Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайта



free counters

Як програмно — цільовий метод (ПЦМ) допоможе зробити ефективними фінанси в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини

DSCN9979

Саме це стало темою чергового навчання  керівників фінансових відділів більшості новостворених об’єднаних територіальних громад , що нещодавно  відбулось в  Офісу розвитку Миколаївщини.

Тренер —  фінансовий експерт ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Тетяна Золотухіна розповіла присутнім про  програмно-цільовий метод бюджетного планування, особливості та основні складові цієї методики.

Для розуміння теми учасники семінару розглядали конкретні приклади, закріплювали матеріал під час практичної частини та під час обговорення в кінці зустрічі.

«Ми намагаємося змінити логіку розпорядження фінансами. У нас люди спочатку виділять кошти для певного проекту, умовно ремонту доріг, а потім, відштовхуючись від суми, намагаються реалізовувати задумане. А потрібно, щоб наріжним каменем стала саме мета, яку треба досягти. Тобто, спочатку формулюємо мету – що саме ми хочемо отримати в кінцевому підсумку – та алгоритм її реалізації. І лише потім після підрахунків мають виділятися кошти», – зазначила Тетяна Золотухіна.

Як зазначив один з організаторів  семінару , Голова організаційного відділу БПП «Солідарність» Олександр Мосін  Ефективне використання бюджетних коштів – фундамент розвитку територіальних громад:

«Ефективне використання бюджетних коштів – є важливою проблемою, особливо в умовах обмеженості бюджетних ресурсів. У цих умовах першочерговим завданням стає визначення пріоритетів при розподілі бюджетних ресурсів, виявленням джерел фінансування витрат та контроль за цільовим й ефективним використанням коштів. Досягнення цих завдань можливо при застосуванні програмно-цільового методу формування бюджету, тому саме ця тема була обрана сьогодні для навчального семінару».

 

Представник Офісу розвитку Миколаївщини  Антоніна Бузіло відзначила, що проведення таких семінарів для апарату керівництва ОТГ необхідне, тому що ці адміністративні одиниці сформувалися нещодавно, і для того, щоб забезпечити функціонування бюджетної системи громад, фінансами мають розпоряджатися кваліфіковані фахівці.

«Об’єднані територіальні громади сформувалися зовсім недавно. За умовами реформи децентралізації ОТГ будуть розпоряджатися самі: скільки, куди і на що витрачати, відповідно до специфіки тієї чи іншої громади.DSCN9975-300x225

Тому за фінанси мають відповідати кваліфіковані та підготовлені фахівці, які знають, як домогтися ефективного використання бюджетних коштів, щоб від цього виграла вся громада, кожний її мешканець.

Саме для цього і потрібні такі навчальні тренінги. Саме тому ми разом ГО Фонд розвитку м. Миколаєва» плануємо не зупинятися і провести ще серію семінарів, присвячених різним аспектам управління новоствореними адміністративними одиницями», зокрема дієвим механізм  місцевої демократії і самоорганізації – зауважила Антоніна Бузіло .

 

Прес —служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

_________________________________________________________________________

Навчання відбувається в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження»  та партнерстві з  Офісом
розвитку Миколаївщині

Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом  при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>