Саме обговорення перших кроків вирішення таких викликів відновлення Коблівської громади нещодавно обговорили за круглим столом 19 представників громадськості та органів місцевого самоврядування.
![](http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/03/EU4USociety_social_medias-копия-18-1024x1024.jpg)
Органи місцево самоврядування врахували левову частку рекомендацій двох громадських аудитів ефективності врядування.
![](http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/03/5555552-1024x768.jpg)
![](http://frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2023/03/5555551-1024x768.jpg)
Так це прокоментувалала секретар сільської ради Світлана Талоха:
«На сьогоднішній день всі положення відпрацьовані з урахуванням рекомендацій аудиту, змінена підпорядкованість керівників а також переглянуті та приведенні у відповідність та в найближчій час на черговій сесії ради будуть внесені зміни в положення про відділи ради та затверджені в новій редакції. Офіціна довідка ради за результатами аудиту .
Учасники круглого столу, обговорив проблемний досвід формування молодіжної громадської ради при Коблівському голові, вдвалий старт громадської ради при Березанській селищної радобласному центріи та успішний досвід системи громадських рад у м Миколаєві, рекомендували виконкому розглянути можливість прийняття Положення , яке вже 6 років керуються у обласному центрі:
«Ми налагодили діалог мешканців віддалених сіл з виконкомом селищної ради. Вже вирішено питання відновлення автобусного маршруту до Комісаровки.
риває модернізація системи старостинських округів у Березанській громади. 10 січня 2023 р у селищній раді проведенокруглий стіл за результатами відповідногоза громадського аудиту. Зараз тривають консультації з лідерами думок з сіл громади».
Прокоментував перші кроки голова Березанської громадської ради Олександр Шаповалов
Дискусію щодо шляхів інтеграції ВПО у громади визвала презентації результатів анкетування щодо їх потреб та зацікавленя в інтеграці, які провели у Коблівської ТГ та Березанської ТГ
«У Коблівської ТГ близько 10% опитуваних беруть участь у житті громади. В основному це стосувалося участі в святкових заходах та інтеграційних зустрічах. Це достатньо низький відсоток в інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади Миколаївської області. Однак, у більшості громад соціальна інтегрованість ВПО незначна – більше 70% відчувають себе «гостями»
Основною проблемою визнано працєвлаштування . Ії визнали 35% опитуваних. Але на практиці ця потреба задовольняється в середньому на 21%. При цьому серед працевлаштованих більше 50% мають постійну роботу, решта – тимчасову і сезонну роботи. Лише одиниці планують відкрити власний бізнес на новому місці.
Серед ключових проблем з працевлаштуванням опитувані означили у середньому по всіх громадах: відсутність вакансій за спеціальністю (30%); через вік (18%); низький рівень пропонованої оплати праці чи некваліфіковану роботу (32%); через статус переселенця (20%). У середньому 12% опитуваних зазначили, що при працевлаштуванні не виникало труднощів.»
Зазначида у своєї презентації https://drive.google.com/file/d/1S0EyRYCDyJYsJ_NExwuTYutBo3Hy6dG_/view?usp=sharing керівницяГО «Перспективи ХХІ століття» Лілія Кравчук т
Аналітична записка Коблівського дослідження. https://drive.google.com/file/d/1S0EyRYCDyJYsJ_NExwuTYutBo3Hy6dG_/view?usp=sharing
Зі свого боку, коментуючи результати дослідження щодо перспектив інтеграції голова правління ГО «ЕКО. Березань» Олексій Сидорчук зазначив, що у Березанській ТГ бажає стати громадським активістами та волонтерами лишн 16, 9 % опитуваних
Презентація анкетування ВПО у Березанській ТГ https://docs.google.com/presentation/d/1ZHi3AjYM7T9mV7bx2RLDntIlM1tlOZlH/edit?usp=sharing&ouid=117226400839967671417&rtpof=true&sd=true .
Загалом, засідання активістів та влади вийшло за межі регламенту більш, ніж на 1 годину. Присутні не тільки обговорили чимало актуальних питань життєдіяльності громади, а і підняли питання щодо незрозумілих дій керівництва «Тилігульського РЛП» на Чиловій косі, намітили зустріч представників Парку із мешканцями Українки, владою та громадськістю за участю голови Громадської ради при ОДА та ГО « ЕКО Березань »
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Круглий стіл організовано ГО «Перспективи ХХІ століття» та Коблівською сільською радою в рамках проєкту ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» на тему: «Інтеграція ВПО у відновлення територіальних громад Миколаївщини», що реалізується за підтримки МФ «Відродження» в рамках діяльності «Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії» та при партнерстві з ГО «ЕКО. Березань» і Березанській селищній ради.