Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Система громадських рад виконавчих органів Шевченківської ради

Саме такий демократичний механізм участі жителів у відновлені та розвитку територіальної громади затверджено 22 липня 2024 р. рішенням  виконкомом сільської ради прифронтової громади, що Миколаївщині.

Вітаємо жителів Шевченківської громади з механізмом участі представників центру та старостатів у відновленні та розвитку громади!

Так прокоментував подію Шевченківській сільській голова Олег Пелипенко:

“Виконком підтримав ініціативу Громадянської платформи відновлення  Шевченківської громади з формування системи громадських рад.

Члени Громадської ради мають представляти жителів  сіл громади.

Відповідно до затвердженої демократичної процедури ми сформуємо Шевченківську громадську раду.Кандидати мають відповідати наступним критеріям:

— мати бажання та час для громадської діяльності;

— бути мотивованим у вирішенні першочергових проблем та покращенні життя громади;

— мати навички комунікації;

користуватися повагою мешканців у населеному пункті.

Також за участю “Громадянської платформи” формовано пакет пропозицій щодо відновлення громади, більшість з яких робочою враховано у проєкті  Плану відновлення Шевченківської громади.”

Рішення виконкому від 22.07.2024 № 854 щодо системи громадських рад на https://drive.google.com/file/d/1ACJGdC6G3haszXUYWMTRjqNVe7ou-rnd/view?usp=sharing .

Нагадуємо, що механізм розроблено за рекомендаціями березневої серії фокус-груп, квітневого ідеатону, травневої Громадянської платформи, червневої майстерні проєктів.

Так у громадському ХАБі , що у Зеленому Гаю  напрацьовано пропозиції щодо точок зростання і відновлення громади ,зокрема 10 проєктів. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=14417 .

Саме вони  стали складової пропозицій громади до проєкту Плану відновлення Шевченківської громади. 

Фото  з засідання Громадянської платформи відновлення Шевченківської громади від місцевої координаторки Юлії Учень, голови ГО «Зеленогайськи Ініціативи»:

Михайло Золотухін, директор координатор Громадянської платформи відновлення громад Миколаївщини» додав:

«Дякуємо команді Шевченківського голови Олегу Пелипенко та активістам громади  за співпрацю та професійність при підготовці проєкту рішення!

Механізм сформовано на основі дванадцатирічної практики системи 5-ти громадських рад у м. Миколаєві та дворічного досвіту Вознесенської і Березанської громад Миколаївшини.

Цінуємо наше партнерство при формуванні дієвого “Плану відновлення Шевченківської громади”.

Нашим подальшим сервісом є супровід з модернізації  Статуту Шевченківської громади та консультації активістів і посадовців з відповідних практичних питань взаємодії влада – громада  і залучення ресурсів для  стійкості, відновлення та зростання ТГ.»

Запрошуємо активістів до оргкомітету формування громадської ради!

З питань участі в оргкомітеті звертайтеся на E-mail:fondnikol@gmail.com  або до місцевої кооринаторки пані Юлії Учень за телефоном 8(063)7134930 

Настав час перетворити мрії на дієві проекти!

Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Формування дієвої системи взаємодії “влада — громада” вдбувається в рамках проекту Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської громади”, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами
Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи», Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежний  центр політичних досліджень (м. Київ).

Форум стійкості, відновлення та зростання Шевченківської громади

Представники місцевого самоврядування, активісти з центру та усіх округів громади!

Експерти і практики з відновлення громад та медіа!

Запрошуємо ВАС о 09:00 у четвер, 25.07.2024  на Круглий стіл за підсумками проєкту, що відбудеться у  приміщенні громадського ХАБу  с. Зелений Гай.(вул. Шкільна 4).

Форум проходитиме  в комбінованому (офлайн та онлайн) форматі у громадському ХАБі що обладнано в укритті з дотриманням усіх правил безпеки.

У дружньому колі ми

По-перше, презентуємо досвід діяльності Громадянської платформи відновлення громад Миколаївщини у Шевченківській громади:

— План відновлення Шевченківської  ТГ, що сформовано за рекомендаціями жителів центру та усіх округів  громади;

— Пакет громадських ініціатив та проєктів, що будуть реалізовані згідно Плану відновлення;

— Систему громадських рад при виконавчих органах ради як механізм участі представників усіх зацікавлених сторін сільської громади у процесах відновлення та місцевого розвитку.

По-друге,  сплануємо подальші кроки та з формування Громадської ради відновлення та зростання Шевченківської громади .

