Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ БЕРЕЗАНСЬКОЇ ТГ ДО 2027 року

Схвалили Стратегічна рада Березанської селищної громади для винесення на виконком.

Проєкт підготовлено коаліцією «Громадянська платформа відновлення громад Миколаївщини» в рамках партнерського проєкту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», що реалізовано за підтримки за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Протокол Стратегічної ради з Планом відновлення на  https://drive.google.com/file/d/1STp_hRES08mfF88HnsqJVlMJLj5K8Dtn/view?usp=sharing

Так прокоментував подію заступник Березанського селищного голови Людмила Кравцова:

“На території нашої громади формується План відновлення громади як складової плану відновлення Миколаївщини та України згідно вимог постанови КМУ від 18 липня 2023 р. № 731.

Завданнями Плану відновлення та розвитку Березанській селищній громаді є:

  1. Створення надійних безпекових умов для проживання в громаді та ведення бізнесу;
  2. Відновлення економічного базису громади на основі застосування новітніх технологій в різноманітних сферах;
  3. Зменшення енергомісткості економіки громади, переведення комунальної сфери на відновлювальні джерела енергії;
  4. Розвиток людського капіталу, розвиток гуманітарної сфери та відповідної інфраструктури;
  5. Демократизація  публічного управління громади.

Проєкт Плану включає в себе 76 проєктів , що запропонували представники усіх округів громад. А саме приклади деяких проєктів з реалізації відповідних завдань:

  1. Запровадження систем відеоспостереження оповіщення; обладнання на трасі М14 світлофору у Красне та захисної лісосмуги с Щасливе; капітальні ремонти доріг обласного і місцевого значення до траси М14;
  2. Інвентаризація с/г. земель;  запровадження новітніх технологій у с/г виробництві, зберіганні та переробки, зокрема відновлення систем зрошувань, теплиць, міні — елеваторів та виробництв з переробки; формування та запуск реалізації місцевої програми розвитку рибного господарства та аквакультур на Тилігулі; формування та запуск місцевої програми розвитку туризму, формування місцевих туристичних продуктів таких як Тилігул та інш; відновлення лісосмуг біля доріг обласного та місцевого значення та інш;
  3.  Встановлення сонячних панелей з накопичувачами на свердловинах у с Краснопілля та інш; Реконструкція споруд очищення стічних вод с селищі Березанка та інш;
  4.  Ремонт водопроводів, облаштування полігону твердих побутових відходів; оптимізація системи освіти та відповідно запланувати капітальний ремонт дахів діючих освітніх закладів громади з подальшим встановленням на них сонячних панелей з накопичувачами; Облаштування у сховищах ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах громади та інш;
  5. Впровадження геоінформаційної системи (ГІС) у процеси землеустрою Березанській ТГ, зокрема розробка Комплексного плану просторового її  розвитку; Створення (актуалізація) реєстру покинутого , безхазяйного майна; Інвентаризація землі ТГ, визначення власників та цільового призначення земельних ділянок.

Представники громадськості та місцевого самоврядування сформували важлий документ, якій має у листопаді затвердити  виконком та після погодження з Миколаївською ОВА План буде  внесено для розгляду міською радою”.

Основою учасницького Плану відновлення стали 156 проєктних  ідей та 10 проєктних пропозицій жителів як селища Березанка, так  сіл усіх 9-ти округів громади що були опрацьовані протягом травня-вересня 2024 року на основі інноваційної цифрової методиці DIY4Change. А саме:

По — перше, 156 проєктних ідей були напрацьовані учасниками громадських консультацій, зокрема фокус-груп, що відбулись протягом травня — червня 2024 року.

Три стали основою для проєктів що отримали фінансову підтрику 4,323 млн.грн.

А саме партнерські проєкти:

— Фонду розвитку м. Миколаєва, селищної ради та місцевої ГО “Мрії в реальність” на тему “Крок в майбутнє через сьогодення” у  межах мультидонорського проєкту EMPOWER, що фінансується BMZ спільно з Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги та реалізується GIZ ГмбХ.(грант 3,679  млн грн.)Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=14528 .

— ГО “Мрії в реальність” та Березанської селищної ради на тему “Екохаб Зелений острів” отримав . від Корея SHE Foundotion (грант 120 тис грн). Релізи https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=122153246042221212&id=61556636369527&rdid=liH3RWCkkawRuEgn# та https://fb.watch/vNLUdmbNq2/ ;

— ГО “Мрії в реальність” та Березанської селищної ради на тему «Підтримка суспільно важливих ініціатив у Миколаївській області», який реалізовує Молодь України спільно з Українська освітня платформа за фінансування DanChurchAid. (524,300 тис грн.). Реліз https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=122171863358221212&id=61556636369527&rdid=U0Bf1JVcXcsF1Bo5# .

Фото хроніка травневих фокус-груп у селах громади від місцевого координатора Громадянської платформи Тетяни Локтионовій:

Результати консультацій були узагальнені в аналітичної записці дослідження «Точки зростання та відновлення Березанської громади» та презентовані на круглому столі що відбувся 17 липня 2024 р. у селищній раді.

Аналітична записка на https://drive.google.com/file/d/1eGTDDsyI4T2HIipqKhVCbFtDzXiOEwzr/view?usp=sharing

Фото з липневих обговорень результатів досліджень від місцевого координатора Громадянської платформи Тетяни Локтионовій:

По-третє, 10 проєктних пропозицій стали продуктом серпневої Березанській та вересневої Миколаївської майстерні проєктів .

Фото з майстерень проєктів від місцевого координатора Громадянської платформи  Тетяни Локтионовій:

Загалом учасниками майстерень да громадських консультацій сформовано проєкт Плану відновлення Березанської громади, що і був запропоновано Громадянською платформою для затвердження органами місцевого самоврядування та Миколаївською ОВА.

Так прокоментував подію Михайло Золотухін, директор ГО “Фонд розвитку м. Миколаєва, координатор коаліції “Громадянська платформа відновлення громад Миколаївщини”:

“Вітаємо Березанську громаду з важливим кроком до формування життєздатної громади!

Дуже сподіваюсь, що затвердження та реалізація Плану стане основою виконання наших рекомендацій до стійкості , відновлення та розвитку:

— Створення (відновлення) робочих місць в громаді;

— Виведення з тіні сегментів економіки в аспекті реєстрації працевлаштованих та як наслідок, поповнення загального фонду місцевого бюджету від ПДФО та інших податків та зборів;

-Попередження відтоку працездатного та репродуктивного населення з території громади, а також повернення ВПО та біженців “.

РАЗОМ ЗНАЙДЕМО РЕCУРСИ ДЛЯ СТІЙКОСТІ І ЗРОСТАНННЯ !

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва

Крок до формування дієвого Плану відновлення Березанської селищної громади відбувася в рамках проєкту «Громадянська платформа для відбудови на краще двох громад Миколаївщини, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є : Новоодеська та Березанська ради та місцеві громадські організації ГО «Мрії в реальність» (с-ще Березанка), ГО «Новоодеська рада старійшин», ГО «Форум розвитку громадянського суспільства».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>