http://samoorg.com.ua

Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Чому Лугівський старостинський округ депресивний?

Відповіді на це питання шукали разом з командою експертів і медіаторів партнерського проекту громадськості та органів місцевого самоврядування Березанщини 25 небайдужих представників громадськості, бізнесу самого маленького округу Коблівської ОТГ, що взяли участь у медіації, що відбулась у п’ятницю 11 жовтня.

Основним висновком учасників медіації стало визнання стану доріг ключовим для виходу з депресивного стану та вирішення болючих питань освіти, медицини та розвитку курортно-туристичного приморського села 

В цілому учасники заходу погодились з висновками та рекомендаціями громадського аудиту ефективності розпорядників коштів по утриманню автомобільних доріг  у Коблівської сільської ОТГ, що провів ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Аналітична записка та Презентація громадського аудиту у Коблівської сільської ОТГ на http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2019/10/Koblevo%20.pptx.

«..Таке відчуття, що наше село приречене на загибель: школи немає, дитячий сад зруйнований, доріг немає …» , — так прокоментувала депресивний стан округу староста Аліна Пустовойтенко.

Учасників медіації стурбувала подальша доля законсервованої школи, вплив полігону ТПВ та очисних споруд на екосистему села, жахливий стан приморської дороги, яка де-юре відсутня на папері, але факти реально з’єднує Лугове із Морським та Рибаківкою.

Крім насущних життєвих потреб селян, дороги необхідні також для успішної реалізації великих інвестиційних проектів на його території, в число яких входять причал для швартування пасажирських суден, розвиток альтернативної енергетики та ін.

На цьому наполягав під час зустрічі глава Агенції розвитку Коблівській ОТГ Володимир Киливник:

«..Двом громадам, Березанської і Коблевській, необхідно об’єднуватися в спільному прагненні реалізувати перспективні Плани розвитку, а районна влада повинні піти назустріч адміністраціям громад, так як співпраця вигідна всім сторонам.

В обговоренні будівництва та ремонту доріг логічно торкнулися питання зведення асфальтно-бетонного заводу. Зам голови Березанського райради Олексій Сидорчук поцікавився у представників громадськості, чи згодні вони, з тим, щоб в Лугівському Старостинського окрузі заробив такий завод. 

Більшість відповіло відмовою, мотивуючи його турботою про здоров’я громадян. Присутній на зустрічі Роберт Мхеян, власник підприємства, підкреслив, що шкоди здоров’ю жителів Лугового діяльність заводу не завдасть, а його можливості дозволяють випускати 50 тонн асфальту за годину, що повноцінно забезпечить сировиною весь Березанський район.

Михайло Золотухін зробив презентацію громадського аудиту ефективності розпорядників коштів по утриманню автомобільних доріг у Коблівській ОТГ, що провів в рамках Фонд протягом липня-серпня 2019 р. Посилання http://www.frgn.mk.ua/wp-content/uploads/2019/09/Zvit%20dorofBerez.pdf 

ТЕЗИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ «ХВОРОБИ та ЛІКИ ефективності бюджету Коблівської ОТГ» у релізі що на 

У заключні круглого столу Медіатор дискусії, начальниця відділу Миколаївського місцевого центру БВПД Вікторія Царьова запропонувала всім учасникам відверто поділитись своїми думками щодо того як вплинула на стан освіти, медицини якість доріг у селах Березанської ОТГ. 

УЗАГАЛЬНЕННЯ РЕЗУЛТАТІВ МЕДІАЦІЇ:

Інфраструктура (дороги)
 1. Віддаленість від Коблівської ОТГ.
 2. Відсутність ремонту/реконструкції доріг Обласного значення.
 3. Відсутність дорожнього полотна.
 4. Відсутність розмітки дорожнього покриття.
 5. Відсутність автобусних зупинок.
 6. Відсутність пристроїв примусового зниження швидкості.
 7. Відсутність коштів на реконструкцію станції очисних споруд.
 8. Відсутність коштів на ліквідацію наслідків сміттєзвалища.
 9. Відсутність транспортного сполучення між селами:

— с. Лугове та с. Морське;

— с. Лугове та с. Глибоке;

— с. Лугове та Коблівською ОТГ.

 1. Створення індивідуального парку (асфальтно-бетонного заводу).
 2. Ремонт/реконструкція дорожнього полотна.
 3. Внесення на карти доріг обласного значення сполучення доріг між селами:

— с. Лугове та с. Морське;

— с. Лугове та с. Глибоке;

— с. Лугове та Коблівською ОТГ.

 1.  Розширення дорожнього полотна.
 2. Розробка та утримання у належному стані паспортів доріг ОТГ.
 3. Співфінансування  ремонту дорожнього полотна.
 4. Прийняття на баланс Коблівської ОТГ сполучення доріг:

— — с. Лугове та с. Морське;

— с. Лугове та траса Т-15-15

 1. Узгодження та прийняття рішення, щодо передачі на баланс комунальної власності Коблвської ОТГ полігону (сміттєзвалища) та очисних споруд, з районною радою та районною державною адміністрацією Березанського району.
 2. Укріплення та реконструкція полігону (сміттєзвалища).
 3. Затвердження програми розвитку доріг Коблівської ОТГ.
 4.  Реконструкція/ремонт об’їзної дороги на полігон (сміттєзвалища).
 5. Облаштування велодоріжки по береговій лінії.
 6. Дороги обласного значення поставити на баланс ОТГ.
Медична реформа:
 1. Відсутність медичного працівника.
 2. Віддаленість від амбулаторії.
 1. Реконструкція та ремонт доріг в ОТГ.
Освітня реформа
 1. Відсутність дорожнього покриття між селами.
 2. Зруйнування ЗОШ та ДНЗ.
 3. Відсутність бібліотеки.
 4. Відсутність дозвілля (гуртків).
 5. Відсутність правового механізму перездачі майна комунальної власності на баланс Коблівської ОТГ з районною радою та районною державною адміністрацією Березанського району. 
 1. Реконструкція та створення нових доріг в ОТГ.
 2. Налагодження перевезення дітей до с. Рибаківка (шкільний автобус).
 3. Звернення до районної ради та адміністрації Березанського району.

Результати аналогічних обговорень  у: 

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

__________________________________________________________________
Круглий стіл проведено в рамках проекту «Добрі дороги у гармонійних громадах Березанщини», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «ЕКО Березань», Березанською райрадою та виконкомами Березанської, Коблевської ОТГ та Миколаївським місцевим центром ПВПД.

Круглий стіл є черговим заходом проекту «Дієві механізми гармонійного розвитку сіл в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщині»,, що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно на виконання технічного завдання 3.2.1.4. Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>