Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Формула успіху кмпаній громадянської дії (адвокасі)

За підтримки МФ «Відродження» (грант № 45678 на суму 49 376 грн.)

Виконавець: Миколаївська міська громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ).
Географія проекту: Миколаївська, Херсонська області, АР Крим, м. Севастополь.
Термін виконання проекту: 1. 02.2012 р. — 30.09.2012 р.

  Чому виникла ідея проекту і в чому полягала її актуальність:
У територіальних громадах півдня України є досвід реалізації громадських ініціатив різних форм самоорганізації (НДО, ОСН, ОСББ) за рішенням локальних проблем громад. Але їх переважна більшість не веде до системних змін їх взаємовідносин з органами державної та місцевої влади, постачальниками соціальних, житлово-комунальних та інших послуг, дублює завдання і зобов’язання влади, закладені в міських або державних цільових програмах. Досвід компаній громадянської дії (адвокасі) ФРММ і його грантерів є прикладом успішної практики самоорганізації громадян для вирішення проблем місцевого розвитку. Опис досвіду на http://frgn.mk.ua/?page_id=2364

Проблемою є недостатній рівень обізнаності різних форм самоорганізації громадян півдня України про успішний досвід і технології (крок за кроком) здійснення компаній адвокасі, спрямованих на системні зміни відносин влада-суспільство при вирішенні проблем місцевого розвитку. Також не вистачає обізнаності громадськості з відповідних інструменти та форми самоорганізації для успішного вирішення місцевих питань.

Партнери проекту:
МГО ВГО «Національний союз журналістів України», ТРК «МАРТ». Центр соціальної активності та партнерства »ЦБС ім. Кропивницького. МО ВГО «Мама-86». ОСН «Леваневский», ХОО ВКО Комітет виборців України »,« Медіа-центр IPS — Севастополь », ВГО« Асоціація сприяння самоорганізації населення »(м. Одеса), Євпаторійський центр регіонального розвитку (м. Євпаторія АР Крим).
Методична підтримка — Міжнародна благодійна організація «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні».

Що було зроблено і отримано в результаті реалізації проекту
4.1При методичній підтримці Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні сформована кейс «Формула успіху компаній громадянського дейстаія (адвокасі). Кейс для підготовки громадських лідерів ».
Доступ до кейсу на
http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2012/04/keys.pdf

4.2. У мережі прийомних «Центру самоорганізації півдня України», що діяла на базі офісу ФРММ та ІЧ — платформи отримано 345 консультацій лідерів різних форм самоорганізації громадян з питань планування та реалізації компаній адвокасі.
4.3. Активізовані 21 лідер самоорганізації з регіонів проекту та м. Харків, м. Соснівка Львівської області, м. Краматорська, м. Тореза Донецької області, м. Красного Луча Луганської області на предмет отримання знань у сфері адвокасі. Для чого в березні-квітні 2012 проведено серія прес-конференцій та круглих столів у м Миколаєві, Херсоні, Севастополі). На конкурс в «Школу громадянської дії» подано 21 анкет.
4.4.Сімь учасників 3х денной «Школи громадянської дії» пройшли навчання за кейсметодикою. Вони розробили свої 7 адвокаційних проектів.

Досягнуто очікувані результати, які планувалися проектом:
Так. У цілому вирішена проблема проекту і досягнута мета проекту.

Відгук цільової аудиторії та бенефіціаріїв проекту.
Активізовані 21 лідер самоорганізації з регіонів проекту та м. Харків, м Соснівка Львівської області, Краматорська, Тореза Донецької області, Красного Луча Луганської області на предмет отримання знань у сфері адвокасі. На конкурс в «Школу громадянської дії» подано 21 анкет.
Сім учасників 3-х денной «Школи громадянської дії» розробили свої 7 адвокаційних проектів.
Головним наслідком проекту стало успішне застосування кейса для громадських лідерів при їх навчанні планування та реалізації компаній адвокасі у селах, селищах і містах України. Так громадськими активістами розроблено 15 адвокаційних проектів. Сім з них, в листопада 2012 р. рекомендовано конкурсною комісією ФРММ для фінансування як переможців конкурсу мікро-грантів ФРММ «мікрогрантів для адвокаційних ініціатив громад півдня України» в рамках проекту за кошти МФ «Відродження» та ФРММ.
Стаття з описом 7-ми адвокаційних проектів-переможців конкурсу мікро-грантів на http://frgn.mk.ua/?p=5022
Бенефіціари проекту — учасники підсумкової конференції 28.09.12 р прийшли до спільного бачення ходу реформ та подальших дій на мережі організацій займаються адвокати (Центр самоорганізації півдня України) сформували й усвідомили формулу успіху компанії громадянської дії (адвокасі).

Труднощі в реалізації проекту (якщо були, як вони долалися):
Особливих проблем не було. При виготовленні кейсів не вистачало навичок у інтерв’юерів роботи з відео камерою. Подолано шляхом численних дублів.

Якою була інформаційна складова проекту, як поширювалися його результати:
Про хід реалізації та результати проекту проінформовані не менше 303 400 чоловік (без обліку кількості телеглядачів). За підсумками проекту вийшло 41 матеріал у ЗМІ. Зокрема: 21 в інтернет-виданнях, 2 на TV, 9 у соціальних мережах. Хід і результати проекту також відображено на сторінці ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (9 матеріалів) на
http://frgn.mk.ua/?page_id=4056

«Формула успіху компаній громадянської дії (адвокасі)», який розміщений на сайті ФРММ http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2012/04/keys.pdf

Що дала реалізація проекту безпосередньо самої організації та громадянському суспільству в цілому:
Покращено імідж ФРММ і методичний потенціал організації. Імідж сервіс-організації, що професійно розвиває різні форми самоорганізації громадян як захисників прав та інтересів членів територіальних громад не тільки Півдня України, а й інших регіонів України.

Для громадянського суспільства: посилено роль організацій громадянського суспільства як представників прав громадян та інтересів локальних громад при їх взаємодії з владою та постачальниками житлово-комунальних, соціальних, транспортних послуг установами і організаціям різних форм власності.

Яке майбутнє у цього проекту, збирається організація і далі працювати в цьому напрямку?
Так,  будемо працювати в напрямку проекту. Унікальний кейс-посібник буде використанням як методичний матеріал у «Школі громадянської дії» Також буде продовжена діяльність мережі Центр самоорганізації півдня України на території Херсонської, Миколаївської, АР Крим, Севастополь, і поширення її на Одеську, Запорізьку, Дніпропетровську області. (Місце знаходження випускників «Школи громадянської дії») з підвищення рівня:
— Поінформованості громадян півдня України (сільських, селищних і міських громад Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим) щодо відповідних інструментів і форм самоорганізації для успішного вирішення місцевих питань.
— Поінформованості різних форм самоорганізації громадян про успішний досвід і технології (крок за кроком) здійснення компаній громадянської дії (адвокасі), спрямованих на системні зміни відносин влада-суспільство при вирішенні проблем місцевого розвитку.
— Можливості лідерів самоорганізації до здійснення малих компаній адвокасі.