Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Ефективність врядування, демократія та інтеграція ВПО у Березанської ТГ

Саме обговорення шляхів вирішення таких викликів відновлення громади відбудеться у о 11-00 четвер 23 березня 2023 р. на круглому столі у приміщенні селищної ради.

Запрошуємо органів місцевого самоврядування, представників громадськості та медіа за круглим столом ми обговоримо три питання:

 1. Як враховані рекомендації трьох громадських аудитів ефективності.
 2. Які є потреби ВПО та виклики на шляху їх інтеграції у громаду.
 3. Як включити мешканців разом з ВПО в планування відновлення громади.

Нагадуємо, що у громаді разом з потребами ВПО  https://drive.google.com/file/d/1gV-f5w6ef2_-EcVes1hkOyIE2auKnS36/view?usp=sharing досліджені виклики та шляхи до ефективного управління як основи відновлення селищної громади.

А саме три громадські аудити:

 1. Загалом ефективності виконавчих органів на https://drive.google.com/drive/folders/1d1Nmapx0Yl7_SJ-P2eil3YSWucpG72s9?usp=share_link ;
 2. Сфери освіти на https://drive.google.com/drive/folders/10K6NIVV0dWKN40sQTRClab1NYXxI65Fp?usp=share_link .
 3. Оцінка ефективності структури старостату Березанської селищної ради територіальної громади» на https://drive.google.com/file/d/1rPbXwBQqX8hjhTBexoL9AnME-lomU5Zk/view?usp=share_link .

Раніш органи місцевого самоврядування сусідньої Коблівської громади врахували левову частку рекомендацій подібних громадських аудитів. Реліз подібного заходу http://frgn.mk.ua/?p=13554 .

З питань участі та партнерства звертайтесь до:

 • Олексію Сидорчуку, голови правління ГО «ЕКО. Березань» (с.м.т. Березанка), на E-mail: oleksiy.sydorchuk@gmail.com  або за тел/вайбер +38(050)251-67-57;
 • Маріани Капусткіной, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на  E-mail: fondnikol@gmail.com  або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Круглий стіл організується ГО «ЕКО.Березань» та Березанською селищною радою в рамках проєкту ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» на тему: «Інтеграція ВПО у відновлення територіальних громад Миколаївщини», що реалізується за підтримки МФ «Відродження» в рамках діяльності «Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії» та при партнерстві з ГО «Перспективи ХХІ століття» та Коблівською сільською радою.

ЕКОЛОГІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА ТА ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД

Саме це стане темою круглих столів з зеленого відновлення, які відбудуться 29 та 30 березня 2023 у Вознесенській міській, Олександрівській селищний громадах.

За круглим столом обговоримо три питання:

1. Які проблеми водо -тепло-енергозабезпечення є найдавнішими та найбільш значущими?

2. Якою є історія та витоки цих проблем?

3. Які на Вашу думку шляхи допоможуть вирішити проблему?

Графік місцевих круглих столів для представників медіа, еко-активістів, депутатів, посадовців та небайдужих жителів трьох громад. А саме:

 1. 12:00 , у середу 29 березня 2023 р. у приміщені Вознесенської міської ради
 2. 10:00, у четвер 30 березня 2023 р. уприміщені Олександрівської селищної ради;
 3. 14:00, у четвер 30 березня 2023 р. у приміщенні Бузької ради

Чекаємо заявки учасників відповідних місцевих круглих столів https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3XrCQQDu2t5sc-JV9JC5KsTmNtAnRpjACGtO-Fv9U8q273w/viewform?usp=sharing!

Нагадуємо, що у лютому 2023 р відбулась серія фокус -груп http://frgn.mk.ua/?p=13519 з місцевими посадовцями та представниками комунальних підприємств і установ.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Для довідки

Круглі столи у 3-х ТГ відбудуться у межах проєкту «Активізація участі громадян для покращення безпеки громад, зміцнення соціальної структури та підвищення стабільності на територіях, що постраждали внаслідок війни в Україні», який реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Данії.

Думки, висновки та рекомендації, висловлені під час заходу, належать виключно учасникам та не обов’язково відображають офіційну позицію ПРООН, ООН, Уряду Данії та/або інших міжнародних партнерів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Виклики та шляхи зеленого відновлення Вознесенської громади

Саме це стало темою громадських обговорень, які відбулись 6 та 7 березня 2023 у чотирьох міських районах та сільському окрузі Новогригорівка-Ракове.

Учасники круглих столів визнали, що найдавнішими та найбільш значущими еко-проблемами у відповідних районах Вознесенській ТГ є:

По-перше, водопостачання та водовідведення. У селах Новогригорівського округу та міському мікрорайоні Пряме відсутнє централізоване водопостачання. А вода зі свердловин є технічною. У частині верховині мікрорайон Болгарка вода майже не доходить. Також викликом визнано забруднення поверхневих вод хімікатами – наслідками діяльності фермерських та домогосподарств.

