Схвалив виконком сільської ради рішення № 137 від 22 серпня 2024 року.
Рішення виконкому з Планом та додатками
План сформовано консультативно — дорадчим органом з питань відновлення територій Коблівської територіальної громади.” на період 2023 – 2027 років, створений рішенням виконавчого комітету сільради №11 від 19.01.2023 р.
Експертний супровід учасницького формування Плану здійснила коаліція «Громадянська платформа відновлення громад Миколаївщини» в рамках партнерського проєкту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», що реалізовано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
На території громади формується План відновлення громади як складової плану відновлення Миколаївщини та України згідно вимог постанови КМУ від 18 липня 2023 р. № 731.
Представники громадськості та місцевого самоврядування сформували важливий документ, якій після погодження з Миколаївською ОВА, буде внесено на розгляд сільською радою.
Завдання Плану Відновлення Коблівської сільської територіальної громади:
- Відновлення критичної інфраструктури та ефективної системи надання комунальних, адміністративних та соціальних послуг.
- Розвиток економіки громади, що забезпечує надходження до бюджету, зайнятість, використання конкурентних переваг, перспективи для працевлаштування та припинення міграції.
- Демократизація системи управління громадою, забезпечення її кваліфікованими кадрами, врахування прав та інтересів всіх мешканців громади.
- Створення умов для комфортного та безпечного життя мешканців: розбудова громадських просторів, забезпечення доступної освіти, охорони здоров’я, спорту та дозвілля.
Відповідно до цих завдань та на підставі дослідження потенційних «точок росту» Коблівської громади, за результатами опитування мешканців, у тому числі старостинських округів, було підготовлено пакет завдань.
Проєкт Плану включає в себе 53 проєктів , що запропонували представники усіх округів громад у чотирьох сферах життєдіяльності громади:
- Безпека — 9 проєктів
- Економіка — 12 проєктів
- Інфраструктура -16 проєктів
- Гуманітарна сфера — 16 проєктів .
А саме приклади деяких проєктів у чотирьох сферах життєдіяльності громади:
- Безпека. Розмінування прибережних зон, забезпечення громади бомбосховищами та укриттями, будівництво укриттів для мешканців громади, встановлення систем оповіщення в населених пунктах громади.
- Економіка. Розвиток (відновлення) промислового та сільськогосподарського виробництва, розвиток рибної та рибопереробної галузі, розвиток альтернативної енергетики (вітрова та сонячна), розвиток (відновлення) туристичної інфраструктури узбережжя Чорного моря. Відкриття курортів Коблево, Рибаківка, Лугове, Морське, розвиток (підвищення) туристичної привабливості узбережжя Тилігульського лиману.
- Інфраструктура. Відновлення комунальної інфраструктури (відновлення та розвиток мереж водопостачання та водовідведення), розвиток транспортної інфраструктури та мережі автомобільних доріг Коблівської ТГ, відновлення комунальної інфраструктури (будівництво/реконструкція систем газопостачання), будівництво заводу комплексного сортування та переробки твердих побутових відходів в Коблівській ТГ;
- Гуманітарна сфера . Створення (розвиток) санаторно-курортного та реабілітаційного лікування на території громади, розвиток соціальної сфери, покращення надання адміністративних, освітніх, медичних та інших послуг, впровадження геоінформаційної системи (ГІС) у процеси землеустрою Коблівської ТГ та інші.
У систему DREAM внесено 10 проєктів у секторах освіта; управління водопостачанням санітарією; промисловість, торгівля та послуги.
Основою учасницького Плану відновлення стали 61 проєктних ідей та 10 проєктних пропозицій жителів як Коблеве, так і сіл усіх 5-ти старостинських округів громади, що були опрацьовані протягом жовтня 2023 — липня 2024 років на основі інноваційної цифрової методиці DIY4Change. А саме:
По — перше, 61 проєктних ідей були напрацьовані учасниками громадських консультацій, зокрема фокус-груп, що відбулись протягом жовтня — лютого 2024 року.
