Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Коблівська рада затвердила механізм інтеграції та захисту ВПО

Саме таке рішення щодо змін до “Програма Соціальне партнерство на 2023 — 2027 роки” прийняте  лютневою сесією сільської ради за рекомендаціями ініціативи  #ВПО_НовосельціГромади.

Проєкт місцевої програми розроблено за рекомендаціями громадського аудиту  https://drive.google.com/file/d/1KiHkr_ayHBT7zcY62iVtzDFwp_wNsV1n/view?usp=sharing спільними зусиллями місцевих посадовців, громадських експертів та громадськості з центру та усіх округів Коблівської ТГ.

Згаданий проєкт рішення разом з іншими рецептами вирішення болючих проблем був обговорено учасниками, які відбулись в протягом жовтня -грудня 2023 р. .

Михайло Золотухін, директор ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва, так прокоментував нагальність прийнятого депутами рішення:

«Коблівька громада прийняла  майже 1/3 від загальної кількості іїї мешканців.

Анкетування в осені 2023 р. виявило  75,6 % внутрішньо переміщених осіб, які планують залишитись у громаді на постійне місце проживання.

Левова частка з них це жінки, що мають освіту та є працездатного репродуктивного віку!

Анкетування аудиту виявила що найбільш болючими їх потребами  є:

— Відсутність житла;

— Відсутність або низька можливість працевлаштування;

— Відсутність перспективи для себе, своєї родини та дітей.

Відповідно у програмі є  завдання та заходи з їх вирішення на основі:

— Інвентарізації навного у громаді житла та здіснення необхідніх кроків во благо ВПО;

— Підтримки підпрємництва та громадських ініціатив шляхом надання навчальної, мікрогрантової підтримки ініціатив новосельців;

— Залучення ресурсів різних донорів для будівництва житла для ВПО;

Створенння діяєвої сититеми з надання психологічної, соціальної, правової  та гуманітарної допомоги.».

Нагадуємо, що за результатами анкетування було виявлено:

Умови проживання ВПО різні. Але переважають три позиції. Третина (32,6%) має безкоштовне проживання в родичів/друзів, 31,5% проживають на умовах оплати комунальних послуг, 25,8% винаймають житло на платній основі. Соціальне житло поки що не отримав жодний респондент.

Ті респонденти, що найближчим часом нають намір виїхати назвали досить серйозні причини небажання залишатись в громаді. Основна та переважаюча інші – це відсутність можливостей працевлаштування і як наслідок відсутність фінансових можливостей для себе та родини, а також відсутність перспектив для своїх дітей.

Безробітними (втратили роботу у зв’язку з евакуацією, або не мали її і до війни) є 74,1% опитуваних, що є досить прикрим фактором. Тим більше, що фінансові заощадження не мають взагалі 62,2% ВПО.

Невеликим є відсоток опитуваних , що вважають можливостей для самореалізації у громаді цілком достатньо (10,6%) чи певні можливості є але їх недостатньо (23,5%). Нецікавим виявилось започатковувати власну справу 65,4% ВПО.

Тільки 1 ВПО започаткував власну справу завдяки отриманому міжнародному гранту.

Позитивним моментом є той, що третина опитуваних (33,3%) обмірковують дане питання, але поки що не бачать в громаді такої можливості для себе.

Для сфери потенційної власної справи респонденти визначили сільське господарство, сферу послуг, торгівлю, туризм та культуру.

Це є досить очікуваним результатом враховуючи той фактор, що по перше, переважна більшість респондентів знайома з Коблівською громадою, по друге є співпадіння з економічним профілем громади.

Підтвердженням згаданого бажання стала участь учасниць анкетування у формуванні ради ВПО, напрацюванні пропозицій до проєкту рішення. 

Також учасники згаданого Анкетування разом з представниками ОМС та місцевої громадськості взявучасть у Ідеатоні та навчанні з проєктного менеджменту,  сформовали проєктні пропозиції  з розвитку городництва, рослиництва та креативних індустрій.

Реліз Ідеатону на  http://frgn.mk.ua/?p=14014 .

Реліз навчання на  http://frgn.mk.ua/?p=14056 .

Продовжуємо працювати над підтримкою переміщених осіб, розширюючи можливості для їхньої адаптації та інтеграції у Коблівську громаду.

Формуєтся «Рада з питань ВПО Коблівської  ТГ!

З питань членства та партнерства звертайтесь до Маріани Капусткіной, менеджерки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», на  E-mail: fondnikol@gmail.com  або за тел/вайбер +38 (050)547-81-35.

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Партнерами проєкту є Вознесенська, Березанська та Коблівська ради,  ГО «ЕКО.Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>