Приватний сектор має вигрібні ями з яких у приватному порядку приватними фірмами вивозиться нечистоти. Загалом, пропускна потужність водопостачання у 3 рази більше ніж система водовідведення. Лише 37 % мешканців користуються централізованою каналізацією.

По — друге, система погодження з ТПВ. Болгарка потерпає від заповненого на 99% полігону. Мешканці, як і мікрорайонів Прямого і Північного, так сіл старостинського округу зацікавились створенням системи роздільного збору ТПВ.

По-третє, біорізноманіття руйнуєзниження рівня Південий Буг, малих річок в наслідок пісчаних кар’єрів, Ташликської ГАЕС та іншої діяльності середнього та крупного бізнесу привела до того, що менше стало риби, а раків вже майже немає.

По-четверте, Зелені насадження. Їх бракує за думкою еко-активістів поважного віку, що зібрались у бібліотеках №1 та №4. Запропоновано провести серію толок з висадження алей кленів, лип, дубів, єлей, озеленення берегів, та оновлення парків.

Так прокоментував результати обговорень координатор #РесурснийЦентрЗеленогоВідновлення Ріта Жукова:

«Учасники серії громадських обговорень рекомендували для вирішення болючих еко-проблем включити у Стратегію та План відновлення Вознесенській ТГ завдання та заходи з модернізації системи водопостачання — водовідведення, ТПВ, озеленення , будівництва сонячної електростанції та відновлення біорізноманіття  риб та раків. Цікавою ініціативою є еко-активістів з Новогригорівки зі створення ракофєрми.»

Загалом учасниками громадських обговорень стали 122 представників громадськості п’яти міських районів та сільського округу. А саме:

У школі №3 – мікрорайон «Болгарка – 47 осіб.

У гімназії с. Новогригорівка – 24 осіб.

У бібліотеці №1.- 24 осіб.

У бібліотеці №4 мікрорайону «Північний»-  11 осіб.

У домі культури мікрорайону «Пряме» -16 осіб.

Протягом березня квітня підсумковий круглий стіл та серія круглих навчань з проєктного менеджменту на яких еко -активісти мають можливість взяти сформувати технічні завдання та проєкти в рамках ЕКО — модернізації Стратегії ТГ та формування зеленої складової Плану відновлення Вознесенської ТГ

Запрошуємо місцевих еко-активістів до співпраці!

Анонс підсумкового круглого столу та навчань буде незабаром.

Нагадаємо, що громадське обговорення започатковано на лютневому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади http://frgn.mk.ua/?p=13529 .

Тоді місцевим посадовцям було презентовано результати громадської експертизи «Стратегії сталого розвитку територіальної громади міста Вознесенської на 2019 -2026 роки»  у форматі стратегічної екологічної оцінки (далі СЕО).

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Громадські обговорення є заходом проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська». 

Ефективність врядування, демократія та інтеграція ВПО

Саме обговорення перших кроків вирішення таких викликів відновлення Коблівської громади нещодавно обговорили за круглим столом 19 представників громадськості та органів місцевого самоврядування.

Органи місцево самоврядування врахували левову частку рекомендацій двох громадських аудитів ефективності врядування.

Так це прокоментувалала секретар сільської ради Світлана Талоха:

«На сьогоднішній день всі положення відпрацьовані з урахуванням рекомендацій аудиту, змінена підпорядкованість керівників а також переглянуті та приведенні у відповідність та в найближчій час на черговій сесії ради будуть внесені зміни в положення про відділи ради та затверджені в новій редакції. Офіціна довідка ради за результатами аудиту .

Учасники круглого столу, обговорив проблемний досвід формування молодіжної громадської ради при Коблівському голові, вдвалий старт громадської ради при Березанській селищної радобласному центріи та успішний досвід системи громадських рад у м Миколаєві, рекомендували виконкому розглянути можливість прийняття Положення , яке вже 6 років керуються у обласному центрі:

«Ми налагодили діалог мешканців віддалених сіл з виконкомом селищної ради. Вже  вирішено питання відновлення автобусного маршруту до Комісаровки.

риває модернізація системи старостинських округів у Березанській громади. 10 січня 2023 р у селищній раді проведенокруглий стіл за результатами відповідногоза громадського аудиту. Зараз тривають консультації з лідерами думок з сіл громади».

