Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Розвиток самоорганізації населення для реформування ЖКГ

Виконавець: Миколаївська міська громадська організація «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ)

Донор: Національний фонд підтримки демократії (NED) м. Вашингтон, США) (грант NED Grant No. 2010-475.0 на суму $ 25 000) та  Фонд імені Стефана Баторія (м. Варшава, Польща). Кінцевий термін реалізації — 01.07.2012. Географія проекту: Миколаївська, Херсонська області, АР Крим.
Термін виконання проекту: з 01.07.2011 по 31. 02.2011 р. — 30.06.2012 р.

Чому виникла ідея проекту і в чому полягала її актуальність:

Для досягнення демократичної консолідації в Україні з 2004р. ми формуємо умови для сталого розвитку організаційних можливостей місцевих цивільних груп (МГГ), як ефективного захисника прав та інтересів громадян в місцевих спільнотах АР Крим, Миколаївської та Херсонської областей. Особливо у сфері прав споживачів житлово-комунальних та інших адміністративних послуг (соціальний захист, медицина, дозвільні процедури і т.д.). Проблемою є нездатність МГГ захищати інтереси і права громадян при прийнятті та реалізації політики зазначеної сфери на місцевому рівні:

— По-перше, це — брак у лідерів і активістів МГГ, особливо малих міст, знань і навичок у питаннях права, фінансового менеджменту та організаційного розвитку своїх інституцій, представництва прав та інтересів споживачів житловокомунальних та інших адміністративних послуг. Відчувається брак навичок проведення інформаційних компаній, що супроводжують реалізацію проектів грантерів. При первинній обробці фінансових звітів відстежується низька кваліфікація бухгалтерів організацій. Деякі організації використовують регістри, які вже виключені з діючих методичних рекомендацій з ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

— По-друге, це — відсутність ресурсної підтримки сталого організаційного розвитку та дій МГГ у згаданій сфері.

Мета та завдання проекту:

Мета: Формування організаційних, інформаційно комунікативних та кадрових умов для забезпечення стабільності роботи та сталого розвитку МГГ, як інструменту захисту прав громадян, демократичної консолідації та гарантії незворотності демократичного процесу в громадах Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим.

Мета 1.В перебігу 1 етапу (3 місяці) сформувати і поліпшити організаційні навички не менше 200 активістів МГГ Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим, зміцнити організаційний потенціал не менше 7 інституцій МГГ шляхом

— консультування не мене 100 лідерів МГГ у громадських приймальнях Центру в м. Миколаєві, Херсоні, Сімферополі у тому числі з використанням інтерактивної странічкіна базі www.frgn.mk.ua з питань зміцнення організаційних можливостей МГГ в локальних спільнотах,
—   проведення 3-х прес-клубів у м Миколаєві, Херсоні і АР Крим по оголошенню конкурсу — набору в «Школу громадянської дії» Центру та конкурсу малих грантів.
підготовки та проведення в рамках «Школи громадянської дії» 3-х 2х денних тренінгів для 25 осіб кожен в м Миколаєві, Херсоні та Сімферополі для учасників конкурсу мікрогрантів на тему: «Організаційний розвиток та діяльність МГГ (ОСН, ОСББ)» 

Мета 2 Під 2-3 етапі проекту (6 місяців) провести ресурсну підтримку сталого організаційного розвитку та дій МГГ (ОСН, ОСББ), спрямованих на представництву прав, інтересів громадян — споживачів житлово комунальних та інших адміністративних послуг в місцевих спільнотах регіонів проекту шляхом:

Визначення не менше 7 МГГ — переможців конкурсу малих грантів «Розвиток самоорганізації та місцевих громадянських груп півдня України» за фінансової підтримки NED (50% бюджету конкурсу), Фонду ім. Стефана Баторія (50% бюджету конкурсу),

