Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

ЯК ДОПОМОГТИ ДІЄВОСТІ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ ТА ГРОМАДЯНСКИХ ІНІЦІАТИВ НА МИКОЛАЇВЩИНІ ?

РижановНещодавно у «КМЦ.МИКОЛАЇВ» експерти і практики розвитку місцевих громад презентували місцевим ЗМІ рецепти того, як перейти від «звичаєвого права» до дієвої демократії участі та сформувати спроможні місцеві громади. Учасники заходу рекомендували органам обласної публічної влади, хоч і останніми з областей України, але все ж таки, розпочати відкриту, прозору ресурсну підтримку форм безпосереднього народовладдя та місцевих громадянських ініціатив згідно політики Президента України.

 

Експерти і практики  ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та МРВ «Асоціації міст України» — учасники мережі «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Миколаївщині» (далі РЦ), презентував відповідне моніторингове дослідження , підкреслили, що прийняття обласною радою Програми розвитку громадянського суспільства та створення дієвих координаційних рад з ії реалізації дозволить долати виклики реалізації на обласному і місцевому рівнях політики Президента України з підтримки розвитку громадянського суспільства.

«Після Революції Гідності органи місцевого самоврядування отримали багато повноважень. Проте з’явилася нова проблема – безкарність. Тому важливою є роль  громадянського суспільства як запобіжника імітації та профанації реформ. Саме тому нагальною є Президента України з підтримки розвитку громадянського суспільства », – зауважив при відкритті заходу координатор мережі, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ)  Михайло Золотухін.

Експерти і практики  ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та МРВ «Асоціації міст України» — учасники мережі «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Миколаївщині» (далі РЦ) презентували представникам місцевих ЗМІ висновки моніторингового дослідження та історії успішних місцевих практик нормативно-правового забезпечення і застосування форм місцевої демократії у м. Миколаєві, м. Вознесенську, Куцурубської, Баштанської, Воскресенської, Камяномостовської Михайлівської  об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Також представили унікальний досвід громадянських ініціатив за кошти муніципальних грантів від  Миколаївського міськвиконкому.

У дослідженні згідно отриманих відповідей посадови осіб обласної і районних РДА та органів місцевого самоврядування міст обласного значення  і об’єднаних територіальних громад ми проаналізували як прийняті і реалізуються органами публічної влади на Миколаївщині обласні та місцеві нормативно-правові акти (НПА), що запроваджують положення Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки, затвердженої указом Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/2016 за 2016рік.

Такими НПА є Статути у: м. Миколаєві, 5-ти згаданих ОТГ та «Програма розвитку місцевого самоврядування у м. Миколаєві на 2016-18 роки». Також з’ясувалося, що найчастіше за сприяння райдержадміністрацій проводяться громадські слухання та загальні збори. А такі інструменти як ОСН діють у м Миколаєві, м Вознесенськ, м. Снігурівка, Смт Казанка. Особливо успішною є практика застосування місцевої ініціативи і ОСН є у м. Вознесенськ, що увійшла до п’яти кращих практик децентралізації 2016 р. (історія 2 у фільмі на http://frgn.mk.ua/?p=8541 . Кейс: http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2015/05/bro05.pdf .

Справжніми лідерами у впровадженні форм місцевої демократії  у 2017 р. є новостворені ОТГ: Баштанська, Кам’яномостівська, Воскресенська, Прибужанівська та двічі народжена Куцурубська ОТГ ,..», – розповів М. Золотухін.

 

Експерти і практики РЦ представили історії успіху реалізації політики Президента у м. Миколаєві та 20 –ти об’єднаних територіальних  громадах.

Експерт МРВ «Асоціації міст України» та ГО «Центр європейська освіта для дорослих» Лідія Віштал розповіла як за підримкі миколаївських муніципальних грантів діє відповідний навчальний центр форм безпосереднього народовладдя.

А експерт з комунікацій МРВ «Асоціації міст України» Олександр Дудюк, нагадав, що 20 об’єднаних громад Миколаївщини  «народжені» через громадські обговорення, вони звикли вирішувати всі важливі питання таким чином. У той же час органи державної влади намагаються уникнути будь-якого впливу громадянського суспільства.

Як наголосила експерт Лідія Віштал, в обласному центрі активно впроваджуються форми місцевої демократії, проте нерідко рішення, прийняті під час громадських слухань, шляхом електронних петицій, свідомо ігноруються міською владою. «Механізми їх імплементації недоопрацювані на місцевому рівні», – переконана панні експерт . До речі, з 16 петицій, які розміщені на сайті Миколаївської міськради та набрали більше тисячі голосів, прийнято рішення лише по одній.

Разом із тим моніторинг показав, що координаційна рада в області була створена формально, а консультації з громадськістю з тих чи інших питань проводяться без застосування відповідної методики. Місцевий референдум хоч і прописаний в Статутах усіх об’єднаних громади Миколаївщини, проте на практиці не використовується.

 

Експерти мережі «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії на Миколаївщині» переконані, що для долання згаданих викликів в області найближчим часом має запрацювати Програма сприяння розвитку громадянського суспільства, яка надасть ресурсну підтримку та громадську експертний супровід становленню дієвих форм місцевої демократії.

 

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» по матеріалам  КМЦ. Миколаїв

__________________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Прес-клуб у КМЦ. Миколаїв є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розв

итку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською обласною радою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>