Саме це на своєму першому засіданні обговорила робоча група Вознесенського міського голови з питань демократичного врядування та самоорганізації, що відбулось 26 травня 2022.
Фото -звіт
Аналізуючи виклики, представники місцевого самоврядування, місцевих громадських організацій та ОСН зазначили, що у наслідок боїв на території Вознесенської громади:
- Зруйновані комунальна інфраструктура, три мости, будинки у міському мікрорайоні «Болгарка» і селах територіальної громади;
- Майже третина мешканців ТГ виїхала у більш безпечні регіони України та ЄС;
- Міська громада прийняла більш 1 5 тис ВПО, що потребують допомоги;
- Руїни місцевого бізнесу – джерелу робочих місць та надходжень у бюджет.
Але громадський аудит , якій виявив високий рівень розвитку місцевої демократії та потенціал для самоорганізації. Це було підтверджено згуртованістю «влада-громада» протягом 3-х місяців військової російської агресії. А саме:
- Територіальна оборона разом з ЗСУ перемогла у березневих вуличних боях,
- Жителі надали безкоштовний прихисток 1,5 тис родинам ВПО
- Владою та волонтерами створено система з надання матеріальної, гуманітарної допомоги постраждалим мешканцям і ВПО
Презентуючи результати аудиту директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) Михайло Золотухін запропонував Вознесенської раді проект «Положення про громадську експертизу» .
Зі свого боку секретар міської ради Вікторія Бальцер для підвищення прозорості, відкритості ради розробити робочій групі зміни у регламент ради, зокрема модернізував механізми е- демократії та е-урядування.
Учасники засідання підтримали згадані пропозиції та рекомендували для запуску відновлення:
По-перше, вознесенському міському голови створити «Організаційний комітету з формування Плану відновлення Вознесенської ТГ»;
По-друге, членам робочій групи організувати навчання для активістів ОСН, членів оргкомітетів молодіжних та інших громадських і дорадчих органів при міському голові та виконавчих органах ради з практичних питань участі у відновленні ТГ.
Нагадуємо, що у вознесенську діє “Школа громадянської дії». Реліз грудневого навчання на http://frgn.mk.ua/?p=12955 .
Запрошуємо активістів на навчання у «Школі громадянської дії» та в оргкомітет!
З питань навчання та участі звертайтеся на E-mail:fondnikol@gmail.com.
Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Діяльність відбувається за підтримки проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Метою проєкту є посилення спроможності членів Новоодеської, Вознесенської, Мішково – Погорілівської, Радсадівської та Березанської ТГ до взаємодії «влада–громада» при вирішенні болючих питань відбудови громад (інфраструктури, життєзабезпечення та місцевої економіки).
Проект реалізується в рамках діяльності коаліції #ГромадськаПрефектура у складі Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії.