Обговорили 26 представників громадськості, освітян, закладів культури та посадовці
старостату на фокус — групі, що відбулась 02 березня за першими результатами громадської експертизи стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку Березанської ОТГ на період 2020 – 2024 роки (далі СЕО).
На думку учасників, болючими еко – проблемами округу є наповнення Тилигульського лиману , якість питної води,відсутність системи роздільного збору твердих побутових відходів та бракон’єрство , що загрожує червонокнижним птахам.
Відкривачі захід, представник селищної ради Дмиро Делюк зазначив важливість думок приєднаних сільрад для ЕКО- модернізації Стратегії оновленої селищної громади та запросив висловити свої думки як на фокус — групі, так і заповнивши анкети для підприємців та мешканців.
Директор ФРММ і координатор коаліції #ГромадськаПрефектура Михайло Золотухін так презентував перші результати та проект аналітичної записки СЕО .
«..У Стратегії ОТГ бракує завдань, заходів та проектних ідей щодо вирішення екологічних питань. Такими питаннями є відновлення бірозноматтія ; забезпечення водою та долання стихійних звалищ». Проект аналітичної записки СЕО .
Відбулось бурхливе обговорення нагальних завдань, які потрібно враховувати у програмно-планових документах громади. Так виконкому запропонували вирішити пакет застарілих проблему колишньої сільської ради. Нагальними завданнями є як забезпечення водою так і якість місцевих доріг.
Нагадуємо, що лютневу серію фокус – груп в усіх округах громади ініціювала робоча група селищного голови за першими результатами громадської експертизи.
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Серія фокус-груп СЕО у всіх старостинських округах Березанської громади відбувається за підтримки проекту «Дієва стратегія для гармонійної Березанської ЕКО — громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Проект реалізується ФРММ спільно з Березанською селищною радою, ГО «ЕкоБерезань» та ВГО «Національний екологічний центр України», з КУ РЛП «ТИЛІГУЛЬСЬКИЙ» в рамках діяльності коаліції #ГромадськаПрефектура у складі Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії.