Саме це сформували дводенної Майстерні проєктів з відновлення та зростання Новодеської громади, що нещодавна відбулась у готелї «Круїз.
У згаданому заході коаліції «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини» взяли активну участь 26 представників місцевого самоврядування та громадськості більшості сіл громади.
За супрводом Вікторії Бальцер, тренерки Громадянської платформи, депутатки Вознесенської міської ради чоири творчих груп напрацювади чотри проєкти для Новоодеській громади. А саме:
- Створення візит — бізнес центру для підприємців в Новоодеській міській громаді;
- Творча майстерня креативних, екологічних туристичних продуктів “Химери дикого степу” для відновлення ідентичності Новоодеської ТГ;
- Скейт-парк @Новоодеський»;
- Новоодеській інклюзивний простір дл занять спортом.
Згадані проєкти сформовані на основі ідей учаснків червневих фокус-груп, що стали складовою проєкту Плану відновлення Новодеської громади”, що запрпонувала Громадянська платформа.
Проєкт Плану відновлення Новодеської громади” на https://drive.google.com/drive/folders/1dllYJfGzI5z20o0idxtlLgMIYMGQq4hR?usp=sharing .
Також творча група з Бузької сільської громади створила проєкт на тему: Водонапірна вежа. Підвищення доступу до чистої води у Бузькій громаді.
Фото — звіт від місцевого координатора Громадянської платформи Руслана Бітінша
“Дякуємо приставникам сіл за активну участь, а команді Новодеського голови за добру організацію майстерні.
Випускники тепер мають можливість застосувати отримані знання на практиці:
- Обґрунтувати включення своєї пропозиції з вирішення болючої проблеми відновлення рідного села та громади у План відновлення Новоодеської , зокрема систему DREAM.
- Написати грантові заявки на різні конкурси міжнародних донорів.
Очікуємо такої ж активності при подальшому формуванні якісних грантових заявок , з цим допоможуть наші експерти ». — Так прокоментувала подію” Михайло Золотухін, координатор Громадянської платформи..
Координатори творчих груп так презентували наступні проєкти:
По — перше, Створення візит — бізнес центру для підприємців в Новоодеській міській громаді.
“Автори бінес-інціатив разом а працівники віділу економічного розвитку міської в усвідомили , що проблемою розвтку підприємництва та створення робочих місць є брак успішних стартапів.
Економчно активні жителі Новоодеськоі міської громади, впо, ветерани, молодь не твльке не обізнанані щодо наявних гранах, пільгових кредитів а і не мають копетенції з роботи х інвесторами та донорами.
Тому ми сформулювали проект. Йго темою є “Створення візит — бізнес центру для підприємців в Новоодеській міській громаді.!
Його метою є створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу в Новоодеській міській громаді шляхом організації діяльності бізнес-центру для консультування підприємців.
Для реалізації мети буде створено Громадської ради підприємців громади. Змістом ії діяльності будеінформаційна, навчальна та консультативна підтрика створення та запуску старт-апів, зокрема залучення грантів інвестицій, гредитів . Також буде ссформована мернжа взаємо допомоги . Річні напрацювання будуть презентовані на регіональному форумі.
Бюджет проєкту: 2000000 грн , в тому числі власні кошти громади 395500 грн.”
Так презентувала проєкт Олена Хлівна- Андрєєва ,керівник економічного віділу міськвикокому.
По- друге, Творча майстерня креативних, екологічних туристичних продуктів “Химери дикого степу” для відновлення ідентичності Новоодеської ТГ.
Творча команда “ Химери дикого степу”, креативної туристичної атракції, що з 2021 року діє у с Троїцькому впевнені, шо проблемою відновлення і розвитку громади є втрата самоідентичності мешканців переферіних сіл та м. Нова Одеса як частини українського Причорономор’я, що має стародавню унікальну природну, культурну спадщину та історію через через брак:
— Обізнаності, розуміння нагальності питання збереження природної і культурної спадщінин ,
— Успішних практик діалогу та взаємодії “влада-громада “ та “центр-переферія” при формуванні місцевих дієвих креативних творчих простірів.
— Дієвих механізмів збереження природної і культурної спадщінин у місцевих рішеннях, зокрема у Стратегії та відповідних планів та програм з ії реалізації.
