Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

У Вознесенську громадські префекти знайдуть як збільшити доходи бюджету ОТГ

У листопаді 2019 року стартував проект ГО ВАРМД  «Ефективне використання комунальної власності Територальної громади міста Вознесенська в інтересах її жителів». Він спрямований на створення  ефективної системи управління комунальною власністю місцевої громади для забезпечення стабільного надходження коштів в бюджет міста, ефективного і раціонального використання майна комунальної власності та земельних ресурсів громади в інтересах її жителів.

Саме для цього 6 гіпотез аудиту презентували представникам громадськості, місцевим депутатам і посадовцям на засіданні стартової робочої групи проекту, яка відбулась 29 листопада у тренінговому центрі «IQ HUB».

«…У 2019 році ми провели наш аудит відповідності. Він виявив , що у громаді відсутні процедури та порядки управління комунальною власністю, які передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». А саме відсутні:

  • відповідні розділи в Стратегічному плані розвитку міста до 2020 року;
  • цільова програма управління комунальною власністю міста;
  • єдина система обліку об’єктів комунальної власності міста: бракує прозорої та зрозумілої мешканцям системи управління комунальним  майном, земельними ділянками, житловим фондом та нежитловими приміщеннями.

А дороги, парки, цвинтарі, артезіанські свердловини та зливостоки, квітники та зелені зони знаходяться на балансі у різних управлінь та комунальних підприємств міста. Все це заважає наповненню бюджету розвитку Територіальної громади міста Вознесенська.

«У складі коаліції за методичною, грантовою, коуч  підтримкою ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» ми знайдемо як збільшити доходи бюджету ОТГ. Сподіваюсь , що разом з місцевими посадовцями і депутатами ці нормативно-правові акти міської ради будуть розроблені та будуть знайдені додаткові кошти для наповнення бюджету міста» —розповіла представниця коаліції  #ГромадськоїПрефектури у Вознесенську , голова ГО ВАРМД Тетяна Зелінська.

Директор ГО «Фонд розвитку Миколаєва» та координатор коаліції Михайло Золотухін відзначив, що Вознесенськ є однією із найуспішніших місцевих громад України у питаннях прозорості місцевих бюджетів, залучення інвестицій/грантів та побажав взаєморозуміння між громадськістю і органами місцевого самоврядування.

Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» (ВАРМД).

Нарада відбулась в рамках проекту «Ефективне використання комунальної власності Територальної громади міста Вознесенська в інтересах її жителів», який реалізує ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії»,  за грантової та коуч підтримки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) в рамках діяльності коаліції #ГромадськаПрефектура. А саме: грантової підтримки ФРММ за кошти NED та коуч — підтримки  ФРММ за кошти Фонду сприяння демократії Посольства США в України.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>