Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Знайти свій рецепт взаємодії громада влада для гармонійного розвитку

 

Саме це допоможе жителям міста та сіл Снігурівщини допоможе співпраця з коаліцією #ГромадськаПрефектура в рамках річного партнерського проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини».

13 жовтня 2021р. у залі засідань міської ради відбулася установча робоча зустріч команди проекту за участі голови і секретаря ради, представників місцевого самоврядування і громадськості з центру та усіх 8-им старостинських округів міської громади.

Відкриваючи захід, Снігурівський міській голова Інна Бойко. зазначила нагальність сервісів проекту для формування спроможної, комфортної і безпечної для мешканців та привабливої для інвесторів для громади.

Координатор коаліції, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін нагадав, що партнерство з громадами Сінігурівщини має десятирічну успішну історію. Так за навчальною та грантової підтримкою Фонду у місті та сілах Афанасіської ради результатами серії громадських ініціатив було вирішення нагальних місцевих проблем 

У підтвердження слів — головна спеціалістка Афанасівського округу Оксана Ковальок нагадала присутнім, що саме за ресурсною підтримкою  Фонду протягом 2011-12 роках було започаткована практика партнерства громада – влада для вирішення нагальних проблем сільської громади.

Експерт проекту Олександр Дудюк додав, що новий етап партнерства розпочався з командою міського голови на виконання Меморандуму від 02.07.2021 р. щодо консолідації зусиль з метою сталого, гармонійного розвитку громади:

« На виконання Меморандуму протягом наступного року наш проект планує налагодити більш якісну взаємодії «влада – громада» при вирішенні питань місцевого значення з врахуванням інтересів периферії.

Для цього за рекомендаціями нашого громадського аудиту органам місцевого самоврядування будуть запропоновані рецепти удосконалення місцевого нормативно — правового забезпечення форм місцевої демократії таких як: ОСН; громадські ради; місцеві ініціативи; е-петиція; громадські слухання; громадські експертиза  та інші.

Також сервісами проекту стануть навчальна, консультативна, інформаційно- комунікативної та інша ресурсна підтримка ініціатив жителів та проектів ії об’єднань  з реалізації громадянських прав на застосування ФМД для якісної освіти, благоустрою, екології, інфраструктури та інших питань місцевого значення.

У «Школі громадянської дії» разом з навичками застосування ФМД будуть «прокачені скіли» залучення грантів від місцевих , національних та міжнародних донорів для місцевого, гармонійного розвитку.

Так чином будуть сформована історія успіху проекту, яка буде узагальнено навчальному кейсі «Місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини». 

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Діяльність відбувається за підтримки проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Проект реалізується ФРММ спільно з Миколаївським місцевим центром БВПД,  Березанською селищною, Мішково-Погорілівською і Радсадівською сільськими; Вознесенською і Снігурівським радами; ГО «Еко. Березань»; ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» (м. Вознесенськ), ГО «Віват (Снігурівка), ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»; ГО «Час Збирати Українців» в рамках діяльності коаліції #ГромадськаПрефектура у складі Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії.

Метою проекту ФРММ є: Посилення спроможності  членів 5-ти місцевих громад з налагодження якісної взаємодії «влада – громада» при вирішенні питань місцевого значення з врахуванням інтересів периферії шляхом:

  1. Удосконалення місцевого нормативно — правового забезпечення форм місцевої демократії (ФМД), а саме — органи самоорганізації населення (ОСН); загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання; місцеві ініціативи; е-петиція; громадські слухання; громадські ради; громадські експертиза і громадський аудит;
  2. Навчальної, консультативної, інформаційно — комунікативної та іншої ресурсною підтримкою ініціатив з реалізації громадянських прав на застосування ФМД для якісної освіти, благоустрою, екології, інфраструктури та інших питань місцевого значення.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>