Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

ПЕРШИЙ ВСЕКУЦУРУБСЬКИЙ «ФЕСТИВАЛЬ КАРАСЯ»

unnamedОрганізував нещодавно на березі лиману Ресурсно-інформаційний центр (РІЦ) Куцурубської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Це стало першим заходом проектної ідеї «Туристичні принади сіл куцурубської об’єднаної громади» стратегічної цілі D розвиток туризму  Стратегії Куцурубської ОТГ до 2026 р.». Далі будуть та серія креативних всекуцурубських фестивалей  «Нічь на вана Купала» (6 червня с Іванівка), «Ольвія-Фест» (десь середина вересня у с. Парутино) та інш.

«Запечу я карася, натушу в сметані ,

Ну, а він такий смачний, що аж в роті тане.

Ой, карасику – карась,  солю тебе й сушу,

В усі блюда з карася , я вкладаю душу.»

Гімн Фестівалю Слова народні.

ФОТО ЗВІТ

Координатор організаційного комітету, староста сіл Іванівка та Яселка, директор РІЦ Оксани Яковенко при відкрити заходу нам казала:

«..Фестиваль Карася» — це перший захід проектної ідеї РІЦ що народилась у вересні 2016 р під нашої час навчальної поїздки, що органіpував ГО «MILA». (м. Краків Республіка Польща). Нас надихнув досвід гмін, що показали як туристичний бренд ФЕСТІВЛЬ Долина КАРПІВ допоміг формуванню спроможної громади …».

На Куцурубської стратегічної раді при обговоренні шляхів вирішення проблем відновлення рідного краю представники громадської організації «Вектор Іванівки» згадали: як завдяки карасю та іншій рибі, яка водиться в нашому лимані, люди виживали в скрутні часи голодомору, війни, в часи кризи 90-х років, та що гріха таїти, і в наші часи. Карась майже єдина риба, як і наш народ, яка живе і виживає в різних умовах.

Нашу ідею підтримала Копійка Іна Василівна, був створений орг. комітет, який очолила я, як староста. Особлива вдячність депутатам і  підприємцям з с. Іванівка, всіх колективів будинків культури ОТГ,  що стали спонсорами та волонтерами ФЕСТІВЛЮ КАРАСЯ!

На організацію та проведення Фестивалю Карася з бюджету Куцурубської сільської ради ОТГ не витрачено жодної бюджетної копійки Лише кошти спонсорів та праця волонтерів!unnamed5

ТАК МИ ЗРОБИЛИ ФЕСТІВАЛЬ КАРАСЯ»! І ЗЛИВА НАМ НЕ ЗАВАДИЛА !!»

 

Члени оргкомітету дуже ретельно готувалися до свята, враховували всі нюанси і можливості, щоб створити святковий настрій та душевну атмосферу для учасників Фестивалю. На базі Ресурсно-інформаційного центру Куцурубської громади, який розташований в селі Іванівка, були розроблені та виготовленні логотип  і прапор фестивалю за участю Федоровой Т.Я., Нитикинчук С.А., Лісовській Н.С., Перепьолкіної О.І. та Черепової І.В. Завдяки професіоналізму та майстерності Лісовського Миколи провели фото сесію та виготовили оголошення та іншу рекламну продукцію.

Вмілими руками Егоренкової Надії та Березюка Анатолія виготовили скульптури карася і карасихи. Вчителі та учні Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Рачкова І.І. виготовили казкових персонажів для облаштування зон відпочинку. Велику підтримку в проведені свята надав колектив школи під керівництвом Паученко О.В. Спеціально для свята співочий колектив «Ромашка» під керівництвом Муравьової Т.С. написав пісню про карася, як гімн Фестивалю та пісню про свій творчий колектив.

Велику організаційну та інформаційну роботи провели заступник сільського голови Горгуленко Л.М. та спеціаліста зі зв’язків з громадськістю Федорова Т.Я. Депутат Куцурубської сільської ради Яшніков О.М.  та Єгоренков І.О. разом зі своїми синами допомогли облаштувати майданчик для свята. Завдяки благодійній допомозі Олійника С.М., директора ТОВ «Сонячний», ОК «Чайка — 2», директор Даниленко А.В., були облаштовані санітарні зони, придбана питна вода та матеріали для виготовлення рекламної продукції та інший матеріал для проведення заходу.

