Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Виклики та шляхи зеленого відновлення Вознесенської громади

Саме це стало темою громадських обговорень, які відбулись 6 та 7 березня 2023 у чотирьох міських районах та сільському окрузі Новогригорівка-Ракове.

Учасники круглих столів визнали, що найдавнішими та найбільш значущими еко-проблемами у відповідних районах Вознесенській ТГ є:

По-перше, водопостачання та водовідведення. У селах Новогригорівського округу та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання. А вода зі свердловин є технічною. У частині верховині мікрорайон Болгарка вода майже не доходить. Також викликом визнано забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських та домогосподарств.

Приватний сектор має вигрібні ями з яких у приватному порядку приватними фірмами вивозиться нечистоти. Загалом, пропускна потужність водопостачання у 3 рази більше ніж система водовідведення. Лише 37 % мешканців користуються централізованою каналізацією.

По — друге, система погодження з ТПВ. Болгарка потерпає від заповненого на 99% полігону. Мешканці, як і мікрорайонів Прямого і Північного, так сіл старостинського округу зацікавились створенням системи роздільного збору ТПВ.

По-третє, біорізноманіття руйнуєзниження рівня Південий Буг, малих річок в наслідок пісчаних кар’єрів, Ташликської ГАЕС та іншої діяльності середнього та крупного бізнесу привела до того, що менше стало риби, а раків вже майже немає.

По-четверте, Зелені насадження. Їх бракує за думкою еко-активістів поважного віку, що зібрались у бібліотеках №1 та №4. Запропоновано провести серію толок з висадження алей кленів, лип, дубів, єлей, озеленення берегів, та оновлення парків.

Так прокоментував результати обговорень координатор #РесурснийЦентрЗеленогоВідновлення Ріта Жукова:

«Учасники серії громадських обговорень рекомендували для вирішення болючих еко-проблем включити у Стратегію та План відновлення Вознесенській ТГ завдання та заходи з модернізації системи водопостачання — водовідведення, ТПВ, озеленення , будівництва сонячної електростанції та відновлення біорізноманіття  риб та раків. Цікавою ініціативою є еко-активістів з Новогригорівки зі створення ракофєрми.»

Загалом учасниками громадських обговорень стали 122 представників громадськості п’яти міських районів та сільського округу. А саме:

У школі №3 – мікрорайон «Болгарка – 47 осіб.

У гімназії с. Новогригорівка – 24 осіб.

У бібліотеці №1.- 24 осіб.

У бібліотеці №4 мікрорайону «Північний»-  11 осіб.

У домі культури мікрорайону «Пряме» -16 осіб.

Протягом березня квітня підсумковий круглий стіл та серія круглих навчань з проєктного менеджменту на яких еко -активісти мають можливість взяти сформувати технічні завдання та проєкти в рамках ЕКО — модернізації Стратегії ТГ та формування зеленої складової Плану відновлення Вознесенської ТГ

Запрошуємо місцевих еко-активістів до співпраці!

Анонс підсумкового круглого столу та навчань буде незабаром.

Нагадаємо, що громадське обговорення започатковано на лютневому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади http://frgn.mk.ua/?p=13529 .

Тоді місцевим посадовцям було презентовано результати громадської експертизи «Стратегії сталого розвитку територіальної громади міста Вознесенської на 2019 -2026 роки»  у форматі стратегічної екологічної оцінки (далі СЕО).

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Громадські обговорення є заходом проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська». 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>