Протягом липня 2014 – травня 2015 р. ОСН «Ялти» зробив законну модель вирішення санітарного стану у селищі на основі самоорганізації та цивільно- господарських відносин. Укладені та діють договори між ОСН «Ялти та більшістю мешканців селища на управління житловим фондом, зокрема на впорядкування відносин в системі перевезення твердих побутових відходів. А до травневих свят побудовані дві важливі для мешканців селища дороги.
Мешканці одного з самих депресивних мікрорайонів м. Миколаєва — робітничого селища «Ялти» визнали, що найбільш болючими потребами є відсутність системи вивозу твердих побутових відходів (бракує контейнерів з майданчиками, до того з більшістю мешканців відсутні угоди), та проблема зі станом доріг.
З одного боку, мешканці селища чекали їх вирішення від влади м. Миколаєва. З іншого, влада не планувала займатись вирішенням цих питань.
Виходом з цього проблемного кола стала діяльність ОСН «ЯЛТИ», що об’єднала зусилля мешканців селища, місцевої влади та бізнесу для вирішення актуальних потреб, зокрема санітарного стану та доріг у селищі.
Бюджет проекту склав 122 600 грн. А саме: Грант ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти МФ «Відродження»- 9000 грн (2014 -15 р); Адміністративні витрати ОСН – 1600 грн. ОСН мобілізував місцеві ресурси еквівалентно 112 000 грн. Загалом це були: кошти мешканців 10 000 ,00 грн., матеріали від Заводської районної адміністрації Миколаївської міськради — 99 000 грн (99 пліти та песок). Волонтерська праця мешканців на 3-х толоках 10 мешканців 12 годин, що еквівалентно 3000 грн.
Протягом лютого-травня 2015 р ОСН «Ялти» мобілізував ресурси громади, місцевої влади і бізнесу для розбудови дороги у робітничому селищі.
Так було:
Так стало:
Так було:
ОСН «Ялти» вдалось зробити з мешканців громадян, що стали учасниками спільних успішних дії з вирішення нагальних проблем громад на основі:
1. представницької (адвокаційної) компанії ОСН з захисту законних прав громадян і інтересів громад при формуванні та прийнятті рішень органами місцевого самоврядування;
2. громадських дій ОСН з безпосереднього вирішення актуальних потреб громади робітничого селища.
Саме такий підхід дозволив ОСН, ОСББ, громадської організації чи благодійного фонду знайти ресурси та своє гідне місце у житті місцевої громади.
Сподіваємось що історія ОС «Ялти» допоможе лідерам місцевих громадських активістів НДО знайти гідне місто у своїх місцевих громадах в складних умовах кризи, революції гідності та реформ адміністративного устрою та місцевого самоврядування.
Голова правління ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва Михайло Золотухін
_______________________________________________________________________________Діяльність здійснюється ОСН «ЯЛТИ» при підтримці проекту ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в партнерстві з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та грантової підтримці МФ «Відродження».