Саме це обговорили 31 серпня на онлайн-зустрічі учасників американських програм обмінів/стажування з командою коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Так прокоментувала подію голова ГО «Доброчин», Наталія Дрозд»:
«Відновлення територій, постраждалих внаслідок дій російських військових, потребує часу та інвестицій, а громадам необхідно напрацювати програми комплексного відновлення.
Відновлення — це тільки про будівництво, адже воно само по собі апріорі не зможе забезпечити розвиток громади. Головне завдання на сьогодні — закумулювати проблеми і визначити обсяг руйнувань та втрачених вигод внаслідок військових дій, щоб знати обсяг залучення можливої допомоги.
Оцінка місцевих умов відіграє важливу роль у формуванні успішних планів місцевого розвитку та політик відновлення. Дуже важливо приділити достатньо часу та ресурсів для ретельного визначення джерел місцевих конкурентних переваг.
Саме тому нашим сервісом є громадський аудит ефективності місцевого самоврядування та оцінку потреб у відновленні і відбудові на місцях»».
![](http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2022/09/фото-31.08.2022-1-1024x643.jpg)
Тетяна Золотухіна, експертка ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» презентувала методику громадського аудиту ефективності місцевого самоврядування та опитувальники для комунальних підприємств, бізнесу та мешканців громад щодо пріоритетів складання Плану відновлення громади з врахуванням інтересів ВПО- влади, бізнесу та громадськості.
Запрошуємо учасників американських програм обмінів/стажувань та представників робочих груп проекту до партнерства!
Довідково:
Проект «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», реалізується ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та у партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Метоюпроекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад (далі ТГ), що постраждали від російської військової агресії.
Географія проекту:
- Миколаївщина: Новоодеська і Вознесенська міські та Березанська селищна ТГ.
- Чернігівщина: Менська і Городнянська міські та Ріпкинська селищна ТГ.
Партнерами проекту також є місцеві ради вказаних територіальних громад.
Вже погоджена методика громадського аудиту, опитувальники лідерів ТГ, а також запланована серія регіональних тренінгів з питань належного урядування, місцевої демократії і проєктного менеджменту для локальних робочих груп.
Більше за посиланням: http://frgn.mk.ua/?p=13240.
З повагою
пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»