Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Рух до зеленого відновлення Вознесенської міської громади: огляд здобутків

На липневій сесії міської ради за рекомендаціями коаліції громадських організацій «Ресурсний центр зеленого відновлення Миколаївщини» було прийнято два важливих рішення, які значно прискорюють зелене відновлення у Вознесенській громаді.

Зокрема, мова йде про внесення змін до плану соціально-економічного розвитку на 2019–2024 роки, яким заплановано створення та підтримку діяльності Ресурсного центру зеленого відновлення. Рішення https://voz.gov.ua/engine/download.php?id=13024 ;

Ще одне важливе рішення пов’язано з внесенням змін до місцевого бюджету  щодо виготовлення проєктно — кошторисної документації по об’єкту: «Реконструкція котельні з встановленням твердопаливного котла по вул. Київська, 210-б в м. Вознесенськ Вознесенського району Миколаївської області» на суму 197 500 гривень. Рішення https://voz.gov.ua/engine/download.php?id=13030

Прийняттю цих рішень передували засідання робочої групи з відновлення  та шості  круглих столів, де було виявлено низку екологічних проблем громади.

Так, зокрема мова йшла про водопостачання та водовідведення. У селах та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання, а вода зі свердловин є технічною. До частини мікрорайону Болгарка вода майже не доходить.

Також викликом є забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських домогосподарств. Ще однією проблемою для громади є застій води у центрі міста та відсутність зелених насаджень.

Так прокоментувала рішення секретар вознесенської міської ради Вікторія Бальцер:

«Рада прийняла важливі практичні рішення на шляху до зеленого відновлення громади.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. 

Тому ми у сформуємо Ресурсний центр зеленого відновлення як методичний центр та діалоговий майданчик влада – громада, якій напрацює пакет проєктів та пропозицій до завдань і заходів місцевої Стратегії та зеленої складової Плану відновлення.

Ресурсний центр запрошує небайдужих до майбутніх ЕКО- заходів, зокрема для запуску нової ЕКО- системи погодження з ТПВ та теплозабезпечення громади.

Рада вділила 197 500  грн на виготовлення проєктно — кошторисної документації котельної на біомасі, що буде опалювати Вознесенську гімназію імені  Т. Г. Шевченко, Вознесенська ЗОШ I-III СТУП.№2, МФ ПАТ «Укртелеком», КП «КНП Вознесенський МЦПМСД» (амбулаторія №1).

Сам котел вже придбано за кошти  Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Запрошуємо місцевих депутатів та  ЕКО-активістів до співпраці!»

Пресслужба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Для довідки

Ініціативу «Зелене відновлення Миколаївщини» впроваджує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>