Саме тому ми презентуємо проєкт “Творча майстерня креативних, екологічних туристичних продуктів “Химери дикого степу” для відновлення ідентичності Новоодеської ТГ”
Для вирішення проблеми буде блаштовано на базі базі офісного приміщення природного заповідника «Єланецький степ» та Троїцького будинку культури креативно-творчий простір.
Змістом його діяльності буде організаціна, навчальна та коуч підтрика формуванню та запуску туристичних креативних проєктів на основі нематеріальної культурної та історічної спадщини.
Також ми плануємо залучити наших клієнтів до формування пропозицій щодо модернізації місцвих рішень , зокрема Стратегії, Планів, місцевих цільових програ
Бюджет проєкту: 820 тис. грв “
Так презентувала проєкт координатор творчої майстерні “Химери дикого степу”Надія Сербулова.
Промо — відео Химери дикого степу на https://studio.youtube.com/video/D7TxWZ80Dl4/edit
Сюжет на 1 +1 на https://www.youtube.com/watch?v=-otK3B6pAF4
По- третє, Скейт-парк @Новоодеський.
Координатор третьої команди “Молодіжний виконком” так перзентувала Руслан Бітінш презеттував проєк “ Скейт-парк @Новоодеський»”:
“Проблемою участі молоді, зокрема молодих ВПО у процесах відновлення громади є відсутність комунікаційних зв’язків, практикування пасивного способу дозвілля в субкультуру молоді та відсутність впливу навичок ведення здорового способу дозвілля з використанням різноманітних видів спорту
Для вирішеня проблеми ми обєднаємось навколо створенння, проведемо місцеве змагання молоді з альтарнативних відів спорту та нпрацюємо пропозиції до місцевих рішень щодо просування відповідної полісі згуртваності у ТГ .
Бюджет проєкту:1400тис.грн.
По-четвере, Новоодеській інклюзивний простір дл занять спортом.
Такий прєкт презентувала Команда ГО «Новоодеська асоціація осіб з інвалідностю»:
“ У Новоодеській міській громаді проживають 1100 людей з інвалідністю, які на сьогодні соціально ізольовані та обмежені в спілкуванні, не мають доступу до занять спортом.
Для вирішення згаданої проблеми ми створимо Новоодеській інклюзивний простір дл занять спортом”.
Мтою проєкту є пдвищення соціалізації та соціальна згуртованість людей з інвалідністю шляхом залучення до розробки та впровадження місцевої політики ведення здорового способу життя та занять спортом.
Заданнями інклюзивного центру пртоягом року буде:
1. Інформування та залучення людей з інвалідністю до розробки місцевої політики ведення здорового способу життя та занять спортом.
2. Створення інклюзивного простору для занять спортом.
3. Популяризація занять спортом серед людей з інвалідністю.
Бюджет проєкту: 1,2 млн.грн., з них: 200,0 тис.грн. – адміністративні видатки та 1,0 млн.грн.- обладнання та матеріали.”
Так презентувала проєкт Валентина Ігнатова, керівниця ГО «Новоодеська асоціація осіб з інвалідностю» .
По — п’яте, Водонапірна вежа. Підвищення доступу до чистої води.
Бузька творча команда напрацювала проєкт з вирішення проблеми водозабезпечення у громаді «Водонапірна вежа. Підвищення доступу до чистої води»
“1800 мешканців Вознесенського старостату та 39 чоловік ВПО не мають доступу до безперебійного водопостачання.
Дл ії вирішення буде реалізвані наступні завдання:
- Придбати водонапірну башту Рожновського об’ємом 50 кубів .
- Доставити водонапірну башту Рожновського.
- Встановити водонапірну башту Рожновського.
Бюджет : 900000грн.”
Так презентувала проєкт староста григріївського округу Бузької ТГ Світланв Подолян
РАЗОМ ЗНАЙДЕМО РЕCУРСИ ДЛЯ СТІЙКОСТІ І ЗРОСТАНННЯ !
Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколає
Навчання відбувається в рамках проєкту «Громадянська платформа для відбудови на краще двох громад Миколаївщини, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Партнерами проєкту є Новоодеська та Березанська ради та місцеві громадські організації ГО «Мрії в реальність» (с-ще Березанка), ГО «Новоодеська рада старійшин», ГО «Форум розвитку громадянського суспільства».