Саме це обговорила Березанська стратегічна рада на засіданні 09 червня 2022 р..
Стратегічна рада визнала доцільність запуску демократичних механізмів взаємодії влада- громада для напрацювання Плану відновлення Березанської ТГ. А саме:
По-перше, селищному голові створити «Організаційний комітету з формування Плану відновлення Березанської ТГ»;
По-друге, Секретарю селищної ради на основі пропозицій громадського аудиту ФРММ підготовити для затвердження на виконкомі положення про діяльність громадських рад.
По- третє, членам Стратегічної ради організувати навчання для активістів, посадовців і депутатів з практичних питань участі у відновленні ТГ.
Учасники засідання, аналізуючи виклики, представники місцевого самоврядування, місцевих громадських організацій та ОСН зазначили, що у наслідок російської агресії громада прийняла більш 2,5 тис ВПО, що потребують допомоги та робочих місць.
Так Виконкомом селищної ради та ГО «ЕКО Березань» створено система з надання матеріальної, гуманітарної допомоги постраждалим мешканцям, зокрема ВПО.
Загалом, учасники засідання погодились з доцільність запровадження механізмів демократії участі, зокрема громадської ради як майданчику діалогу влади з активістами, зокрема ВПО при формуванні Плану відновлення Березанської ТГ.
Зокрема, Олексій Сидорчук, голова ГО «ЕКО Березань», депутат селищної ради, а з перших днів війни – координатор Волонтерського Центру «БЕРЕЗАНЬ», створений активістами його організації, зауважив, що в часи збройної агресії росії, на Березанщині влада та громадянське суспільство сконсолідоване як ніколи, разом зустрічає виклики сьогодення, а саме: організацію життєдіяльності громади, розміщення ВПО, сил ЗСУ та ТрО.
Ми не конкуруємо чи змагаємось зараз, а логічно та розумно доповнюємо один одного. Тому приємно, що ми разом схвалили створення «Оргкомітету з формування Плану відновлення Березанської ТГ, а також організацію навчань для активістів, посадовців і депутатів з практичних питань участі у відновленні ТГ.
Нагадуємо раніш стратегічна рада за рекомендаціями громадської експертизи стану забезпечення форм місцевої демократії напрацювала пакету НПА , зокрема Положення про консультативно-дорадчі та інші допоміжні з органи селищної ради. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=13051 .
Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Запрошуємо місцевих активістів, небайдужих експертів і практиків з місцевого розвитку та демократичного урядування взяти участь у напрацюванні рецептів дієвої взаємодії «влада – громада» в умовах військової агресії.
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Діяльність відбувається за підтримки проекту «Дієва місцева демократія у гармонійних громадах Миколаївщини», що реалізуються ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (далі ФРММ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.
EU4USociety – спільний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу, що спрямований на посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.
Метою проєкту є посилення спроможності членів Новоодеської, Вознесенської, Мішково – Погорілівської, Радсадівської та Березанської ТГ до взаємодії «влада–громада» при вирішенні болючих питань відбудови громад (інфраструктури, життєзабезпечення та місцевої економіки)