Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

У Вознесенську бюджетна підтримка харчування школярів стала більш прозора

За рекомендацією громадського моніторингу міськвиконком та управління освіти відповідними рішеннями та наказами протягом серпня-вересня 2018р. сформували єдиний для всіх шкіл міста порядок організації харчування учнів 1-4 та 5-11 класів з критеріями і документами, що необхідні для отримання соціальної допомоги від міста і держави, що тепер доступні на спеціальної сторінці управління  «Організація харчування» .


керівник ОСН «Перлина Гаю», депутат міськради Роман Бєбінов

Децентралізація систем бухгалтерського обліку дала можливість адміністраціями шкіл почути пропозиції батьківських комітетів при формуванні розрахунків до бюджетних запитів на 2019 рік щодо виділення коштів на харчування учнів, зокрема пільгових категорій. Це сталось на виконання рішення на сесії міської ради від 18 травня 2018 року, яким внесені зміни до Положення про Управління освіти та припинена діяльність Централізованої бухгалтерії. Замість неї буде працювати Відділ бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової діяльності.

Ці результати адвокаційного моніторингового свого проекту «Організація належного харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах в м. Вознесенськ», нещодавно презентували на міжобласному семінарі для місцевих і посадовців громадськості Миколаївщини представників Херсонщини Роман Бєбінов директор ОСН «Перлина Гаю» та Тетяна Зелинська голова ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії (ВАРДМ). Вони так прокоментували результати проекту:

«…Протягом січня-травня 2018 року наш моніторинг виявив, що громаді міста бракує єдиного для всіх шкіл міста порядку організації харчування та відкритої, прозорої процедури визначення персонального складу учнів, що мають право на отримання соціальної допомоги від міста і держави на харчування.

На нашу думку, одним із можливих корупційних чинників є те, що персональний склад пільговиків формували директора шкіл на своє розуміння. Незрозумілою була і процедура розрахунків обсягу коштів, які виділяє Вознесенська міська рада на харчування учнів, а розподіляє Централізована бухгалтерія Управління освіти Наслідком стало те, що у однієї школі виділяється на харчування одного учня 3,14 грн., а у іншій — 11,35 грн..

Результати моніторингу протягом квітня-травня обговорено на:

Нараді 3-го травня 2018 р. в управлінні освіти міськвиконкому;

Круглому столі 29 травня 2018 р

Управління освіти та міськвиконком почули більшість рекомендації і пропозиції згаданих обговорень результатів нашого моніторингу щодо покращення фінансування харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. Пакет місцевих нормативно-правових актів щодо єдиних прозорих правил забезпечення харчування школярів та критерієві пільговиків розміщено на нової сторінці управління освіти. Також небайдужі батьки разом з адміністрацій шкіл зможуть вплинути і на формування бюджетних запитів на 2019 рік.

Також вітаємо ЗОШ № 8, що почала розміщувати звіти про укладені договори на постачання продуктів харчування на сайт «Прозоро»!

А звіт про реалізацію проекту розглянутий депутатами постійної депутатської комісії з гуманітарних питань і при розгляді бюджету міста на 2029 рік будуть враховані рекомендації громадського аудиту…..» — резюмував керівник проекту  і ОСН, депутат міськради Роман Бєбінов.

Зі свого боку, голова ВАРДМ Тетяна Зелинська додала

«..Дійсно, враховані наші рекомендації щодо розробки узагальненого Переліку документів, які необхідно подати до адміністрацій навчальних закладів для пільгового харчування окремих категорій учнів, які будуть затверджуватися Наказом Управління освіти. Вітаємо місцевих посадовців і членів виконкому, що почули громаду та надали нам про офіційну відповідь міського за результатами розгляду рекомендацій нашого моніторингу.

Нажаль, поки окремі рекомендації ще не враховані.Причини різні – від просто відписки до відповідей, що наші рекомендації призведуть лише до збільшення паперової роботи, але ніяк нe позначиться на якості харчування дітей».

 

На думку місцевих посадовців, якщо школи будуть оприлюднювати звіти про укладені договори на постачання продуктів харчування – це «призведе лише до зайвої паперової метушні та надмірного навантаження на портал PROZORRO, що може  призвести до його перевантаження та некоректної роботи.