Тренінг для грантерів по звітності з визначенням початкового індексу оргразвітія та фінансування 7 переможців конкурсу малих грантів, (компаній адвокасі) з вирішення актуальних проблем локальних спільнот, а також відставанні прав, інтересів громадян при реалізації політики владою МГГ — переможців конкурсу, в тому числі і підтримки їх організаційного розвитку
— 
Проведення тренінгового (супроводжуючий реалізацію проектів) курсу для ОСН, ОСББ та інших МГГ, що включає в себе 2 двох — денних очних тренінгів, і коуч — сесій в офісі ФРММ з реалізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності в МГГ (ОСН, ОСББ) у програмі « 1-С Підприємство »з конфігурацією для неприбуткових організацій
—  
Консультування у громадських приймальнях Центру не менше 200 лідерів, активістів МГГ з питань правової культури, оргразвітія МГГ, по захисту прав та інтересів локальних громад при формуванні та реалізації політики місцевої влади, в тому числі у сфері надання житлово — комунальних та інших адміністративних послуг. А також на його інтерактивної сторіночку www.frgn.mk.ua

 Мета 3 Создать умови для подальшого стійкого розвитку МГГ півдня України шляхом:

     — розміщення на інтерактивній платформі Центру пакету методичних матеріалів, кейсів комплексного 2-рівневого тренінг курсу для МГГ (ОСН, ОСББ)
поширення універсальної конфігурація для МГГ (ОСН, ОСББ) на базі ліцензійного програмного забезпечення «1-С Підприємство 7.7.» серед випускників 2-рівневого тренінг курсу
проведення моніторингу та оцінки ефективності проектів грантерів, рівня організаційного розвитку (підсумковий індекс оргразвітія МГГ) та поширення «історії успіху проекту» в громадах через розміщення її матеріалів в ЗМІ та на сторінці Центру на www.frgn.mk.ua

Партнери проекту:

ГО «Кримська ініціатива», координатор Кримської приймальні Центру

ХОО ВГО «Комітет виборців України» координатора Херсонської обласної приймальні Центру

Що було зроблено і отримано в результаті реалізації проекту

У рамках реалізацаіі даного проекту було проведено Конкурс «Розвиток самоорганізації місцевих громадянських груп півдня України-2011», який стартував влітку 2011 року. Він проводився за фінансової підтримки NED (Національний фонд підтримки демократії, Вашингтон, США) та Фонду Стефана Баторія (м. Варшава, Польща). Його головне завдання — підтримка місцевих цивільних груп (МГГ), особливо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та органів самоорганізації населення (ОСН). Претендували на гранти в рамках конкурсу МГГ Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим. Мета конкурсу — підвищення стабільності роботи та зміцнення потенціалу МГГ, спрямованих на представництво прав та інтересів громадян на місцевому рівні. В якості пріоритетів конкурсу були визначені акції громадянської дії, кампанії адвокації (представлення інтересів цивільних груп), впровадження нових або вдосконалення діючих місцевих нормативно-правових актів, спрямованих на захист прав та інтересів локальних громад, забезпечення прав вразливих груп населення, економічний розвиток локальних депресивних територій та інші напрямки.

Всього на конкурс подано 26 заявок, восени минулого року конкурсна комісія визначила 8 проектів-переможців, кожен з них отримав мінігрант на суму до $ 1,5 тис. Перевагу віддали проектам, що передбачають партнерство з органами місцевого самоврядування та бізнесом, залучення крім гранту ще і сторонніх ресурсів.

Перш за все, слід відзначити, що в ході проекту були сформовані організаційні та інформаційнометодичні умови для роботи «Центру самоорганізації півдня України», що діє при ФРММ для МГГ у Миколаївській, Херсонській областях та Криму. Так після розміщення пакета методичних матеріалів, кейсів комплексного дворівневого тренінгу для МГГ зросла кількість відвідувань сторінки Центру на http://frgn.mk.ua/?page_id=6. Мережею прийомних Центру, яка діє на базі офісів Херсонської обласної організації ВГО Комітет виборців України (м. Херсон); «Кримська ініціатива» (м. Сімферополь АР Крим »; ФРММ (м. Миколаїв), надано близько 683 консультацій, а 103 громадських лідера пройшли навчання на тренінгах «Школи громадянської дії».

