З 26 по 29 квітня 2011 Миколаївським міськвиконкомом спільно з Фондом розвитку міста Миколаєва (ФРММ) організовано стажування представників виконавчої влади міста Миколаєва та депутатів міськради в містах Бориспіль та Славутич. |
|
|
Даний захід, як і недавній візит нашої делегації до Вінниці, проводилося в рамках реалізації проекту «Електронне місто Миколаїв» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Мета таких стажувань полягає в розгляді послідовності етапів і шляхів впровадження технології електронного урядування та стандартів ISO 9001:2008 в органах місцевого самоврядування.
|
В обох містах делегацію з Миколаєва зустрічали дуже радо і спробували розповісти про ті досягнення, які були досягнуті в ході впровадження стандарту ISO 9001:2008. |
По суті, підтверджується відома істина в необхідності упорядкування документообігу установи, а впровадження інформаційних карт лише закріплює отриманий успіх. Первинний психологічний опір нововведенням мав місце скрізь. Але, в ході їх розуміння і впровадження з’являлися прихильники нового стилю, які настільки ратують за отримані зміни, що надалі часом виступають проти нових, ще більш прогресивних змін.
Стандарт передбачає динамічний і постійний перегляд норм. Залучення незалежних експертів, вочевидь, був би доречним. |
|
Однак, неодноразово висловлювалися думки, що сторонні експерти вже не потрібні, якщо визнано, що стандарт ISO 9001:2008 вже впроваджений, тобто думки власних фахівців достатньо. У цьому і полягає «парадокс лідера» — введений стандарт гальмує прихід іншого, більш прогресивного.
WEB-технології ще слабо використовуються в управлінні. В якості автоматизації процесів реєстрації, обробки, проходження і контролю виконання службової кореспонденції, внутрішніх документів і звернень громадян використовується АСКОД (автоматизована система контролю і організації діловодства). Сайти в значній мірі виконують лише інформаційні функції. Документообіг паперовий з елементами електронного (використовуються відскановані копії документів). Електронні підписи не поширені.
Слід зазначити, що істотним і вирішальним чинником переходу на стандарт ISO місцевого самоврядування в м. Миколаєві є політична воля нашого мера Володимира Чайки. Це факт незаперечний. При цьому, наявність грамотного фахівця в галузі електронного управління в структурі мерії — також вкрай необхідна умова.
На завершення поїздки у нас залишилися світлі спогади від зустрічей з привітними людьми і висококласними професіоналами. Всі вони ентузіасти тих змін, які привнесли в їх роботу стандарти ISO. Наші «стажери» ще раз переконалися, що політики, які взяли на озброєння передові технології роботи з людьми і вибрали курс на електронне управління, мають підтримку значної кількості виборців. Адже три чверті виборців голосують за перехід на нові відносини з владою!
Прес-служба Фонду розвитку міста Миколаєва
У репортажі використані матеріали з сайту «Електронне управління: хроніка»: http://ehronika.wordpress.com/2011/05/02/стажировка-николаевцев-в-борисполе-и/#more-796