Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

«Оптимізація форм і методів роботи« Банку молодіжних ініціатив »

За підтримки Глобал-фонд (Грант № 02/11-ECA-25 на суму 80 000 грн ($ 10 000) і ISAR-Єднання »(24 000 грн ($ 3 000)

Виконавець: Миколаївська міська громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ).
Географія проекту: м. Миколаїв (Україна)) м. Тольятті, м. Пенза (Росія).
Термін виконання проекту: 1.03.11 р. — 28.02.12 р.

Чому виникла ідея проекту і в чому полягала її актуальність:


За результатами щорічних досліджень Фонду також виявлено, що проблема соціальної адаптації молоді в міській громаді (молодіжної участі у прийнятті рішень владою та розвитку молодіжного співтовариства) визнана однією з пріоритетних у м. Ніколаеве.Для еерешенія сформірованапрограмма Фонду «Банк молодіжних ініціатив (БМІ)». Протягом 3-х років БМІ Фонду провів 4 конкурсу за рахунок місцевих філантропів і міського бюджету. Подано 120 заявок

Для вирішення сформована програма Фонду «Банк молодіжних ініціатив (БМІ)». Протягом 3-х років БМІ Фонду провів 4 конкурсу за рахунок місцевих філантропів і міського бюджету. Подано 120 заявок. А саме:

— «БМІ-2008» з 19 заявок від місцевих цивільних груп (МГГ). Підтримано 10 проектів до $ 500 кожен.

— «БМІ-2009» З 39 заявок підтримано 12 проектів до 3000 грн. кожен.

2. — «БМІ-2010» проведено 2 конкурси. З 62 заявок підтримано 20 проектів Сума гранту до $ 500.

Таким чином, Фонд виявляє потреби громади м Миколаєва, залучає ресурси, інвестує в проекти місцевих громадянських груп з вирішення актуальних проблем, проводить незалежний моніторинг та оцінку продуктивності та ефективності згаданих програм з вирішення актуальних проблем розвитку громади м Миколаєва і знову виявляє актуальні проблеми розвитку громади. Що є циклом роботи Фонду за технологіями Партнерства www.p-cf.org

Внутрішньою проблемою ФРММ стало є брак у учасників Банку молодіжних ініціатив Фонду розвитку міста Миколаєва знань, навичок, практичного досліди застосування згаданих успішних діючих технологій в тому числі ІТ-технологій та моделей Партнерства фондів місцевих громад www.p-cf.org для умов г Миколаєва.

Наступним етапом має стати налагодження стабільної роботи активу Банку молодіжних ініціатив (БМІ) по залученню місцевих ресурсів у тому числі з використанням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, регрантінгу, моніторингу та оцінки ефективності конкурсів

Зовнішня проблема.

Відсутність чіткого бачення в Україні стандартів роботи Фондів місцевих громад у самих організацій учасників мережі. Слабкі традиції філантропії в Україні та м. Миколаєві. Нестабільна політична ситуація і як наслідок кризи.

3. Мета та завдання проекту:

У перебігу 12 місяців зміцнити організаційні можливості, підвищити ефективність роботи лідерів і активу Банку молодіжних ініціатив «Фонду розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) як ефективного механізму соціальної адаптації молоді в міській громаді, розвитку молодіжного лідерства, участі у прийнятті рішень у ФРММ, розвитку молодіжної місцевої філантропії в м Миколаєві шляхом вивчення та застосування успішних практик Банків молодіжних ініціатив г Самара, м. Тольятті, міст Самарської області, Пенза відповідно до кращих стандартів Партнерства Фондів місцевих громад (ФМС) www.p-cf.org.

Цель1. Вивчити активом банку молодіжних ініціатив ФРММ, механізм (стандарти, методи і процедури) роботи успішних учасників БМІ Партнерства ФМС www.p-cf.org на прикладі успішних практик Банків молодіжних ініціатив Фондів місцевих громад м. Тольятті, г м. Самари, м.Пенза .

Мета 2. Адаптувати організаційні стандарти, методи і процедури залучення місцевих ресурсів БМІ російських учасників Партнерства ФМС до діяльності БМІ ФРММ.