Також Управління освіти також не вбачає необхідності розробляти окрему цільову Програму з питань організації харчування учнів чи вносити зміни з цього питання до  загальної Програми розвитку освіти до 2019 року і розробляти бюджетну цільову програму з цих питань.

Але управління освіти та адміністрації закладів відкриті до конструктивного та неупередженого діалогу з  зацікавленими організаціями, небайдужими мешканцями міста з метою поліпшення освітнього процесу та надання якісних послуг маленьким громадянам Вознесенська…». – сказано в офіційної відповіді міського голови…..».

У своєму пост — релізі за підсумками проекту Орган самоорганізації населення «Перлина Гаю» та громадська організація «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» дякують працівникам Управління освіти, директорам та бухгалтерам шкіл, членам батьківської ради з питань харчування за сприяння в роботі над реалізацією проекту та сподіваються на майбутню плідну співпрацю:

 

«…Громадські активісти і надалі будуть сприяти покращенню послуги харчування в нашому місті нашим дітям, через громадські обговорення в соціальних мережах запропонованих рекомендацій і потенційними проблемами, а також контролювати витрати управлінням освіти та адміністраціями закладів в сфері харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Вознесенськ…».

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за матеріалами ОСН «Перлина гаю» (м. Вознесенськ).

 ______________________________________________________

Діяльність здійсненено в рамках проекту ОСН «Перлина Гаю» на тему:«Організація належного харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах в м. Вознесенськ», який реалізовано при підтримці ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти Національного фонду підтримки демократії (NED м. Вашингтон, США).

Мета проекту: вдосконалити організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Вознесенськ шляхом аналізу витрат бюджетних та місцевих коштів в сфері харчування учнів в школах.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

за підсумками громадського аудиту проекту

Управлінню освіти Вознесенської міської ради:
Розробити Програму та затвердити Положення про  надання послуг з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у м. Вознесенськ, затвердити  рішенням міської ради, в якому чітко прописати:

— порядок обчислення коштів на харчування, визначений термін харчування на кожен рік ( не враховувати календарні та вихідні дні);

— порядок призначення безкоштовного харчування для учнів 5-11 класів ( перелік всіх документів для кожної категорії дітей окремо, визначити орган, який має приймати рішення про безкоштовне харчування;

Розглянути питання щодо зняття 20% надбавки на гарячі обіди для учнів 1-4 класів, які проживають в інших населених пунктах.
Розробити Положення про здійснення публічних закупівель продуктів харчування  в школах міста для організації харчування учнів з врахуванням законодавства щодо допорогових закупівель — встановити пороги  публічних закупівель від 3-х до 50 тис. грн. для публікації звітів про укладені договори на сайті «Прозоро».
Переглянути Положення про Централізовану бухгалтерію:

— у відповідності до чинного законодавства визначити повноваження бухгалтерії Управління освіти, враховуючи те, що в навчальних закладах містах працюють власні бухгалтерії, які самостійно забезпечують бухгалтерський облік;

— розглянути можливість введення  працівників Централізованої бухгалтерії до штатного розкладу Управління освіти, як працівників органів місцевого самоврядування.

Розробити критерії для проведення  справедливих розрахунків коштів на харчування учнів по кожній школі.
Внести доповнення ( окремий розділ) про організацію харчування учнів до Цільової міської програми розвитку освіти на 2016-2020 роки
Розробити паспорт  бюджетної програми на 2018 рік  та наступні роки щодо харчування учнів в навчальних закладах.( 2,5 млн.грн.)
Керівникам навчальних закладів:
При плануванні бюджету на 2019 рік підготувати відповідні бюджетні запити для харчування учнів
На офіційних сайтах шкіл розміщувати інформацію про організацію харчування учнів, норми харчування, використані кошти, постачальників продуктів харчування, вартість харчування та 2-х денне меню , складене відповідно до вимог законодавства.
Фінансовому управлінню міської ради:
Виділяти 100% від потреби для харчування учнів в навчальних закладах
Постійній комісії з питань охорони здоров’я, соціальної  політики, освіти, культури, молоді та спорту:
Розглянути результати громадського аудиту «Організація харчування учнів у загальноосвітніх закладах міста Вознесенська за кошти міського бюджету»на засіданні постійної комісії
При підготовці бюджету 2019 року проаналізувати бюджетні запити навчальних закладів на харчування учнів та контролювати виділення коштів в повному обсязі.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>