Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Ресурсний центр самоорганізації Миколаївщини та громадський діалог допоможуть захисти права селян в умовах децентралізації

 

1111В цьому нещодавно переконались 23 лідери сіл, селищ (сільський голова та громадський лідер)з Баштанського та Новоодесського районів Миколаївської області, що пройшли чотирьохденний тренінг-курс в рамках «Школи розвитку сільської громади» . На ньому лідери сіл ознайомились з викликами та можливостями нової реформи децентралізації та разом запланували сформувати сільські органи самоорганізації населення, що мобілізують зусилля та ресурси для виживання і розвитку своїх малих сіл у складі реформованих територіальних громад.

Протягом 2014-15 року експерти ресурсного центру Фонду розвитку м Миколаєва допоможуть успіху реалізації випускників Школи. Так представники сільських територіальних громад (сільський голова + громадський активіст). отримають грантову/консультативну підтримку своїх проектів .

 

 

Учасники першого навчання «Школи розвитку сільської громади»запрошені за підсумками двох жовтневих регіональних круглих столів, що відбулись у м. Баштанка та м. Вознесенськ Миколаївської області. Саме там закликали до громадського діалогу та активної участі при формуванні порядку денного муніципальної реформи. Інакше — провал реформи, руйнування села та зубожіння селян. А щоб при здійснені реформи стати не свідками а учасниками, муніципальних і громадських діячів запропонувала допомогу мережа «Ресурсний центр самоорганізації Миколаївщини.Анонси запланованих навчань у грудні 2014 р та січні 2015 р. на http://frgn.mk.ua/?p=6770.

(ФОТО РЕПОРТАЖ ТРЕНІНГУ)

Експерти Фонду – Тетяна Золотухіна та кандидат державного управління. Доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України Олеся Голинська запропонували насичену програму, що містила:

по-перше, роз’яснення «людською мовою» нових вимог законодавства України при вирішенні питань соціально-економічного розвитку, бюджетної децентралізації, земельних питань, наданні адміністративних, соціальних послуг; 

по-друге, вивчення практичних питань захисту прав та інтересів мешканців малих сіл при формуванні та реалізації програм соціально-економічного розвитку/бюджету територіальної громади селах; 

по-третєзастосування технології залучення ресурсів для реалізації проектів учасників школи.

Презентовано інши можливості грантової, навчальної, консультативної підтримки ініціатив сільських громад

Учасниками

— усвідомлена необхідність пошуків додаткових ресурсів для розвитку своїх територіальних громад та створення інституціональних утворень (органів самоорганізації населення) в селах де не має та не буде сільрад в процесі їх подальшого укрупнення.

— зацікавились можливостями Фонду розвитку м. Миколаєва у подальшому супроводження ініціатив сіл в пошуку ресурсів, а саме подані заявки на тренінг щодо можливостей ОСН в розвитку територіальних громад, та проектному менеджменту.

Пресслужба ММГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Навчання відбулося в рамках проекту ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Розвиток демократії участі у селах Миколаївщини» за підтримки «Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні» та МФ «Відродження». Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. Партнерами проекту є: Миколаївська обласна рада, Миколаївська обласна державна адміністрація, МБФ «Фонд громади Вознесенська», ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>