Аналіз звернень показує, що питома вага питань типу «Як знайти ресурси для організації?» Знизився на 32%. Збільшилося число звернень, що стосуються оподаткування неприбуткових організацій, проведення внутрішніх перевірок, модернізації бухобліку, технологій проведення компаній адвокації. Спільними для всіх трьох регіонів були, перш за все, питання мінімізації ризиків при перевірках фіскальних органів.

За результатами конкурсу виконані 7 проектів (ще один проект буде повністю реалізований до грудня 2012, що пов’язано з прийняттям необхідного рішення Херсонської міськради). Спрямованість проектів — захист прав і законних інтересів громадян — споживачів житлово-комунальних та адміністративних послуг. В результаті кампаній адвокації прийняті 11 місцевих нормативно-правових актів, зріс рівень впливу МГГ на життя локальних громад. Підвищився і інтерес ЗМІ до діяльності МГГ, що виразилося в публікації 51 матеріалу про грантерів в місцевих ЗМІ та інтернет-виданнях. У ході реалізації проектів громадськістю побудовано, а владою прийняті на баланс 4 дитячі майданчики та один павільйон для соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Розроблено 1 документ аналізу політики органу місцевого самоврядування у сфері ЖКГ і проект рішення Херсонської міськради, внесений на розгляд.

Також в рамках проекту «Розвиток самоорганізації місцевих громадянських груп півдня України-2011» керівництво ФРММ провело виїзні семінари з підсумковій оцінці організаційного розвитку організацій-грантерів.

Представляємо вашій увазі коротку інформацію про реалізацію кожного з проектів грантерів.

Громадська організація «Асоціація розвитку місцевих ініціатив Сакського району» (Крим). Проект «Розробка та затвердження Міської програми розвитку ОСББ на 2012р. на основі реалізації 3-х компонентної стратегії адвокасі ». Сума гранту $ 1200 Додатково залучено $ 3020. Також до реалізації проекту залучалися 38 громадських лідерів і чиновники.

Результатом проекту стало затвердження програми зі створення і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Саки (рішення Сакської міської ради № 22 від 30.11.11 р. «Про затвердження програми зі створення і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Саки на 2012-2015 рр.. »). Діяльність в рамках проекту висвітлювалася в місцевій газеті. Проект виконаний у повному обсязі. У ході його реалізації проведено зустрічі, семінари, тренінги, ознайомчі поїздки, круглий стіл для лідерів ОСББ, місцевих органів влади, структури ЖКГ.

2. Білозерське районне відділення молодіжної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» (Херсонська область). Проект «Компанія адвокасі щодо встановлення дитячої спортивно-ігрового майданчика в с. Широка Балка ». Сума гранту $ 1200. Додатково залучено: $ 480 (вклад жителів села). Участь у проекті брали понад 70 жителів села Широка Балка.

У результаті компанії адвокасі Широкобалківського сільрада прийняла рішення № 167 від 30.12.11 р. «Про виділення земельної ділянки під дитячу ігрову площадку». Були проведені переговори з директором агрофірми «Білозерський» про матеріальну допомогу для благоустрою майданчика. Допомога надана у вигляді безкоштовного надання техніки для установки майданчика. Спільними зусиллями побудований дитячий майданчик, яка прийнята на баланс органу місцевого самоврядування. Виконання проекту висвітлювалося в ЗМІ (3 матеріалу в районній газеті).

3. ОСББ «Будинку 200, 204» (Миколаївська область). Проект «Кому належить прибудинкова територія? (Реалізація законного права співвласників будинків 200 та 204 по вул.Жовтневої революції м. Вознесенська на оформлення прибудинкової території, отримання акту на землю) ». Сума гранту $ 1116,5. У реалізації було задіяно 20 осіб.

