Саме це обговорили 30 листопада за круглим столом у відділі енергоменджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Баштанської міської ради 20 представників 6-ти органів місцевого самоврядуванні і місцевих громад, створять найбільшу в області об’єднану територіальну громаду (ОТГ) після проведення 18 грудня 2016 р. виборів місцевих голів та депутатів.
Відкриваючи захід, Баштанській міській голова Іван Рубський казав, що створення Баштанської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) — це тільки перший з етапів реалізації реформи децентралізації та адміністративно-територіальної реформи. На другому етапі буде створена єдина громада у межах Баштанського району, що відповідатиме майбутнему госпітальному округу і т.д..
Також міський голова підкреслив, що «рецептами спроможності Баштанської громади, що об’єднується з окремними селами району є рівноправний громадський діалог, доброчесне, належне врядування та участь громад у формуванні та реалізації стратегічних завдань розвитку. Так нещодавно створений Баштанський ресурсний центр громади вже залучив програму DOBRE, що допоможить розробити стратегію а останні роки надійними партнерами з мобілізації ресурсів для розвитку місцевих громад району громадські організації та органи місцевого самоврядування , що зібрались за круглим столом.
Директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) Михайло Золотухін. зазначив, що Баштанська об’єднана громада має все для того щоб відбутися як спроможна місцева громада з належним самоврядуванням. А саме:
По-перше, об’єднана громада є у Перспективному плані та визнана державою як спроможна. А значіть має право на повноцінне життя з бюджетним процесом як і інші міста обласного значення та отримати державні субвенції і додаткові грантові /інвестиційні можливості від ДФРР і міжнародних донорів.
По-друге, є дієве громадянське суспільство, що вже має успішний досвід реалізації за підтримки ФРММ та інших донорів як партнерських проектів з органами публічної влади з вирішення актуальних для мешканців соціально-економічних проблем , так і моніторингових проектів у сфері доброчесності та прозорості місцевих фінансів.
По -третє, є професійна команда що спроможна створити у у Баштанському районі спроможну місцеву громаду з належним врядуванням у місцевих фінансів ,системі надання населенню адмінпослуг
Оплесками привітали учасники круглого столу досягнення практиків децентралізації та самоорганізації – героїв фільму АССН, а також становлення першої на Миколаївщині Куцурубської об’єднаної громади, що в процесі розробці власної Стратегії не тільки поставила а ї виконала завдання приєднання сусідніх 4-х місцевих громад. Також створено школа мистецтв. Так вона стала точкою кристалізації процесів об’єднання і формування спроможної громади. Куцурубська ОТГ першою в України прийняла Статут.
Також учасників заходу зацікавили результати моніторингового дослідження використання бюджетних коштів Добренської сільської ради за 2015 рік, що здійснила сільська громадської організації «Мрії збуваються» Лариси Фігури в рамках проекту при підтримці ФРММ за кошти NED.
У завершені заходу Директор ФРММ поділився секретами залучення грантів для підтримки місцевої демократії та презентував навчання з актуальних питань формування спроможної місцевої громаду, що планується провести у м. Миколаєві у лютому 2017 року.
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».
Тел./факс. (0512) 47-38-79 або E-mail: fondnikol@gmail.com.
_____________________________________________________________________________
Круглий стіл відбувся в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження» та є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 р.