Мета  3. Провести апробацію інноваційних механізмів роботи успішного Банку молодіжних ініціатив ФРММ шляхом проведення в 2011-12012 р. г

— Компанії залучення коштів на грантові конкурси 2011 і 2012 років, в тому числі із використанням інформаційно-комунікативних технологій

— Провести конкурс міні-грантів «Твоя ініціатива-2011-2012рр» за рахунок за залучених місцевих ресурсів.

Ціль 4. Налагодити обмін досвідом між «Банками молодіжних ініціатив» Фондів місцевих громад та інших місцевих філантропічних організацій України, Росії, та інших країн.

 4. Партнери проекту:

БФ «Громадський союз», м. Пенза, Росія.

БФ «Толятті», м Тольятті, Росія.

5. Що було зроблено і отримано в результаті реалізації проекту

Реалізовані наступні заходи:
1. За конкурсний відбір у «Школи активу БМІ»: http://frgn.mk.ua/?page_id=890. Надано 10 анкет-заявок, відібрано 6 претендентів: http://frgn.mk.ua/?page_id=1449, двом з них за результатами навчання в «Школі БМІ» надана можливість стажування у Фондах громад міст Тольятті і Пенза з 10 -17 липня 2011 р, що беруть участь Міжнародного партнерства ФМГ (Росія) www.p-cf.org.
2. З 8 по 17 липня 2011 р. 4 особи (2 стажиста БМІ ФРМ і 2 працівника ФРММ) взяли участь у стажуванні в «Фонді місцевої спільноти Тольятті» і Фонді «Громадський союз (м. Пенза). Матеріали за підсумками стажування в додатку 3. Звіт стажистів на сайті ФРММ http://frgn.mk.ua/?page_id=2278. Також за підсумками проекту вийшла замітка http://frgn.mk.ua. Також, з 8 по 9 липня 2011 2 стажисти «БМІ ФРММ» взяли участь у XII Міжнародній конференції Фондів місцевих громад «Новий формат. Професіоналізм у благодійності ».
3. З 22-23 вересня 2012. Відбувся коуч-візит до Миколаєва 2-х експертів з Росії. Зокрема, президента Партнерства www.p-cf.org. Борис Цирульников та голови Пензенського фонду «Громадянський союз» Олега Шаріпкова.
4. Діяльність «Банку молодіжних ініціатив Фонду розвитку міста Миколаєва».
4.1. Оголошення конкурсу БМІ ФРММ «Твоя ініціатива-2011» та конкурсного відбору в «Школу активу БМІ» 30.03.11 г в приміщенні малого залу Миколаївської міської ради (вул. Адміральська 20, Миколаїв ») за участю 34 осіб. З них 1 — міський голова В.Д. Чайка, 1-й заступник миколаївського міського голови Ю.Г. Андрієнко, депутат міськради А.В. Чорноморченко, 4 представника ЗМІ. Прес-анонс, прес-реліз, програма заходу, умови конкурсів 2011, презентації результатів грантерів осіннього конкурсу БМІ ФРММ-2010 у Додатку 4. http://frgn.mk.ua/?page_id=881.
4.2. Компанія фандрайзингу «Банку молодіжних ініціатив Фонду розвитку міста Мколаева» для формування бюджету конкурсу «Твоя ініціатива-2011».
Результат: Залучено з місцевих джерел 45 129,20 грн. (Засоби А.В. Чорноморченко (30тіс. грн), В.Д. Чайці (2 тис. грн), пасивні доходи ФРММ, Депатртамент ЖКГ Міколаівуського міськвиконкому надав саджанці рослин на 6 тис. грн.
4.3. Проведено конкурс грантів Банку молодіжних ініціатив «Твоя ініціатива-2011». На конкурс З 17 наданих на конкурс проектів комісією відібрано та реалізовано 9). Інформація про хід та результати реалізації проектів на http://frgn.mk.ua/?page_id=997 і в додатку 5.
5. Компанія Компанія фандрайзингу «Банку молодіжних ініціатив» для формування бюджету конкурсів в 2012 р. За результатами глибинних інтерв’ю активу «Банку молодіжних ініціатив» сформований наступні прграми: іменна програма А.В. Чорноморченко «Педогогічні інновації», прграмме «Ідея супер!».

