Представники Центру «Доброчин» обговорили питання відновлення громад на зустрічах в Городнянській, Ріпкинській та Менській громадах Чернігівської області, які пройшли 3 – 4 серпня 2022 року.
![002](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/002-300x225.jpg)
![001](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/001-300x225.jpg)
Відновлення територій, постраждалих внаслідок дій російських військових, потребує часу та інвестицій, а громадам необхідно напрацювати програми комплексного відновлення.
Підготовча робота розпочалась з анкетування місцевого бізнесу, громадськості, органів влади щодо оцінки збитків та перспектив і пріоритетів розвитку громади.
Відновлення — це тільки про будівництво, адже воно само по собі апріорі не зможе забезпечити розвиток громади. Головне завдання на сьогодні — закумулювати проблеми і визначити обсяг руйнувань та втрачених вигод внаслідок військових дій, щоб знати обсяг залучення можливої допомоги.
![006](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/006-300x225.jpg)
![005](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/005-300x225.jpg)
![004](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/004-300x225.jpg)
![003](http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/003-300x135.jpg)
Оцінка місцевих умов відіграє важливу роль у формуванні успішних планів місцевого розвитку та політик відновлення. Дуже важливо приділити достатньо часу та ресурсів для ретельного визначення джерел місцевих конкурентних переваг. Оцінка потреб у відновленні і відбудові на місцях, як правило, є першим кроком ефективного стратегічного планування.
Час – дорогоцінний ресурс, і чим кращий аналіз передуватиме розробці плану, тим більше шансів на успішну реалізацію та досягнення поставлених цілей.
Діяльність проходить в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення територіальних громад», який реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні при партнерстві з ГО «Доброчин».