В рамках проекту були проведені заходи для врегулювання земельних правовідносин між фондом державних і комунальних земель та ОСББ шляхом законного оформлення прибудинкової території співвласниками будинків 200,204 по вул. Жовтневої революції м. Вознесенська. (Компанія обществеенного лобіювання рішення Вознесенського горсвета про отримання дозволу на проведення необхідних заходів з оформлення землі ОСББ «Будинку 200, 204». Виготовлений необхідний пакет технічної та проектної документації на прибудинкову територію, проведено фінансовий аудит ОСББ. Реалізація проекту висвітлювалася у ЗМІ. Прийнято Рішення Вознесенського міськради від 18 травня 2012р. № 21 «Про надання Дозволу на складання проекту землеустрою Щодо відведення земельної ділянки для Надання в оренду»

4. Херсонська обласна громадська організація «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (Херсонська область). Проект «Капітальний ремонт багатоповерхівок Херсона — під контроль об’єднань громадян». Сума гранту $ 1050. До реалізації проекту залучено понад 50 осіб.

В рамках проекту проведено дослідження відкритості та якості капітальних ремонтів за 2011 р. в Херсоні. Як результат проведеного дослідження розроблено проект «Порядку здійснення контролю членами територіальної громади м. Херсона за проведенням поточного та капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків за рахунок міського бюджету». Проект нормативно-правового акта проходить розгляд у постійних депутатських комісіях Херсонської міськради. Отримано позитивне рішення профільної депутатської комісії з питань ЖКГ та благоустрою міста. До кінця року має бути прийняте відповідне рішення Херсонської міськради. Діяльність в рамках проекту висвітлена в ЗМІ (всього 13 публікацій).

5. Афанасьевская сільська громадська організація «Злагода» (Миколаївська область). Проект «Щасливі діти — щасливе майбутнє». Сума гранту $ 1100. Додатково залучено $ 1750,9. У реалізації проекту брали участь 840 осіб.

Проект реалізовано в повному обсязі. Його результатом стало прийняття Афанасіївського сільрадою рішення № 2 від 08.12.2011 р. «Про постановку на баланс дитячого майданчика на території Афанасіївського дитячого саду». У ході реалізації проекту організована широка інформаційна компанія по залученню громадськості до даної проблеми. Всі роботи з благоустрою єдиної в селі дитячого майданчика на земельній ділянці в 0,08 га успішно завершені, вона прийнята на баланс органу місцевого самоврядування. Здійснення проекту висвітлювалося в ЗМІ

6. Привольнянська сільська громадська організація «Джерело» (Миколаївська область). Проект «Діти — наше світле майбутнє». Сума гранту $ 1200. Додатково залучено $ 875 (власний внесок організації). Участь у проекті взяли 185 осіб.

Проект виконаний у повному обсязі. У рамках його реалізації прийнято рішення Привільнянське сільради № 2 від 17.11.2011 р. «Про виділення земельної ділянки для розміщення дитячого ігрового майданчика». Проведено 5 заходів (загальні збори жителів села, суботники з будівництва дитячого майданчика, кампанія по залученню місцевих ресурсів), в яких була задіяна значна частина села.

Діяльність громадських активістів висвітлювалася в мережі Інтернет та в друкованих виданнях (всього опубліковано 12 матеріалів).

7. ОСББ «Зоря-Вознесенськ» (Миколаївська область). Проект «Дитинство на околиці» Сума гранту $ 1500. Залучено місцевих ресурсів $ 1495. У реалізації проекту брали участь 150 жителів мікрорайону.

Проект реалізовано в повному обсязі. Прийнято рішення Вознесенського міськради № 15 від 22.02.2012 р. «Про надання згоди передачі з приватної власності у комунальну власність територіальної громади Вознесенська обладнання для дитячого майданчика». Проведені збори активу мікрорайону, суботники по споруді дитячого майданчика, кампанія по залученню місцевих ресурсів). Спільними зусиллями мешканців мікрорайону «Зелений гай» м. Вознесенська побудований дитячий майданчик, яка прийнята на баланс органу місцевого самоврядування. Відкриття було урочистим.