Фото хроніка фокус-груп від місцевого координатора Громадянської платформи Лілії Маткевич:
Результати консультацій були узагальнені в аналітичної записці дослідження «Точки зростання та відновлення Коблівської громади» та презентовані на круглому столі, що відбувся 21 травня 2024 р. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=14355 .
Аналітична записка на https://drive.google.com/file/d/1hWnbri6K5GpyJwd6Xxaz1s3utY4Q6_0f/view?usp=sharing
Презентація на https://docs.google.com/presentation/d/1mL6c4stBE3-UBYLEFvm29_GdFqNQMRUH/edit?usp=sharing&ouid=117226400839967671417&rtpof=true&sd=true
Фото з обговорень результатів досліджень від місцевого координатора Громадянської платформи Лілії Маткевич:
По- друге, пакет проєктних пропозицій стали продуктом серії ідеатонів майстерень проєктів , що відбулись з грудня 2023 по липень 2024 р у Коблевому та усіх старостатах.
Вже реалізовано проєкти на які залучено 3,7 млн грн грантових коштів :
— Станція доочистки води у с .Рибаківка. Донор: Міжнародна організація з міграції IOM Ukraine, програма United for Ukraine. 189 070,00 грн.
— Встановлення модуля з обладнанням системи для очищення води в с. Анатолівка. Донор: Міжнародна організація з міграції IOM Ukraine. 196 735,00 грн;
— Облаштування паркової зони в с. Коблеве. Донор: IOM Ukraine в партнерстві з Західноукраїнський ресурсний центр та фінансується Урядом Канади. 925 000,00 грн.
— «Експертна підтримка місцевої влади в організації відповідних соціальних послуг та створенні ефективної системи соціальної адаптації вразливих груп дорослого населення включаючи ВПО або осіб, які постраждали від війни». Донор: ПРООН та уряд Швеції. Близько 1 млн. 200 грн.
— «Інтегрована модель відновлення та розвитку громади». Донор: ПРООН в Україні Королівство Данії. 1 168 523,61 грн.
— «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні»
В рамках проекту Коблівська сільська рада отримала автомобіль Fiat Ducato
(Спеціальний, вантажний, вантажопасажирський, мобільний пункт допомоги).Донор: Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).Партнери: Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА) та Структура Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок (ООН Жінки). 1 806 710,00
— «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні». Донор: Програма розвитку ООН. 82 357,2 грн.
Маємо амбітні плани відновлення. А саме:
- Створення ЕКО-індустріальних парків
- Будівництво комбікормового заводу
- Будівництво сміттєпереробного заводу
- Будівництво вітроелектростанції
- Будівництво сонячної електростанції
- Будівництво теплиць
- Створення реабілітаційного центру
- Будівництво об’єктів рибопромислового комплексу
Фото з майстерень проєктів від місцевого координатора Громадянської платформи Лілії Маткевич:
Загалом учасниками майстерень на громадських консультацій сформовано проєкт Плану відновлення Коблівської громади, що і був запропонован Громадянською платформою для затвердження органами місцевого самоврядування та Миколаївською ОВА.
Так прокоментував подію Михайло Золотухін, директор ГО “Фонд розвитку м. Миколаєва, координатор коаліції “Громадянська платформа відновлення громад Миколаївщини”:
“Вітаємо Коблівську громаду з важливим кроком до формування життєздатної громади!
Дуже сподіваюсь, що затвердження та реалізація Плану стане основою виконання наших рекомендацій до стійкості, відновлення та розвитку:
— створення (відновлення) робочих місць в громаді;
— виведення з тіні сегментів економіки в аспекті реєстрації працевлаштованих та як наслідок, поповнення загального фонду місцевого бюджету від ПДФО та інших податків та зборів;
— попередження відтоку працездатного та репродуктивного населення з території громади, а також повернення ВПО та біженців».
РАЗОМ ЗНАЙДЕМО РЕCУРСИ ДЛЯ СТІЙКОСТІ І ЗРОСТАНННЯ ГРОМАДИ!
Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколава
Крок до формування дієвого Плану відновлення Коблівської сільської громади відбувся в рамках проєкту «Громадянська платформа для відбудови на краще Коблівської громади, що реалізував ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Партнером проєкту є Коблівська сільська рада .