6. 2 квітня 2012 г конференція «Молодіжний банків України, Росії, практика та перспективи діяльності» з сесією у скайп-режими -40 Учасники — представники «молодіжних банків», фондів громад з м Миколаєва, Вознесенська, Баштанського району Миколаївської оласті, селища Гриціва Хмельницької області , Херсона, Одеси, Дніпропетровська, місто Кременчук Полтавської області, м Вінниці, м Пенза (Росія), а також сервісна організація фондів ком’юніті Україна-з м.Києва ISAR Єднання »
Програма, список учасників, скан список учасників у додатку 6. Матеріали (презентації учасників), фотографії та публікації на http://frgn.mk.ua/?page_id=2053

Проведено модернізацію сайту ФРММ http://frgn.mk.ua (звіт: http://frgn.mk.ua/?page_id=2220, код доступу: klimova180711) за кошти гранту ISAR-Єднання (Київ) № 004-10 — U-NK-NK040-MCF-01-s01.

6. Досягнуто очікувані результати, які планувалися проектом:
Так. У цілому вирішена проблема проекту і досягнута мета проекту.


  
Результати проекту
1. Використанні учасники програми «Банк молодіжних ініціатив ФРММ і молодь міста для участі в« Школі молодіжного банку »На конкурс надано 10 анкет-заявок.
2. 6 молодих активістів за результатами 3-х денного тренінгу отримало знання про технології фондів громад. http://frgn.mk.ua/?page_id=1449, Двом з них за результатами навчання надана можливість стажування у Фондах громад міст Тольятті і Пенза з 10-17 липня 2011 р,
3. Підвищена організаційна спроможність ФРММ як фонду місцевого співтовариства. Згідно технічного завдання проведена модернізація сайту ФРММ http://frgn.mk.ua (звіт: http://frgn.mk.ua/?page_id=2220, код доступу: klimova180711).
4. З місцевих джерел залучено бюджет конкурсу 45 129,20 грн (кошти А.В. Чорноморченко, В.Д. Чайці, Департамент ЖКГ Миколаївського міськвиконкому, пасивні доходи ФРММ, саджанці Департаменту ЖКГ Миколаївського міськвиконкому)
5. Проведено конкурс «Бану молодіжних ініціатив ФРММ» Твоя ініціатива-2011 »http://frgn.mk.ua/?page_id=881. На конкурс «Твоя ініціатива» з 17 наданих на конкурс проектів комісією відібрано 9). Проекти успішно реалізовані. Інформація про хід та результати реалізації проектів на http://frgn.mk.ua/?page_id=997.
6. Сформовано іменна програма А.В Чорноморченко «Педагогічні інновації» і укладено угоду про її фінансування у 2012 році з місцевих джерел.
7. Про хід та результати проекту вийшло 64 матеріалів у ЗМІ. Таким чином, відповідну інформацію отримало близько 409 972 осіб.

    Узагальнено технології, досвід 15 молодіжних банків фондів ком’юніті України та Росії. Досягнуто домовленості між фондами громад-учасникам підсумкової конференції проекту від 2 квітня 2012 р про формування мережі фондів громад відповідно до стандартів Партнерства www.p-cf.org. Як результат конференції «Молодіжний банків України, Росії, практика та перспективи діяльності» з сесією у скайп-режими -40 Учасники — представники «молодіжних банків», фондів громад з м Миколаєва, Вознесенська, Баштанського району Миколаївської області, селища Грицева Хмельницької області, Херсона , Одеси, Дніпропетровська, місто Кременчук Полтавської області, м Вінниці, м Пенза (Росія), а також сервісна організація фондів ком’юніті Україна-з м.Києва ISAR Єднання »
Програма, список учасників, скан список учасників у додатку 6. Матеріали (програма конфернції, презентації учасників), фотографії та публікації на http://frgn.mk.ua/?page_id=2053

Пост-реліз конференції на http://frgn.mk.ua/?page_id=4066

Якою була інформаційна складова проекту, як поширювалися його результати:

Впродовж березня 2011 р. — лютому 2012 в місцевих ЗМІ вийшло 64 матеріалу.

 Яке майбутнє у цього проекту, збирається організація і далі працювати в цьому напрямку?

Так. Методика фандрайзингу буде використанням як методичний матеріал у «Школі громадянської дії». Буде продовжена робота програми «Молідіжній банк».