8. Миколаївський обласної громадської організації «РНО« Русич »(Миколаївська область). Проект «Чарівне вікно в природу». Сума гранту $ 1115. Власний внесок організації $ 1406. У реалізації проекту задіяно близько 800 чоловік. Проект виконаний у повному обсязі.

Спільно з міською станцією юних натуралістів розроблено методичні рекомендації з проведення занять з елементами трудотерапії, випущено 4 номери інформаційного бюлетеня «Пори року», виконаний проект і за допомогою волонтерів проведено роботи з будівництва павільйону для трудотерапії. Павільйон прийнятий на баланс органу місцевого самоврядування (міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів департаменту праці та соцзахисту Миколаївської міськради).

Результатом кампанії адвокації проекту стало внесення змін до комплексної міську програму «Соціальний захист» на 2012-2015р. (Рішення Миколаївської міськради № 12/12 від 23.12.2011 р.), що стосуються організації занять з трудотерапії з метою реабілітації дітей-інвалідів.

5. Досягнуто очікувані результати, які планувалися проектом:

Так.

Оцінка результатів конкурсу малих грантовФРГН

«Розвиток самоорганізації місцевих громадянських груп півдня України-2011»

За рахунок коштів NED та Фонду ім. С. Баторія

Сформовані і поліпшені організаційні навички не менше 100 активістів місцевих громадянських груп з г Миколаєва, Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим, зміцнити організаційний потенціал не менше 7 інституцій МГГ.

Показники:

ІІ. І. Випускниками тренінгів «Школи громадянської дії» і клієнтами прийомних «Центру самоорганізації півдня України» розроблено та подано на конкурс грантів не менше 30 заявок проектів адвокасі.

ІІ. ІІ Головний показник успіху проекту. Успішно виконані проекти не мене 7 МГГ, діяльність яких спрямована на захист прав, інтересів громадян — споживачів житлово — комунальних та інших адміністративних послуг в місцевих спільнотах в локальних громадах. Отримаємо не мене 3-х історій успіхів грантерів.

ІІ. ІІІ. Рівень впливу діяльності МГГ на справи в громадах — кількість місцевих нормативно-правових актів, прийнятих в результаті компаній грантерів проекту, клієнтів Центру та випускників «Школи громадянської дії».

ІІ. ІV. Підвищиться інтерес ЗМІ до діяльності МГГ, що виразиться в не мене 17 матеріалах про грантерів.

Сответственно виконання показників за результатами проекту:

ІІ. І.

На конкурс надійшло 26 заявок від громадських організацій, МГГ ОСББ / ОСН Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим, що на 4 менше запланованого н, але на 3 більше аналогічного конкурсу ФРММ в 2010 р. За результатами роботи конкурсної комісії, підтримано 8 проектів адвакаціі ( 6 проектів громадських організацій та 2 проекту від ОСББ з м. Вознесенська). Причому з 8 підтриманих проектів, всі 8 проектів адвакаціі, що говорить про підвищення якості семінарів-тренінгів для потенційних грантерів в «Школі громадянської дії» та консультацій в мережі прийомних Центру смоорганізаціі Півдня України (За результатами аналогічного конкурсу 2010 було підтримано 7 проектів адвокації) .

ІІ. ІІ

Аналіз результатів проектів і компаній адвокації грантерів.

На 12.07.2012 з 8 проектів компаній адвокації місцевих цивільних груп (6 проектів громадських організацій та 2 проекту від ОСББ з м. Вознесенська) всі 8 реалізовані в повному обсязі, з них 7 успішних компаній адвокації, що більше ніж у 2 рази (на 4 проекту) більше запланованого. Одна компанія стане успішною до кінця 2012 після прийняття рішення Херсонської міськради. А значить маємо всі 8 успішних проектів МГГ, діяльність яких спрямована на захист прав, інтересів громадян — споживачів житлово — комунальних та інших адміністративних послуг в місцевих спільнотах в локальних громадах., Що на 1 проект більше запланованого. Результатам проектів стало, що громадськістю побудовано, а владою прийнято на баланс 4 дитячі майданчики та один павільйон для соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Розроблено 1 документ аналізу політики органу місцевого самоврядування у сфері ЖКГ і проект рішення херсонської міськради, який винесено на його розгляд. Опис історій-успіхів проектів грантерів нижче. Детальніше про результати восьми адвакаціонних проектах грантерів у додатку 1. . Опис історій успіху грантерів на інтерактивній платформою платформі Центру самоорганізації півдня України на http://frgn.mk.ua/?page_id=6

ІІ. ІІI.