По -третє, Анонсуємо подальші навчання та консультації у “Майстерні проєктів з відновлення та зростання громади” а також сервіси з розвитку місцевої демократії .

З питань реєстрації для участі звертатись за тел/вайбер/телеграм  8(063)7134930 (Юлія)

Реєстрація відкрита до 12-00 24 липня 2024 року за посиланням 

 Зареєстрованим учасникам:

— Надішлемо лінк учасника заходу

— Компенсуємо витрати на проїзд  у розмірі вартості квитків на автобус згідно наданих проїзних документів або вартість витраченого бензину..

Настав час перетворити мрії на дієві проекти!

Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Форум вдбувається в рамках проекту Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської громади”, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами
Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи», Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежНавчанняний центр політичних досліджень (м. Київ).

Громадська рада відновлення та зростання Березанської громади

НЕБАЙДУЖІ  ЖИТЕЛІ УСІХ СІЛ  ГРОМАДИ!

  • ВИ маєте ідеї щодо вирішення болючих проблеми ВАШОГО села та громади?
  • ВИ ШУКАЄТЕ ОДНОДУМЦІВ ТА РЕСУРСИ?

Тоді запрошуємо Вас о 09:30  у середу , 17.07.2024  на робочу зустріч з формування “Громадської ради відновлення та зростання Березанської громади” , що відбудеться у приміщенні Березанської селищної ради (вул Центральна 33).

У дружньому колі ми:

— Презентуємо результати громадського аудиту місцевих рішень з відновлення громади , зокрема травневих фокус -груп, що відбулись у старостатах.

— Сплануємо подальші кроки  з формування Громадської ради відновлення та зростання Березанської громади.

— Анонсуємо начання та консультації у “Майстерні проєктів з відновлення , стійкості та зростання» .

Орієнтовна програма на https://drive.google.com/file/d/1JQOBA9T7OVrBfsbxcOwR5sx8BvqO5TnA/view?usp=sharing .

Матеріали громадського аудиту на https://drive.google.com/file/d/12omWOe1q6V4NOZk5PK467qWrM-I1Acpm/view?usp=sharing

З питань участі у заході та Громадянської платформі звертайтесь до Тетяни Локтіонової, голови ГО «Мрій в реальність» (с-ще Березанка), на E-mail:profsbrz@ukr.net або за тел/вайбер тел/вайбер+38(099)057-75-74є

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколає

Наради дали старт проєкту «Громадянська платформа для відбудови на краще двох громад Миколаївщини, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Вознесенська , Новоодеська ради та місцеві громадські організації ГО «Мрії в реальність» (с-ще Березанка), ГО «Новоодеська рада старійшин».

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Саме це сформували учасники та учасниці Ідеатону та серії з трьох одноденних майстерень , що нещодавна відбулися у приміщенні громадського ХАБу  с. Зелений Гай.

У згаданих заходах коаліції «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини» взяли активну участь 50 представників місцевого самоврядування та громадськості більшості сіл Шевченківської громади.

За допомогою експертки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяни Золотухіної , сформовані наступні 10 концептів, що стали складовою проєкту місцевого проєкту Плану відновлення:

  1. Відновлення інгулецької зрошувальної системи , що знаходиться на території Центрального та Новокиївського старостатів;
  1. Реконструкція палаців культури та сільських клубів населених пунктів Шевченківської громади;
  2. Ремонт дороги від с. Шевченкове до с. Новокиївка та Центральне;
  3. Будівництво укриття  в закладах освіти всієї громади;
  4. Капітальні ремонти систем водопостачання та електромереж;
  5. Створення закладу середньо-спеціальної освіти;
  6. Створення реабілітаційного центру для соціально не захищених верств населення та ветеранів;
  7. Встановлення об’єктів ВДЄ, а саме сонячних панелей та вітряків;
  8. Будівництво комплексу для зберігання сільськогосподарської продукції;
  9. Будівництво підприємства з переробки вторинної сировини.

Проєкт Плану відновленя Шевчеківської громади від «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини на https://drive.google.com/drive/folders/1uE8EZWzCDI7W98ol_hE63Sj6C53v1goO?usp=sharing

«Майстерня 26 червня стала фінальною сесію у «Школі громадянської дїі — 2024 » для відновлення Шевченківської громади, що тривала у травні -червні 2024 року.

Основою пропозицій  випускників навчань стали напрацювання учаників квітневих фокус -груп, що відбулись у всіх 7-ми старостинських округів громади.

Згадані пропозиції за результатами травневих обговорень вже стали складовою проєкту Плану відновлення та розвитку Шевченківської громад.

