/ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) http://www.usaid.gov/http://ukraine.usaid.gov/ua.

Цей проект – коаліційний: окрім координатора коаліції – ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» і нашого Фонду — в  коаліцію входять громадські організації: «Інформаційно-правовий центр «Наше право» (Львів), “Громадська ініціатива Луганщини”, , а також орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» (Київ) та Благодійний фонд «Єдність за майбутнє» (Запоріжжя).

При проведенні з 2005р. ММГО Фонд розвитку м. Миколаєва (ФРММ) щорічних досліджень проблем розвитку громади міста виявлено зростання незадоволеності громадськості якістю послуг ЖКГ. А дослідженням ФРММ у 2011 р. на тему «Ефективність політики розвитку ЖКГ» (http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2011/05/Gren_book_260511.pdf) доведено, що брак на місцевому та  державному рівнях механізмів впливу громадськості на забезпечення населення  якісними житлово-комунальними послугами, є суттєвою проблемою.

Для її вирішення ФРММ приєднався до міжрегіональної коаліції на чолі ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», цілю та завданнями проекту якої є створення механізмів впливу громадськості на забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами через розробку та впровадження необхідних для цього нових та змін до чинних нормативно-правових актів на місцевому та державному рівнях. Для її реалізації ФРММ запланована наступна діяльність та заходи:

1.  Аналіз актів ОМС м. Миколаєва щодо наявності в них положень, необхідних для якісної реалізації ОСНами своїх повноважень у житлово-комунальній сфері та інших механізмів представництва інтересів городян органами самоорганізації населення (ОСН і відповідними ініціативними групами городян (ІГ) за місцем проживання та підготовка пропозицій щодо коригування актів ОМС за результатами проведеного аналізу.

2.  Обговорення результатів аналізу та пропозицій до актів ОМС на громадських обговореннях (відкритих засіданнях «Експертно-громадської ради Миколаївського МВК http://www.gorsovet.mk.ua/expert/about.ua). Коригування пропозицій за результатами обговорення.

3.  Сприяння проведенню обговорення результатів аналізу та пропозицій до актів КМУ та профільного міністерства на регіональному круглому столі в м. Миколаєві, на конференції, що проводитиме Асоціація в межах свого проекту. Участь у підготовці відповідних пропозицій до державних НПА.

4   Проведення кампанії адвокасі з прийняття проектів місцевих НПА.

5.  Проведення широкої інформаційної кампанії на місцевому рівні.

 

Очікувані короткострокові результати:

 

1) Сформовано аналітичний документ «Механізми участі громадськості у підвищенні якості житлово-комунальних послуг у Миколаєві» з  рекомендаціями та відповідним проектом рішення міськвиконкому.

2) Відпрацьовано механізм участі громадськості у формуванні пропозицій та рекомендацій змін у НПА місцевого та національного   рівнів.

3) Сформовано пропозиції до аналітичної записки коаліції, що містить  пропозиції до змін нормативного забезпечення на загальнодержавному рівні механізмів впливу ОСН на забезпечення населення якісними ЖКП.

4) Розроблено проекти рішень міськвиконкому.

5) Відпрацьовано механізм громадського лобіювання пропозицій аналізу відповідних місцевих НПА за участю «Експертно-громадської ради Миколаївського МВК» за рекомендацією якої проект рішення буде розглянуто ОМС м. Миколаєва.

6) Не менше 300 тис. мешканців м. Миколаєва проінформовано про хід та результати, продукти проекту, як результат використання ІКТ, розміщення у регіональних ЗМІ не менш 6 публікацій, 2 ТВ та 2 відеосюжетів в Інтернеті, як реакція на публічні заходи проекту, видання та розповсюдження брошури за підсумками проекту накладом 100 тис. примірників.

Довгострокові результати: впровадження механізму впливу громадськості на забезпечення миколаївців якісними житлово-комунальними послугами (ЖКП), підвищення рівня задоволеності миколаївців якістю ЖКП у 2013 р з 10-15 % до 25-30%.

 

Заходи та публікації

 28.02.2012. Презентація проекту

29.02.2012. Стаття М. Золотухіна на порталі «Мережа»

 

Проект знаходиться у стадії реалізації