Підвищився рівень впливу місцевих гражданськіх груп в (1) селі Привільне (2, 5 тис жителів) Баштанського району Миколаївської області, (2) м Саки, Сакського району АР Крим (30 тис жителів), (3) Афанасьевка Снігурівського району Миколаївської області (3 тіс житі), (4) м. Миколаєві Миколаївської області (500 тис. жителів), (5) селі Широка Балка Білозерського району Херсонської області (2500 тис жітелів), (6) г Вознесенську Миколаївської області (35 тис жітелів), ( 7) м. Херсоні (350 тис жителів) Херсонської області.

Результатом успішних компаній адвокації грантерів органами місцевого самоврядування прийняті наступні 11 нормативно-правових актів, чтопочті в 2 рази (на 5 нормативно-правових акта) більше результатів грантерів аналогічного конкурсу ФРММ в 2010 г). А саме.:

1. Прівіольненская сільська громадська організація «Джерело» (с. Привільне, Баштанського району, Миколаївської області) Проект «Діти — наше світле майбутнє» Рішення Привільнянське сільради Баштанського району Миколаївської області від 17.11.2011 № 2 про виділення земельної ділянки під дитячий майданчик. Виконавець: ГО «Джерело» (Моспаненко Ольга Федорівна).

Акт прийому-передачі обладнання дитячого майданчика в безоплатне користування ДНЗ «Дзвіночок» Виконавець: ГО «Джерело» (Моспаненко Ольга Федорівна).

Довідка Привільненська сільської ради про те, що обладнання дитячого майданчика, яке пераданное ГО «Джерело» прийнято на баланс сільської ради.

2. Громадська організація «Асоціація розвитку місцевих ініціатив Сакського району» (АР Крим, м. Саки, сакси район) Проект «Розробка та затвердження Міської програми розвитку ОСББ на 2012р. м.Саки на основі реалізації 3-х компонентної стратегії адвокасі »

Програма зі створення і підтримки ОСББ у м. Саки, затверджена рішенням Сакської міськради АРК від 30.11.2011 № 22. Виконавець: «Асоціація розвитку місцевих ініціатив Сакського району» (Юсупова Ельмаз Рустемовна).

3. Афанасьевская сільська громадська організація «Злагода» (с.Афанасьевка, Снігурівського району Миколаївської області) Проект «Щасливі діти-щасливе майбутнє»

Акт прийому на баланс дитячого майданчика в с. Афансьевка Снігурівського району Миколаївської області. Виконавець: Афанасьевская сільська громадська організація «Злагода» (Ковалек Оксана Сергіївна).

4. Миколаївська обласна громадська організація «Руська національна громада Русич» (м. Миколаїв, Миколаївська область) Проект «Чарівне вікно в природу»

Внесення змін до п.6 розділу 7 додатка 2 до міської Комплексної програмі «Соціальний захист», затвердженої рішенням Миколаївської міськради від 23.12.2011 № 12/12. Виконавець: Миколаївська обласна громадська організація «Руська національна громада Русич» (Білоусова Тамара Миколаївна).

— Технічний проект Проект павільйону «Чарівне вікно в природу»

— Акт прийому на баланс павільйону «Чарівне вікно в природу» міському центру реабілітації дітей-інвалідів.

5. Білозерське районне відділення Херсонської області молодіжної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку»

30.12.2011. Рішення Широкобалківського сільської ради Білозерського району Херсонської області від 30.12.2011 № 167 про виділення земельної ділянки для спорудження дитячого майданчика. Виконавець: Білозерське районне відділення Херсонської області молодіжної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» (Виноградова Наталія Георгіївна).