В селі не залишилося жодного байдужого мешканця, який би відмовився надати допомогу це і авто Костюк С.С., Середа С.Д. та Егоренков І.О., які два дні звозили обладнання, це і причеп для перевозки, і лавки для глядачів, і палатки для проведення майстер класів і торгівлі рекламною продукцією, спільна праця, активність жителів згуртовують населення, дають можливість ініціативним і творчим проявити себе.

Адміністратори Середа Л.Я. та Богданова Л.В. на фестивалі вдало провели  ярмарок з продажу сувенірної продукції з зображенням краєвидів сіл Куцурубської ОТГ, майстер – класи по виготовленню виробів із глини та їх розпис ( майстер Єгоренкова Н.М., с. Іванівка), виготовлення ляльки – мотанки (майстер Бурлакова О.Ю., с . Куцуруб), активну участь взяли Яковекно Ангеліна, Богданова Маша та Чокова Маша.

Художніми та музичними номерами  представили свої села громади місцеві таланти.unnamed3

Свято почалося з офіційного відкриття старостою сіл Іванівка та Яселка Яковенко О.А., з божого благословення протиіреєм отцем Михайлом Іванівської церкви та виступом сільського голови Куцурубської ОТГ Копіки І.В.

Східні красуні працівників ДНЗ «Ромашка» вразили присутніх своїм вишуканим танцем, костюмами та зоною відпочинку, флеш-моби для дорослих та дітей, які провели Левчик Олена, Торбенко Настя та Резнікова Люда, циганський танець Голоти Олени, Швець Олени, кумедний танець дитячого колективу села Дмитрівка розмішив присутніх, виступ жіночок села Солончаки запав до душі,  сподобався виступ дівчаток з Острівки, яких підготувала музичний керівник Книжик Н.П. Всі глядачі та учасники Фестивалю зазначили, що наскільки у нас талановиті та творчі люди, що не було видно різниці між виступами колективів з палаців, сільських клубів і аматорських колективів. Організація концерту не обійшлась без допомоги Середи Вадима, Коваленко Діани та Вітковського Вадима, Луки Владислава. Після концерту почали танці, танці, танці, де вже душу відвели всі від малих до дорослих, особливо танець «Яблочко» під акомпанемент Муравьової Т.С.

На свято завітав голова ГО «Фонд розвитку м. Миколаїва» Золотухін Михайло, який разом з Бондаренко Дмитром та Яковенко Віктором залучився до приготування юшки з карася. Свіжий морський вітер розносив по берегу духмяний аромат юшки із карася, смачна вийшла юшка з душею. Всі бажаючи малу змогу скуштувати карасика смаженого, тушеного в сметані, копченого, сугундайчика з карася.

На заході був і фотокореспондент, роль якого на себе взяла Кучеренко Інга.

Найбільша черга з дорослих та дітей була до майданчика з батутом, який облаштував Голота Олександр.

Концерт, конкурси, майстер класи, дискотека, зони відпочинку, лотерея, яку артистично провела Нітікінчук Світлана та Негруца Світлана, все це створило неперевершену атмосферу свята, єдності, незабутніх вражень, загартування в пам’яті душевної теплоти, дружності, радості. Організатори, переповнені емоціями від проведеного дійства, надихнулись і на наступні заходи. Можливості є, їх тільки треба зреалізувати. За цим – перспектива розвитку.

Так учасниками грандіозного креативного шоу стали представники всіх 12-ти сіл Куцурубської об’єднаної громади, шо разом з гостями з Очакова Миколаєва шанували Карася- коштували юшку, в копченому , смаженосу вигляді, вчидись на майстер-класах апти юшку, робити сувеніри фестивалю.

Організатори «Фестивалю Карася» вдячні сільському голові Копійки І.В. в.о старост сіл Дмитрівка, Солончаки, Парутине, Острівка за підтримку в організації свята.

 

Люди-головне багатство громади!

В єдності наша сила!

Формування спроможної Куцурубської сільської об’єднаної громади триває!

 

Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та Виконавчого комітету Куцурубської сільської ради за материалами Оргкомітету «ФЕСТІВАЛЮ КАРАСЯ»

 

____________________________________________________________________________

Ресурсна підтримка формування куцурубської спроможної громади відбувається на виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Миколаївської області до 2020 р на період 2015-17 р.» (рішення Миколаївської облради №7 від 30.07.2015 р.) та в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»: «Експертна підтримка реалізації Стратегії Кукцурубської ОТГ» за підтримки МФ «Відродження».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>