Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Перемоги, виклики та рецепти формування ОСН як амбасадорів жителів.

Саме це нещодавно обгоговирили учасники міжрегіонального семінару переможців конкурсу EU4USociety «Сприяння використанню інструментів місцевої демократії на рівні територіальних громад», що нещодавно відбувся у Миколаєві.

Доброю новиною для практиків самоорганізації з 9-ти областей України стало  рішення  Уряду щодо внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення», що розроблено Мінрегіоном,  та яке незабаром буде внесено до Верховної Ради України.

Так прокоментував новину Олексій Орловський — директор програми IRF , один з ідеологів руху самоорганізації/ розвитку місцевої демократії та експертів, що разjм Мінрегіогом розробляли  проект рішення:  

« Це є важливою перемогою учасників  ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»  та «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії», які зробили  все можливе, аби в законопроєкті були максимально враховані інтереси ОСН та жителів громад. 

Прийняття Народними депутатами України запропонованих змін спростить для жителів  процедуру створення і реєстрації органів самоорганізації населення та запровадить можливість створення різних органів самоорганізації населення.  

Так з 6-ти етапів створення ОСН залишиться 3, а на одній території можуть бути вуличні, квартальні, районні та інші комітети.  Надзвичайно важливим буде розвиток ОСН на периферії , де, крім старост, нікому спілкуватися з центром громади.»

За результатами презентацій представників Мережі у Миколаївській області  щодо викликів та перемог з розвитку ОСН як представників інтересів жителів периферійних районів /селищ /сіл вулиць у м Миколаєві та  м . Вознесенську. 

Саме там де є болючі проблеми та немає дієвих депутатів, місцевих посадовців або старост ОСН можуть стати ефективним представником інтересів  жителів 

Провідними практиками місцевої демократії  з 9-ти областей України  визнано, що х одного боку ОСН мают успішні практики просування інтересів жителів периферії при формуванні та реалізації цільових та  місцевих програм соціально — економічного розвитку 

 А з іншого складність діючої процедури створення і реєстраціїа інші  питання національного  законодавства разом з браком громадянської компетенції є викликами на шляху до дієвих ОСН – складової системи місцевого самоврядування 

 Так прокоментували презентацію: 

  • Тетяна Зелинська —  експертка Мережі, голова ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократі, депутатка вознесенської районної ради: 

«Як стати для односельців єдиною «владою» , яка вирішує питання благоустрою, культурного розвиту, надання послуг житлово-комунального господарства , організації молодіжного дозвілля, залучення до активного життя представників старшого віку?

Саме про те, як це зроблено у вознесенських ОСН «Перлина гаю» і , «Янтартний»  та миколаївського  «Робітниче селище Ялти» та інш. .

 

  • Сергій Сидляр   — голова ОСН «Робітниче селище Ялти»:

 

«Ми маємо чім пишатись! У селищі на 90% побудована система каналізації; заасфальтовано 3 дороги, відкрився опорний пункт поліції та кабінет приймальня Комітету ОСН ; відремонтовано зливову каналізацію по вул.  5-та  Ялтинська ; закладено фундамент  під АРТ- майданчик з критою сценою; Створено церковний приход (будується  храм. відділена земля та закладено камінь).

Але майже рік після виборів 2020 ми маємо кризу. А саме:

Поки не вдається добитись закінчення підключення та введення в експлуатації каналізаційної мережі

Є складності системі нашого контролю за погодженням з ТПВ . Заводська адміністрація фактично ігнорує скарги та пропозиції ОСН щодо ліквідації стихійних звалищ у районі. 

Поки  не вдалось провести нові загальні збори з обрання нового складу комітет. Загалам,  у місті маємо кризу у створені нових ОСН» .

За результатами обговорень презеннтацій   відбулось практичне заняття щодо визначення алгоритму дій місцевих рад, депутатів місцевих рад, ініціативних груп щодо активізації діяльності ОСН..

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» 

Семінар відбувся за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>