31.03.2012 Акт прийому на баланс дитячого майданчика с.Широка Балка Херсонська область Виконавець: Білозерське районне відділення Херсонської області молодіжної громадської організації «Молодіжний центр регіонального розвитку» (Виноградова Наталія Георгіївна).

6. ОСББ «Зоря-Вознесенськ» (м. Вознесенськ, Миколаївська область) Проект «Дитинство на околиці»

Рішення Вознесенського міськради Миколаївської області від 22.02.2012 № 15 про прийом на баланс дитячого майданчика. Виконавець: ОСББ «Зоря-Вознесенськ» (Печериця Сергій Іванович).

7. ОСББ «Будинки 200,204» (м. Вознесенськ, Миколаївська область)

рішення Вознесенської міської ради № 21 «Про надання Дозволу на складання проекту землеустрою Щодо відведення земельної ділянки для Надання в оренду» від 18.05.12 р. http://voznesensk.org/uk/node/608, А також на http:// frgn.mk.ua /? page_id = 3751

8. Херсонська обласна громадська організація «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (м Херсон Херсонської області) Проект «Капітальний ремонт багатоповерхівок Херсона під контроль об’єднань громадян»

10.07.2012г. ПРОЕКТ ПОРЯДКУ Здійснення контролю членами теріторіальної громади міста Херсона за проведення поточного та капітального ремонту багатоквартірніх житлових будинків за рахунок коштів Міського бюджету

ІІ. IV.

Про підвищення інтересу місцевих ЗМІ до діяльності місцевих громадянських груп-грантерів конкурсу говорять 54 публікацій у місцевих газетах, інтернет-виданнях, що більше запланованого показника 17 матеріалів.

Також статті, презентації, видання грантерів (25) розміщено на сторінці Центру саморганізаціі півдня України на http://frgn.mk.ua/?page_id=3696

Загалом, за результатами проекту вийшло 126 матеріалів у ЗМІ. У тому числі:

-За результатами 1-3 етапу (липень 2011 года-березня 2012 року) вийшло 111 матеріалів у ЗМІ. (-В першому етапі — 47 матеріалів Детальний PR отчет1-етапу на http://frgn.mk.ua/?page_id=3147, у другому-третьому етапі — 64 матеріалів у ЗМІ. Події PR звіт 2-3-етапу Dod 5 PR.doc)

— За результатами 4-го етапу вийшло 26 матеріалів у ЗМІ.

Пост — реліз проекту http://frgn.mk.ua/?page_id=2083 вийшов в 10 інтернет-виданнях.

За результатами моніторингу та оцінки реалізації проектів грантерів на інтерактивній сторінці «Центр самоорганізації Півдня України» http://frgn.mk.ua/?page_id=3696 і місцевих газетах, інтернет-виданнях вийшло 18 матеріалів (статей і презентацій) про хід реалізації та результати проектів грантерів.

Відео — записи передач знаходяться в архіві ФРММ.

III

Створити умови для подальшого стійкого розвитку МГГ півдня України

У Упродовж березня — червня 2012 року проведено виїзні семінари з підсумковій оцінці оргразвітія організацій — грантерів.

Показники, які будуть досягнуті за результатами 10-12 місяців реалізації проекту (етап 4):

Створення умов для сталого розвиток МГГ.

II. I. Результати моніторингу та оцінки рівня організаційного розвитку МГГ. За показниками динаміки індексу організаційного розвитку 8 МГГ-грантерів конкурсу (порівняння початкового при старті реалізації проектів грантерами і фінального при відвідуванні МГГ з моніторинговим візитом). Позитивна динаміка індексу організаційного розвитку грантерів проектів не менше 7 МГГ свідчить про підвищення якості менеджменту МГГ, фінансової стійкості, що свідчитиме про ступінь безпеки МГГ перед зовнішніми викликами (підвищення уваги до МГГ з боку державних фіскальних органів).

