Саме такий проєкт рішення з інтеграці внутрешньо переміщених осіб (далі ВПО) буде розглянуто березневою сесією Березанської селищної ради за рекомендаціями ініціативи #ВПО_НовосельціГромади.
Проєкт місцевої програми розроблено за рекомендаціями громадського аудиту спільними зусиллями відділу соцзахисту селищної ради, громадських експертів, зокрема членів громадської ради з питань (ВПО) у Березанській ТГ.
Згаданий проєкт рішення разом з іншими рецептами вирішення болючих проблем нещодавно обговорили представники органів місцевого самоврядування, громадськості, зокрема члени громадської ради з питань ВПО на круглому столі у селищній раді.
Фото звіт прес служби селищної ради:
Тетяна Золотухіна, експерт ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва, так прокоментувала необхідність затверження проєкту програми:
«Березанська громада прийняла біля 4000 внутрішньо переміщених осіб — майже 1/3 від загальної кількості іїї мешканців.
Анкетування в осені 2023 р. виявило 75 % внутрішньо переміщених осіб, які планують залишитись у громаді на постійне місце проживання.
Левова частка з них це жінки, що мають освіту та є працездатного репродуктивного віку!
Анкетування аудиту виявила що найбільш болючими їх потребами є:
- Відсутність житла;
- Відсутність або низька можливість працевлаштування;
- Відсутність перспективи для себе, своєї родини та дітей.
Відповідно у програмі є завдання та заходи з їх вирішення на основі:
- Інвентарізації навного у громаді житла та здіснення необхідніх кроків во благо ВПО;
- Підтримки підпрємництва та громадських ініціатив шляхом надання навчальної, мікрогрантової підтримки ініціатив новосельців;
- Залучення ресурсів різних донорів для будівництва житла для ВПО;
- Створенння діяєвої сититеми з надання психологічної, соціальної, правової та гуманітарної допомоги.»
Нагадуємо, що за результатами анкетування було виявлено:
Умови проживання у ВПО різні. Але переважають три позиції. 83,3% має безкоштовне проживання в родичів/друзів, місцевих жителів/волонтерів, 14,1% проживають на умовах плати комунальних послуг. Тільки 3% ВПО з опитаних винаймають житло на платній основі.
Соціальне житло (гуртожиток, прихисток) не отримав жодний респондент. Ці дані
кореспондують з попередніми відповідями стосовно причин переїзду саме до Березанської громади.
Для сфери потенційної власної справи респонденти визначили сільське господарство сферу послуг, торгівлю, власне виробництво. Це є досить очікуваним результатом враховуючи той фактор, що по перше, переважна більшість респондентів знайома з Березанською громадою, по друге є співпадіння з економічним профілем громади.
Презентація громадського аудиту
Підтвердженням згаданого бажання стала участь учасниць анкетування у формуванні ради ВПО, напрацюванні пропозицій до проєкту рішення.
Також учасники згаданого Анкетування разом з представниками ОМС та місцевої громадськості взявучасть у Ідеатоні та навчанні з проєктного менеджменту, сформовали проєктні пропозиції з розвитку городництва, рослиництва та креативних індустрій.
Реліз Ідеатону на http://frgn.mk.ua/?p=14051
Реліз навчання на http://frgn.mk.ua/?p=14177
Продовжуємо працювати над підтримкою переміщених осіб, розширюючи можливості для їхньої адаптації та інтеграції у Березанську громаду.
Запрошуємо членів «Ради з питань ВПО Березанської ТГ», Березанської громадської ради, представників громадськості та ВПО- новосельців громад , до співпраці!
З питань партнерства звертайтесь до Маріани Капусткіной, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на E-mail: fondnikol@gmail.com або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.
Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»
Діяльність відбувається в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Партнерами проєкту є Вознесенська, Березанська та Коблівська ради, ГО «ЕКО.Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».