Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Березанська громада оновила свою Стратегію в частині охорони довкілля

 

Депутати селищної ради (20 присутніх з 26-ти) 15 вересня 2021 р. одноголосно проголосували «ЗА»  проект Стратегії  Березанської селищної громади на 2021 – 2024 р. , якій запропонувала Березанська стратегічна рада за рекомендаціями коаліції #ГромадськаПрефектура та Рішення №5 «Про внесення змін до діючої стратегії Березанської
громади та затвердження Стратегії розвитку
Березанської селищної територіальної
громади 2020 — 2024 зі змінами».

 

Коментуючи подію, директор ГО «Фонд розвитку м Миколаєва» Михайло Зололухін, привітав громаду з черговою перемогою демократії, нагадав, що у 2020 році до 4-х округів Березанської ОТГ приєднано 5 сільрад, що відкрили як нові можливості так і принесли застарілі соціально – економічних проблеми:

«Необхідність ЕКО- оновлення Стратегії стала очевидною як стороннім експертам, так і її мешканцям після обговорення громадської експертизи діючої стратегії у форматі Стратегічної екологічної оцінки (СЕО).

Пакет болючих проблем управління ТПВ, водозабезпечення та біологічного різноманіття:

  • З одного боку, було виявлено громадська експертизою діючої Стратегії розвитку ОТГ, що була проведена експертами коаліції «Громадська префектура» у форматі стратегічної екологічної оцінки.
  • А з іншого доповнено учасниками серії фокус- групп http://frgn.mk.ua/?p=12441 і сходок жителів усіх 9-ти старостинських округів селищної громади».

Що таке Стратегія розвитку громади та навіщо її оновлювати? Особливо в частині охорона довкілля?

Стратегії — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення куди рухається громада. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти. Тому Стратегія не залежить від політичних змін чи зміни місцевого керівництва.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. 

Тому ми у оновленій Стратегії включені ті напрямки, виконання яких, в першу чергу, позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому.».

Наразі в Стратегії Березанської громади не тільки з’явився 4-й розділ про екологію. А і 

  • Узгоджено  стратегічні, операційні цілі, завдання та заходи проекту змін до Стратегії;
  • Приведено у відповідність з цілями та завданням Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 р..;
  • Вираховано потрібні фінансові ресурсів, що будуть необхідні для реалізації цілей та завдань проекту модернізованої Стратегії Березанської селищної громади на період 2021-2024 роки.

Але, звичайно ж, наявність Стратегії розвитку громади, яка просто існує на папері, не створює жодних переваг, якщо не працювати над її реалізацією.

Тому ГО «Фонд у розвитку міста Миколаєва», ГО «Еко. Березань» разом з іншим експертами коаліції «Громадська Префектура започаткували упроводження місцевих екологічних ініціатив на виконання оновленої Стратегії на основі механізмів місцевої демократії.

Нагадуємо, Березанська стратегічна рада розробила та погодила для винесення на найближчу сесію на своєму підсумковому засіданні 26 серпня проект Стратегії Березанської – ЕКО — громади, що пройшов обговорення проекту Стратегії, протягом липня — серпня  2021 р. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=12651 .

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Методичний супровід робочої групи відбувається за підтримки проекту «Дієва стратегія для гармонійної Березанської ЕКО — громади», що реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Проект реалізується ФРММ спільно з Березанською селищною радою, ГО «ЕкоБерезань» та ВГО «Національний екологічний центр України», з КУ РЛП «ТИЛІГУЛЬСЬКИЙ» в рамках діяльності коаліції #ГромадськаПрефектура у складі Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії.

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>