III.II. Вплив діяльності МГГ на справи в громадах — Документи аналізу політики влади або / та проекти рішень і рішення місцевих органів влади, як результати компаній грантерів проекту, клієнтів Центру та випускників «Школи …».

III.III. Система інформування територіальних громад про адвокаційної діяльності та її результати. Документи: Інтерактивна сторінку «Центру самоорганізації Півдня України» http://frgn.mk.ua/?page_id=6 з інформацією про діяльність місцевих громадянських груп — грантерів проекту, випускників «Школи громадянської дії» і клієнтів мережі прийомних «Центру самоорганізації півдня України ».

III. I. Результати моніторингу та оцінки рівня організаційного розвитку МГГ. За показниками динаміки індексу організаційного розвитку 8 МГГ — грантерів конкурсу сформували свої реальні індекси оргразвітія. Виявлена ​​позитивна динаміка індексу організаційного розвитку грантерів проектів у 5 МГГ, що свідчить про підвищення якості менеджменту МГГ, фінансової стійкості, що свідчитиме про ступінь безпеки МГГ перед зовнішніми викликами (підвищення уваги до МГГ з боку державних фіскальних органів).

III. II. Підвищився рівень впливу місцевих гражданськіх груп в (1) селі Привільне (2, 5 тис жителів) Баштанського району Миколаївської області, (2) м Саки, Сакського району АР Крим (30 тис.), (3) Афанасьевка Снігурівського району Миколаївської області (3 тіс.), (4) м. Миколаєві Миколаївської області (500 тис. жителів), (5) селі Широка Балка Білозерського району Херсонської області (2500 тис), (6) г Вознесенську Миколаївської області (35 тис.), (7 ) м. Херсоні (350 тис.).

Результатом успішних компаній адвокації грантерів органами місцевого самоврядування прийняті наступні 11 нормативно-правових актів, чтопочті в 2 рази (на 5 нормативно-правових акта) більше результатів грантерів аналогічного конкурсу ФРММ в 2010 г). Огляд — нормативно-праов актів та інших результатів грантерів на http://frgn.mk.ua/?page_id=3751.

Про підвищення інтересу місцевих ЗМІ до діяльності місцевих громадянських груп-грантерів конкурсу говорять 54 публікацій у місцевих газетах, Інтент-виданнях, що більше запланованого показника 17 матеріалів.

Також статті, презентації, видання грантерів (25) розміщено на сторінці Центру самоорганізації півдня України на http://frgn.mk.ua/?page_id=3696

III. III. Створено систему інформування територіальних громад про адвокаційної діяльності та її результати. Документи: Інтерактивна сторінку «Центру самоорганізації Півдня України» http://frgn.mk.ua/?page_id=6 (Кількість користувачів сайту — доходить до 100 відвідувань на день. У ході реалізації проекту середньодобова кількість відвідувачів зросла майже в 3 рази (з 17 до 50). Відвідуваність сторіночки доходить до 100 на день (при появі резонансних матеріалів таких як оголошення підсумків конкурсу. Контент оновлюється не рідше 2-х разів на тиждень).

Контент-структурована інформацією про діяльність місцевих цивільних груп-грантерів проекту, випускників «Школи громадянської дії» і клієнтів мережі прийомних «Центру самоорганізації півдня України».

А саме:

— Матеріали тренінгів «Школи гражданського дії» Центру самоорганізації Півдня України http://frgn.mk.ua/?page_id=3805

-Огляд — нормативно-правових актів та інших результатів грантерів на http://frgn.mk.ua/?page_id=3751

— Матеріали у ЗМІ з фотографіями та презентаціями грантерів на http://frgn.mk.ua/?page_id=3696

— Фоторепортажі заходів місцевих громадянських груп — грантерів ФРММ http://frgn.mk.ua/?page_id=3780

— Підсумковий Пост-реліз проекту — Post-reliz-NED-11.doc і на http://frgn.mk.ua/?page_id=2083