Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Ідеатон відновлення Коблівської ТГ: «Рослинництво, городництво, послуги та креативні студії» (реліз)

Нещодавно у Коблівській бібліотеці представники ВПО разом з жителями більшості сіл напрацювали пакет проєктних ідеї з посилення власної продовольчої безпеки та відновлення громади.

Так прокоментував подію місцевий координатор проєкту з інтеграції ВПО у життя Коблівської, Березанської та Вознесенської громад, організатор ІДЕАТОНу, голова ГО «ЕКО Березань» Олексій Сидорчук:

“Ми допомагаємо знайти точки входу ВПО у громади на основі їх співпраці з жителями та органами місцевого самоврядування.

Учасники ІДЕАТОНУ, а це місцеві активісти, посадовці та підприємці, вчились шукати ресурси для реалізації власних ідей, також влаштували мозковий штурм.

На ІДЕАТОН ми запросили:

По-перше, жителів та ВПО, кому просто цікаво вирощувати городину, займатись переробкою сільськогосподарської продукції , має креативні ідеї з розвитку туризму на основі спадщини чумаків та шукають нові можливості для само зайнятості або відкриття власної справи;

По-друге, небайдужих, що мають пропозиції до Плану відновлення та вирішення болючих питань життя і місцевого розвитку.

У заході взяли активну участь взяли  і активісти «ЕКО Березань».

Це була «Установча сесія». Далі учасникам ІДЕАТОНУ  ми допоможемо знайти ресурси для реалізації ідей. Взимку їх чекає   :

— Навчання / коуч-супровід  у напрацюванні проєктів та їх фінансової/ресурсної підтримки.

— Коуч у просуванні  рішень ради щодо включення проєктних ідей  у “Плані відновлення Коблівської громади” або змін у програму соціального партнерства на 2023-2027 роки.

А  14 грудня подібний захід буде проведено в Березанці,

Сподіваємось, що напрацювання учасників  стануть точками входу ВПО у громади та допоможуть відповідної модернізації місцевих рішень та Планів відновлення.».

ТРИ ОСНОВІ НАПРАЦЮВАННЯ ІДЕАТОНУ,

По — перше, проєктні ідеї з розвитку домогосподарств та малого бізнесу:

 1. Рослинництво у селах Луговому, Українці, Тузлах, Рибаківці Анатолівці з вирощування як екзотичних  гранатів, інжиру, хурми , троянди для трояндової олії так і та і таких «традиційних культур» як огірки, болгарський перець, томати, полуниця, цибуля, часник та інші;
 2. Лікарське рослинництво та послуги лікування травами у с. Тузли;
 3. Рибо-ферми. Замкнутий цикл розведення риби на базі будівлі колишнього Лугівського закладу освіти, Рибний кооператив в с. Українка;
 4. Міні-пекарні, АЗС  у с. Українка;
 5. Міні-елеватори у с. Бессарабка Українського округу.

По-друге, громадські ініціативи зі формування

 • Інноваційного молодіжного ХАБ у с. Новофедорівка («дитячий куточок» курси англійської, текстиль, ТРИ- Д цех для проектування та друку корисних речей та деталей для освіти, домогосподарств тощо);
 • Туристичних «магнітиків» Коблівської ТГ таких як:
 • Нематеріальна культурна спадщина Єдисану та стародавнього села Тузли;
 • Туристичний маршрут від Тилігульського до Березанського лиману через солене озеро у с. Тузли на чумацьких волах/конях;
 • Мережа зелених садиб (Федерівка-Анатолівка — Українка).
 • Підтримка та промоція «Зон відпочинку N» на Тилігулі, зокрема підтримка місцевого підприємництва у с Українка, Анатолівка(місцеві ринки та виносна торгівля сільсько-господарськими продуктами, смаколиками, сувенірами тощо
 • Оздоровчий центр на базі ДНЗ с. Українка
 • Створення зон відпочинку та реабілітаційних центрів на базі колишніх ДНЗ на березі Тилігульського лиману та Чорного моря.
 • Санаторій на березі Тилігульського лиману (між Анатолівкою та Українкою), Профілакторій з використанням лікувальної грязі та соляних печер у Тузлівському окрузі.

Також учасники Ідеатону надали пропозиції до Плану відновлення Коблівської громади у наступних чотирьох сферах:

 1. Освіти та соціальної інфраструктури. Збудувати укриття в усіх закладах освіти сіл; Налагодити зручний рух соціальних автобусів до Коблево; Опалення у ФАП, клуби тощо; Створення та діяльність молодіжних центрів ініціатив у Рибаківці, Новофедорівці; Створення центру реабілітації ветеранів та постраждалих від російської агресії «Тузлівська сіль» на базі місцевої амбулаторії із використанням унікальних лікувальних можливостей солоного озера та «лікувальної грязі»; Створення системи лікувально- профілактичних закладів для мешканців ТГ,
 2. ЖКГ та благоустрою. Будівництво Парку слави героїв у Коблево і Парку відпочинку в с. Рибаківкці (біля моря); Благоустрій дитячих майданчиків та парку с. Новофедорівці, Реконструкція та очищення джерельних колодязів (села Новофедорівка, Українка, Бессарабка), Матеріально технічне оснащення КП
 3. Енергетичної  інфраструктури. Газопостачання у с. Українка та с.Бессарабка.

Дорожньо-транспортної інфраструктури та гідроспоруд. Берегоукріплення у с Рибаківка та Лугове; Будівництво доріг:  Коблеве — Українка — Анатолівка; Коблеве -Лугове-Рибаківка, Лугове -Глибоке-М14. Ремонт доріг: Українка Анатолівки та Новофедорівки до – М14; Запуск автобусів з сіл до округу до Коблеве.

 • Екології. Врегулювати відносини Коблівській Ради з РЛП “Тилігульський»; ЕКО- система погодження ТПВ та Сміттєпереробний завод; погодження ТПВ на пляжах Тилігулу; Створити системи водовідведення у с. Українка та с. Анатолівка. Сталий розвиток природних територій та акваторій озера Солонець – Тузли (Розвиток зеленої енергетики, зокрема вітропарку, сонячного кооперативу тощо); Створення вітропарку (8 вітряків)  в с. Тузли; Встановлення сонячних панелей (амбулаторії, клуби, ДНЗ, сільрада,  – покрівцеві панелі)
 • Безпека. Розмінування прибережних зон.

Згаданий пакет пропозицій учасників заходу також узагальнив напрацювання учасників жовтневих обговорень пропозиції жителів усіх округів у План відновлення Коблівської громади», що організувала команда проєкту в рамках діяльності міжрегіональної мережі Громадських  платформ відновлення . Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=13963 .

Також за результатами громадського командою проєкту напрацьовано відповідний пакет місцевих рішень щодо інтеграції ВПО у відновлення. Коблівської ТГ Докладніше у релізі http://frgn.mk.ua/?p=13941

Фото — звіт учасника Ідеатону Олексія Сидорчука:

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Ідеатон відбувся в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Ідеатон — це колективний мозковий штурм або співпраця, коли спеціалісти з різних галузей шукають ідеї та рішення для розв’язання певних проблем на межі компетенцій і сфер діяльності.

Партнерами проєкту є Коблівська, Березанська та Вознесенська ради, ГО «ЕКО Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Проєкт спрямовано на забезпечення участі ВПО у формуванні та реалізації місцевих рішень щодо відновлення у сферах продовольчої безпеки, працевлаштування, соціальних і освітніх послуг.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>