Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Як врахувати права та інтереси селян в умовах реформування місцевеого самоврядування та адміністративного устрою Миколаївщини

IMG_1402KS

Круглий стіл у м.Баштанка

Ці та інші питання 15 жовтня 2015 р. обговорили на двох регіональних круглих столах «Виклики та можливості розвитку сіл в умовах реформування місцевого самоврядування» у м. Баштанка та м. Вознесенськ Миколаївської області. організованого Фондом розвитку міста Миколаєва (ФРММ), Баштанською районною радою, Вознесенською районною державною адміністрацією та БФ «Фонд громади Вознесенську».

Сільських голів та місцевих громадських активістів у м. Вознесенськ (41 учасник з Баштанського, Новобузського Казанківського районів) у м Баштанка ( 20 учасник з Вознесенського Новодеського, Арбузинського, Єланецького районів) закликали до громадського діалогу та активної участі при формуванні порядку денного муніципальної реформи. Інакше — провал реформи, руйнування села та зубожіння селян. А щоб при здійснені реформи стати не свідками а учасниками, муніципальних і громадських діячів запросили до «Школи розвитку сільської громади» та «Школи громадянської дії». Анонси шкіл на http://frgn.mk.ua/?p=6770.

IMG_9280KSB

Круглий стіл у м.Вознесенськ

У м Баштанка, на прикладі десятирічного досвіду муніципальної та адміністративної реформи у селах Баштанського району обговорена практика самоорганізації населення та партнерства з органами місцевого самоврядування сіл/ району та Баштанською районною державною адміністрацією. Зокрема трирічний успішний досвід с. Марївка, с. Привільне, Добра Криниця. Цьому сприяла ресурсна (тренінгова, грантова та консультативна) підтримка ФРММ ресурсного центру громад Баштанської районної ради. Також відбулась дискусія щодо викликів та можливостей розвитку сіл в умовах реформування місцевого самоврядування. Особливо активними булі представники місцевого самоврядування cБузське, с. Троїцьке, с Михалівка Новоодеського району Миколаївської області. ( Фотозвіт  м. Баштанка).

 

У м. Вознесенськ на прикладі десятирічного досвіду муніципальної та адміністративної реформи у м Вознесенськ обговорена практика об’єднання громади м Вознесенськ та села Пряме в єдину територіальну громаду. Зокрема, трирічний досвід ресурсної (тренінгової, грантової та консультативної) підтримки експертами команди проекту процесу формування мешканцями та діяльності у партнерстві з органам місцевого самоврядування м Вознесенська ОСН «Перлина Гаю» на території села Пряме. Також відбулась дискусія щодо викликів та можливостей розвитку сіл в умовах реформування місцевого самоврядування. Особливо активними булі представники місцевого самоврядування cБузське, с. Троїцьке, с Михалівка Новоодеського району Миколаївської області. ( Фотозвіт  м. Вознесенськ). Презентація В.Бальцер «ОСН- міст між владою та громадою»

 

Подібні обговорення заплановано у: м. Первомайськ (орієнтовно 29.10.2014р.). Напрацювання серії круглих будуть направлено голові Миколаївської обласної ради для  їх врахуванні при розробки змін/доповнень до обласної/відповідних районних цільових програм розвитку місцевого самоврядування відповідно до підходів «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» (затверджена розпорядженням КМУ №33-р від 1.04.2014р.). Запрошуємо до співпраці депутатів районних, місцевих рад, сільських голів, науковців, представників громадськості, ЗМІ.

 

Прес — служба ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Тел./факс (0512) 47-38-70, E-mail: fondnikol@gmail.com .

 

___________________________________________________________________________

Заходи здійснюються в рамках проекту ММГО Фонд розвитку міста Миколаєва «Розвиток демократії участі у селах Миколаївщини» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та МФ «Відродження». Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Партнерами проекту є: Миколаївська обласна рада, Миколаївська обласна державна адміністрація, МБФ «Фонд  громади Вознесенська», ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>