Прокоментував перші кроки голова Березанської громадської ради Олександр Шаповалов

Дискусію щодо шляхів інтеграції ВПО у громади визвала презентації результатів анкетування щодо їх потреб та зацікавленя в інтеграці, які провели у Коблівської ТГ та Березанської ТГ

«У Коблівської ТГ близько 10% опитуваних беруть участь у житті громади. В основному це стосувалося участі в святкових заходах та інтеграційних зустрічах. Це достатньо низький відсоток в інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади Миколаївської області. Однак, у більшості громад соціальна інтегрованість ВПО незначна – більше 70% відчувають себе «гостями»

Основною проблемою визнано працєвлаштування . Ії визнали 35% опитуваних. Але на практиці ця потреба задовольняється в середньому на 21%. При цьому серед працевлаштованих більше 50% мають постійну роботу, решта – тимчасову і сезонну роботи. Лише одиниці планують відкрити власний бізнес на новому місці.

Серед ключових проблем з працевлаштуванням опитувані означили у середньому по всіх громадах: відсутність вакансій за спеціальністю (30%); через вік (18%); низький рівень пропонованої оплати праці чи некваліфіковану роботу (32%); через статус переселенця (20%). У середньому 12% опитуваних зазначили, що при працевлаштуванні не виникало труднощів.»

Зазначида у своєї презентації https://drive.google.com/file/d/1S0EyRYCDyJYsJ_NExwuTYutBo3Hy6dG_/view?usp=sharing  керівницяГО «Перспективи ХХІ століття» Лілія Кравчук т

Аналітична записка Коблівського дослідження. https://drive.google.com/file/d/1S0EyRYCDyJYsJ_NExwuTYutBo3Hy6dG_/view?usp=sharing

Зі свого боку, коментуючи результати дослідження щодо перспектив інтеграції голова правління ГО «ЕКО. Березань» Олексій Сидорчук зазначив, що у Березанській ТГ бажає стати громадським активістами та волонтерами лишн 16, 9 % опитуваних

Презентація анкетування ВПО у Березанській ТГ https://docs.google.com/presentation/d/1ZHi3AjYM7T9mV7bx2RLDntIlM1tlOZlH/edit?usp=sharing&ouid=117226400839967671417&rtpof=true&sd=true .

Загалом, засідання активістів та влади вийшло за межі регламенту більш, ніж на 1 годину. Присутні не тільки обговорили чимало актуальних питань життєдіяльності громади, а і підняли питання щодо незрозумілих дій керівництва «Тилігульського РЛП» на Чиловій косі, намітили зустріч представників Парку із мешканцями Українки, владою та громадськістю за участю голови Громадської ради при ОДА та ГО « ЕКО Березань »

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Круглий стіл організовано ГО «Перспективи ХХІ століття» та Коблівською сільською радою в рамках проєкту ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» на тему: «Інтеграція ВПО у відновлення територіальних громад Миколаївщини», що реалізується за підтримки МФ «Відродження» в рамках діяльності «Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії» та при партнерстві з ГО «ЕКО. Березань» і Березанській селищній ради.

Виклики та шляхи зеленого відновлення Вознесенської громади

Саме це стане темою громадських обговорень, які відбудуться 6 та 7 березня 2023 у міських районах та сільському окрузі.

Графік п’яти круглих столів для представників медіа та еко-активістів:

 1. 11:00 , у понеділок 6 березня 2023 р. у приміщені Вознесенської міської бібліотеки №1 (вул. Соборності, 15 (центр), м. Вознесенськ);
 2. 13:00, у понеділок 6 березня 2023 р. у приміщені Новогригорівської гімназії (вул. Садова, 37-а с. Новогригорівка Вознесенської ТГ);
 3. 15:00, у понеділок 6 березня 2023 р. у приміщені школи №3 (вул. Тітова, 4 (мікрорайон болгарка), м Вознесенськ);
 4. 11:00, у вівторок 7 березня 2023 р. у приміщені Вознесенської міської бібліотеки №4 (вул. Героїв України, 9 (3-й мікрорайон /Північний), м Вознесенськ);
 5. 13:30, у вівторок 7 березня 2023 р. у приміщені Дому культури мікрорайону Пряме (вул. Миколаєва, 2-А,  м. Вознесенськ).

Чекаємо заявки учасникhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3XrCQQDu2t5sc-JV9JC5KsTmNtAnRpjACGtO-Fv9U8q273w/viewform?usp=sharingів ЕКО-модернізації Стратегії та напрацювання зеленої складової Плану відновлення Вознесенської територіальної громади!

Нагадаємо, що громадське обговорення започатковано на лютневому засіданні робочої групи з відновлення територіальної громади http://frgn.mk.ua/?p=13529 .

Тоді місцевим посадовцям було презентовано результати громадської експертизи «Стратегії сталого розвитку територіальної громади міста Вознесенської на 2019 -2026 роки» у форматі стратегічної екологічної оцінки (далі СЕО).

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Громадські обговорення є заходом проекту «Зелене відновлення Вознесенської міської громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки та в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Партнери проєкту: Вознесенська міська рада та БФ «Фонд громади Вознесенська».