http://samoorg.com.ua

Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Громадська префектура – перший рік дій для ефективних місцевих бюджетів Реліз круглого столу – вебінару 20.03.2020р.

У програмі міжобласного круглого столу у форматі вебінар – обговорення практик взаємодії громадянського суспільства та органів публічної влади для ефективних, прозорих і підзвітних місцевих бюджетів на півдні України.
У заході взяли участь громадянські активісти, експерти, депутати і місцеві посадовці з м Миколаєва, м. Вознесенськ, м. Баштанка, Березанки , м. Херсону, м Олешкі, м Каховка , м Н. Каховка:
Відкриваючи захід, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михаил Золотухин представив історію становлення коаліції #ГромадськаПрефектура, як нового сервісу громадськості:

« Розпочаті в Україні в 2014р реформи мають на меті поліпшити економічне, політичне становище країни. Нажаль, Конституційна реформа – лише у мріях реформаторів.


А шестирічні розмови про цю реформу, а також порушення логістики при проведення пакету інших реформ (прокуратури, судової) привело до руйнації системи контролю та нагляду в публічному адміністрування.
Тому Фонд запросив до формування коаліції #ГромадськаПрефектура громадянських активістів та їх об’єднань з місцевих громад Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, що вже мають досвід моніторингу та адвокасі реформ на місцевому і обласному рівні…»
Методика діяльності коаліції та текст меморандуму були затверджені на міжрегіональної конференції півдня України 25-26 липня 2019р. Пост — реліз конференції http://frgn.mk.ua/?p=10830. Так визначено, що як сервіс громадянам , посадовцям, депутатам ми:

 • Виявляємо виклики прозорості, підзвітності і ефективності бюджетного процесу:
 • прогалини у нормативно-правовому, внутрішньому організаційно-розпорядчому

забезпечені діяльності ОМС та органів державної влади;

 • корупційні ризики і корупціогенні чинники, що можуть сприяти здійсненню правопорушень місцевими/державними посадовцями.
 • Пропонуємо як громадам та органам публічної влади разом крокувати та дійти до доброго врядування.

Протягом серпня-жовтня 2020 р Проведено перший цикл тренінг курсу (6 тренінгів) у «Школі громадського префекта». Реліз з матеріалами тренінгів на http://frgn.mk.ua/?p=11069.

52 випускники “Школи громадських префектів»:

 • сформували коаліцію #Громадськапрефектура, підписав відповідний Меморандум;
 • Подали 14 заявок на конкурс грантів Фонду за кошти NED. З них 9 переможців;
 • Розпочато 9 ініціатив по впровадженню рекомендацій доброго врядування в органах місцевого самоврядування Миколаївської та Херсонської областей.

Докладніше про цілі, завдання та методи роботи коаліції у презентації
В основної частині вебенару презентовано 10 практик громадських префектів:

 1. Тетяна Золотухіна ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» — методистка #ГромадськаПрефектура. Тема: Результати громадського аудиту ефективності розпорядників коштів по утриманню доріг та зелених насаджень міста Миколаєва (файл Ч.2.Миколаїв — дороги.pptx);
 2. Ірина Бродовська ГО «Європейський вектор розвитку» (м. Херсон). Тема: Рецепти якості благоустрою транспортної інфраструктури, дорог, дорожнього покриття у містах Херсонщини. Міста досліджень (Олешки,Каховка, Н-Каховка, Гола Пристань, Херсон» (файл Ч.2. Херсон-дороги.pptx);
 3. Сергій Жнивин. ГО «Громадскі префекти». Тема: Громадський контроль задля підвищення ефективності використанння бюджетних видатків Управлінням естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради. (файл Ч. 2. Херсон естетика.pptx);
 4. Анна Парфёнова, ГО «Розвиток» (м. Херсон). Тема: Звіт за результатами громадського аудиту ефективності аналізу та контролю Херсонської міської ради за ефективністю витрачання бюджетних коштів та діяльністю комунальних підприємств міста Херсона. (файл Презентация1.pdf);;
 5. Дмитро Карлюка. ГО «Імпульс Херсонщиніи». Тема: Аналіз ефективності використання бюджетних коштів на компенсацію проїзду пільгових категорій»ю (файл Ч.2. Імпульс херсонщини.pptx);
 6. Сергій Сідляр, ОСН «Ялти» (м. Миколаїв). Тема: Аудит використання бюджетних коштів, програми організації благоустрою адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради. (файл Ч.2. ОСН Ялти.pptx);;
 7. Тетяна Зелінська, ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» (ВАРМД)» (м. Вознесенськ) Тема:  «Громадський аудит ефективності використання комунальної власності
  територіальної громади міста Вознесенська в інтересах її жителів» (файл Ч.2.  Вознесенськ 20 03 2020.pptx);
 8. Борис Кудар, ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини». Тема: Порівняльний аналіз заходів, виконаних за кошти благодійної допомоги та за бюджетні кошти у 2019 р. (файл Ч.2. Бюджети школ.pptx);;
 9. Анастасія Дубогрій. ГО «Антикорупційний штаб» (м. Миколаїв»). Тема: Ефективність використання бюджетних коштів при ремонті шкіл міста.
 10. Алла Дзицюк. ГО Центр Правіохахист» Тема: Як долали корупційні ризики при укладені договорів на аренду комунального майна м. Миколаєва»

Також обговорили виклики, ризики формування дієвої коаліції та шляхи їх долання.
«До кінця квітня 2020р. ми напрацюємо подальші кроки розвитку та план діяльності коаліції, як сервісу громадськості з адвокасі мешканців та налагодження належного врядування на півдні України…» — Так завершує захід координатор коаліції Михайло Золотухін.
Нагадуємо, що в зв’язку з загрозами «COVID-19» коаліція #ГромадськаПрефектура провела цей круглий стіл в он-лайн режимі (вебінар). Будьте здорові!

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Круглий стіл (вебінар) відбувся в рамках проекту «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та в рамках діяльності коаліції 24-х НГО Миколаївщини «Миколаївська регіональна платформа реформ».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>