Дякуємо приставникам старостатів :  Зеленогайський, Центральний, Котляревський, Полігонівський,  Новокиївський, Миколаївський, Любомирівський та Шеченковський , за активну участь, а команді Шевченківського голови за добру організацію майстерні.

Випускники тепер мають можливість застосувати отримані знання на практиці:

  • Обґрунтувати включення своєї пропозиції з вирішення болючої проблеми відновлення рідного села та громади у План відновлення , зокрема систему DREAM.
  • Написати грантові заявки на різні конкурси міжнародних донорів.

Очікуємо такої ж активності при подальшому  формуванні  якісних грантових заявок , з цим допоможуть наші експерти ». —  Так прокоментувала подію Тетяна Золотухіна.

На червневії заключнії сесії Школи  презентовано наступні три проєктні ініціативи:

  • Перша. «Молодіжній ХАБ»  с. Шевченкове : створення молодіжного ХАБу в приміщенні Шевченківського базового палацу культури . Основною метою проєкту є формування діалогового майданчику та місця товорчого відпочинку молоді та небайдужих селян.

Це буде спільне місце для культурного розвитку дітей та молоді в громаді, проведення гурткових зайнять та змагань, арт – терапій , та товариських зустрічей. Приблизний бюджет — 850 тис.грн.

Коментар координаторки проєкту та  ініціативної групи села Шевченкове Надії Нікітіної:

  “Відкриття молодіжного центру в селі Шевченкове — це надзвичайно важливо  для нашої громади.

Цей центр стане місцем, де молодь зможе розвивати свої таланти, здобувати нові знання та знаходити однодумців.

Він сприятиме створенню безпечного та підтримуючого середовища для наших молодих людей, допомагаючи їм ставати активними і відповідальними членами суспільства.

Така ініціатива не тільки забезпечить можливості для особистісного розвитку, але й зміцнить нашу спільноту в цілому.”

  • Друга. Будівництво підприємства по переробці вторинної сировини в с. Зелений Гай . Переробка вживаного пластику в продукцію , а саме : тротуарну плитку , плити для столів, та інші види не харчового пластику. Основною ціллю є , зменшення забруднень у вигляді не сортованого сміття в громаді, надання робочих місць , дешевший сигмент товарів порівняно з виробами з іншої сировини. Приблизний бюджет близько 4 млн.грн .

Коментар керівника проєкту, голови громадської організації «Зеленогайські ініціативи»  Юлії Учень:

“Створення підприємства з переробки вторинного пластику в тротуарну плитку та інші товари в селі Зелений Гай, має величезне значення для нашої громади та навколишнього середовища.

  По-перше, це підприємство сприятиме зменшенню обсягів пластикових відходів, які забруднюють наші села та природу.

  По-друге, переробка пластику на нові корисні продукти, такі як тротуарна плитка, дозволить зменшити використання природних ресурсів і сприятиме сталому розвитку.

Окрім екологічної користі, таке підприємство створить нові робочі місця, що позитивно вплине на економіку громади. Виробництво тротуарної плитки та інших товарів із переробленого пластику може залучити інвесторів та сприяти розвитку інфраструктури. Крім того, продукти з переробленого пластику можуть бути більш доступними за ціною, що є важливим фактором для багатьох споживачів.

Таким чином, підприємство з переробки вторинного пластику не лише допоможе вирішити проблему пластикових відходів, але й стане потужним рушієм економічного та соціального розвитку нашої громади.

  •  Третя. Ремонт дорожнього покриття від села Шевченкове до села Новокиївка: основною метою ремонту дороги є забезпечення якісного транспортного сполучення з Новокиївки до центральної садиби

Коментар координаторки інціативної групи  села  Новокиївка, Валентини Стецун:

“Ремонт дороги від села Новокиївка до села Шевченкове має велике соціальне та економічне значення для нашого регіону.
Покращена інфраструктура сприятиме кращій доступності медичних, освітніх та інших соціальних послуг насамперед для мешканців сіл Центрального і Новокиївського старостатів.

Це також створить нові можливості для розвитку місцевого бізнесу, полегшить транспортну логістику та підвищить загальний рівень комфорту життя.

 Важливо відзначити, що якісні дороги сприяють збільшенню туристичного потоку, що в свою чергу принесе додаткові доходи до місцевих бюджетів.

Таким чином, ремонт цієї дороги є інвестицією в майбутнє нашої громади, яка забезпечить стабільний розвиток та процвітання на багато років вперед.”

