Саме це сформували випускники серії навчань в рамках весінньої сесії «Школи громадянської дії» з Вознесенської, Бузької, Олександрівської, Березанської та Коблівської громад, які відбулись у м. Вознесенську.
У серії навчань взяли активну участь 58 молодих лідерів, які за допомогою команди експертів з ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» сформували 10 проєктних ідей у сферах зеленого відновлення та інтеграції ВПО у життя згаданих 5-ти громад.
Формування та діяльність мережі місцевих молодіжних хабів визнано як топ-тема учасників Школи. Так вже для молодих активістів та ВПО діють регіональні ХАБИ у Березанці «БЕКОН» (для Березанської, Коблівської і Нечаянської ТГ ) та у м Вознесенськ (для Вознесенської, Олександрівської і Бузької ТГ).
Топ- темами згаданих ЕКО -ідей стало: Врятування Південного Бугу та малих річок; Розбудова у громадах мереж чистої питної води (місцевих брендованих бюветів); Еко-модернізація місцевих систем погодження з ТПВ; «Зелені оази» на місцевих кладовищах; Відновлення місцевих паркових зон, муніципальних лісогосподарств і лісосмуг.
Навчальні матеріали https://drive.google.com/drive/folders/17u3cNOC6IvcWHx-cvP1PcexMOOJL_tMA?usp=sharing
Голова вознесенської молодіжної громадської ради Полина Голик так прокоментувала напрацювання випускників навчань:
«Топ -ідеєю, що нас надихає є «РІЧКА». Ми прагнемо покращити еко- становище малої річки Мертвовід у м Вознесенськ та Південий Буг у громадах Вознесенщини.
На весні 2022 року замість зруйнованого бойовими діями мосту через малу річку була збудована дамба – основа дороги Миколаїв-Київ.
Нажаль вже маємо застій води та перші ознаки еко — катострофи — болота у центрі нашого рідного міста.
Також наслідками городництва та господарської діяльності є якість та кількість води у Південному Бузі, що є важливим для виживання громад Вознесенщини.
Для вирішення ЕКО- проблеми у літку 2023 р ми проведемо серію креативних «ЕКО-день». Його складовими будуть:
- Креативний Еко- квест» для творчої молоді, еко-активістів та мешканців м. Вознесенську, що практикуватимуть роздільний збір сміття та благоустрій.
- ЕКО- хакатон за участю провідних експертів та практиків, що напрацюють пропозиції органам місцевого самоврядування та державної влади щодо рецептів вирішення згаданої проблеми.
- Засідання молодіжної громадської ради ,що за допомогою запрошених експертів напрацює відповідні пропозиції до Стратегії та Плану відновлення громади.
Також перспективним ідеями нашої молодіжної команди є
“Green paradise”, мета якої створення екологічної зони відпочинку для покращення екосвідомості мешканців міста.
«Безпечний велорух = Безпечне довкілля», мета якої підвищити рівень безпечного руху.».
Випускники Школи протягом 2023 р. з коуч — підтримкою #РесурснийЦентрЗеленогоВідновлення підготують, знайдуть ресурси та реалізують проекти для зеленого відновлення.
З питань коуч-супроводу проектів звертатися до:
- Олексій Сидорчук, голова правління ГО «ЕКО.Березань», Тел. (вайбер) (050)251-67-57 , E-mail:oleksiy.sydorchuk@gmail.com ;
- Риті Жукова – головний спеціаліст відділу стратегічного планування та розвитку Вознесенської міської ради. Тел. (вайбер) +38(097)711-10-65, E-mail: jukova87-87@ukr.net ;
- Маріана Капусткіна — офіс-менеджер ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», Тел (Вайбер) , (050) 547-81-35; E-mail: fondnikol@gmail.com .
Нагадуємо, що у четвер 15 червня 2023 р. у Березанському центрі «БЕКОН» відбудеться з тренінг -майстерня Школи з проєктного менеджменту для молоді, зокрема ВПО.
Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Навчання організовано при сприяння Вознесенської міської ради в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.