Фото — звіт з ідеатону, тренінгу та майстерень. Авторка:  координаторка  Громадянської платформи у Шевченківській громаді, голова ГО «Зеленогайськи ініціативи» Юлія Учень:

  1. Травневий ІДЕАТОН https://drive.google.com/file/d/1fP-XBF4pHB0n—O06rkkP75bLldJowqd/view?usp=sharing
  2. Травневе навчання стійкості. Тренери — Засновники Національної платформи стійкості та згуртованості Володимир Лупаций та Юлія Тищенко. А саме:
  • Травнева та червнева майстерні з проєктного менеджменту від Тетяни Золотухіной. А саме:

Настав час перетворити мрії на дієві проєкти!

Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Супровід становлення Громадської ради відбувається в рамках проекту «Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської громади”, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ)  в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі у процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами
Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи», Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежний Навчальний центр політичних досліджень (м. Київ).

Чотири проєктні ідей для відновлення та розвитку Коблівської громади

Саме це сформували учасники та учасниці дводенной майстерні з проєктного менеджменту, що відбулась 18-19 червня 2024 р. у приміщені Коблівської бібліотеки.

У заході коаліції «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини» взяли активну участь 33 представників місцевого самоврядування та громадськості більшості сіл Коблівської громади.

За допомогою експертки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяни Золотухіної сформовано наступні чотири концепти:

  1. Оснащення Центру первинної медичної допомоги КСР пересувними засобами (флюрограф, момограф та інш);
  2. Створення на базі Коблвського ліцею «зеленого класу» — екологічний простір на свіжому повітрі для ефективної інтеграції природничих наук в учбовий процес;
  3. Створення на базі колишньої Луговської школи реалібітаційног центру для УБД, інвалідів війни, демобілізованих
  4. Створення спортивної бази на Тилигульському лимані.

«Майстерня стала фінальною сесію у «Школі громадянської діі — 2024 » для відновлення Коблівської громади. У лютому навчання були у Рибаківці, Анатолівці, Украйнці та Коблевому.

Пропозиції випускників навчань вже стали складовою проєкту Плану відновлення та розвитку Коблівської громад. Проєкт Плану на https://koblivska-gromada.gov.ua/news/1718173660/ .

Дякуємо приставникам Рибаківки, Новофедерівки, Лугового, Анатолівки та Коблево за активну участь, а команді Коблівського голови за добру організацію майстерні.

Випускники тепер мають можливість застосувати отримані знання на практиці:

  • Обґрунтувати включення своєї пропозиції з вирішення болючої проблеми відновлення рідного села та громади у План відновлення, зокрема систему ДРІМ.
  • Написати грантову заявки на різні конкурси міжнародних донорів.

Очікуємо такої ж активності при подальшої формування якісних грантових заявок. Наші експерти допоможуть».

Майстерню відкрила начальниця економічного відділу сільради Тетяна Ковалик, що презентувала конкурс Громадського бюджету, якій оголосила Коблівська рада.

«До 30 червня 2024 р. чекаємо від небайдужих жителів сіл проєкти з відновлення та розвитку сіл громади у 5-ти сферах (Безпека та громадський порядок; Енергозбереження
Комунальне господарство; Навколишнє середовище; Соціальний захист).»

Відео виступу Тетяни Ковалик https://www.facebook.com/100064893662707/videos/pcb.856311373208644/1673088826791891 .

Фото з майстерні від місцевої координаторки Громадянської платформи Лілії Маткевич .

Настав час перетворити мрії на дієві проекти!

Чекаємо від учасників навчань та небайдужих наступні три дії:

По-перше, заявки на конкурсу Коблівської сільради Громадський бюджет .

Механізм подачі на Громадській бюджет https://koblivska-gromada.gov.ua/news/1718204060/.

Умови конкурсу Громадського бюджету https://koblivska-gromada.gov.ua/news/1716877839/https://koblivska-gromada.gov.ua/news/1716877839/;

По-друге, пропозиції до проєкту Плану.  Письмові пропозиції подаються на адресу: Коблівської сільської ради: 57453, Миколаївська область, Миколаївський район, село Коблеве, вул. Одеська, буд. 4;

 Е – пропозиції подавайте до відділу економічного розвитку та інвестицій Коблівської сільської ради на Email: econom_koblevorada@ukr.net  ;

По -третє, заявки представників сіл у Громадську раду відновлення та розвитку Коблівської громади . Анкета на https://koblivska-gromada.gov.ua/news/1716536144/ .

Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Майстерня проєктів та формування Плану відновлення відбувається в рамках проекту Громадянська платформа для відбудови на краще Коблівської громади, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Партнер проєкту: Коблівська сільська рада