Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Громадські активісти допоможуть 4-м громадам Миколаївщини «оздоровити» місцеві бюджети

IMG_20170531_141014Міста Миколаїв, м. Вознесенськ та об’єднані територіальні громади м. Баштанка і с.. Мостове обрані до 20-ти пілотних громад — учасників проекту «ЕФЕКТИВНІ ТА ДОБРОЧЕСНІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ У 5 –ТИ ОБЛАСТЯХ ПІВДНЯ ТА СХОДУ УКРАЇНИ за підтримки Посольства Великої Британії в України.  На установчої нараді, що відбулась 31 травня у миколаївському міськвиконкомі» експерти громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети оголосили набір на навчання чиновників і місцевих громадських активістів та презентували методику за допомогою якої згадані 4 громади Миколаївщини пройдуть громадський аудит доброчесності запровадження програмно-цільового методу (ПЦМ) та ефективності витрачання коштів громад.

 

Відкриваючи нараду, директор КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Василь Гошовський та директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін підкреслили важливість для інвестиційної привабливості місцевих громад успішність проекту, учасниками якого стали присутні. Саме запровадження принципів прозорості, доброчесності та засад належного врядування підвищить ефективність місцевих бюджетів та привабить реальних інвесторів. м Миколаєва.

З організаторами погодились та привітали учасників заходу  представники місцевих громад Миколаївщини: голова Мостовської ОТГ Надія Бабанська, заступник голови Баштанської ОТГ Світлана Євдощенко та головний спеціаліст фінансового управління Вознесенського міськвиконкому Наталія Ханенко.

Про історію народження ідеї проекту, мету, завданнях та очікування проекту  координатор Михайло Золотухін:

« Свідченням наявності  політичної волі до впровадження  Миколаївській було підписання у жовтні-листопаді 2015 р. з Фондом кандидатом на посаду міського голови Олесандра Сєнкевича і  представників більшості фракцій місцевих організацій політичних партій «Угоди про співпрацю та публічну відповідальність».

Упродовж трьох років шляхом проведення таких моніторингів ми слідкували за тим, щоб гроші громадян витрачалися прозоро та ефективно». Програмно-цільовий метод формування місцевих бюджетів, який, до речі, в Миколаєві застосовується з 2013 року, дав нам можливість відстежити, наскільки ефективно витрачаються кошти містян у сфері ЖКГ. Приміром, утримання зелених насаджень у Миколаєві в 2013-2014 роках коштувало в п’ять разів більше, ніж у столиці. На що Держфінінспекція в Миколаївській області в 2015р проводила аудит, результати якого в цілому співпали з висновками нашого дослідження.IMG_20170531_140852

«Саме на згаданих практичних напрацюваннях ФРММ побудовано методологія річного проекту, що оздоровить місцеві фінанси» — сказав у привітанні Михайло Золотухін.

Директор Фонду повідомив, що для представників пілотних громад проекту (з  м Миколаєва, м Вознесенська та ОТГ Баштанка і Мостове) у червні відбудуться навчання з доброчесності запровадження ПЦМ та громадського аудиту ефективності витрачання коштів громад. А саме для:

  • Посадових осіб органів місцевого самоврядування 12-13червня
  • Представників місцевих громадських груп і депутатів  14-15 червня

Через три місяці учасники партнерства «За прозорі місцеві бюджети» презентують результати первинного діагностування доброчесності впровадження програмно-цільового методу в згаданих місцевих громадах Миколаївщини та обраних громадським партнерством ОТГ і міст з Одеської, Херсонської, Дніпропетровської та не окупованої частини Луганської області.

За підсумками проекту у лютому-березні 2018 році буде сформовано  рейтинг доброчесності ОМС з додатками: «Кращі практики» і «Безкарність року». Напрацювання проекту будуть узагальнені як кейси та історії успіху у практичному посібнику.

 

«…Таким чином, наш сервіс дає реальну надію місцевим громадам на поліпшення прозорості і ефективності бюджетного процесу. Говорячи простіше, гроші платників податків будуть використовуватися з більшою користю, ніж раніше…….» — резюмує

Михайло Золотухін.   

 

В основної частині заходу експерт-методист проекту Фонду Тетяна Золотухіна представила правові основи методики моніторингу і оцінки рівня доброчесності впровадження програмно-цільового методу в місцевих бюджетах.

«..Для громад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад застосування ПЦМ вимагається законодавством України.  Впроваджуючи ПЦМ, ми намагаємося змінити логіку розпорядження фінансами. У нас люди спочатку виділять кошти для певного проекту, умовно ремонту доріг, а потім, відштовхуючись від суми, намагаються реалізовувати задумане. А потрібно, щоб наріжним каменем стала саме мета, яку треба досягти.

Тобто, з початку формулюємо мету – що саме ми хочемо отримати в кінцевому підсумку – та алгоритм її реалізації. І лише потім після підрахунків мають виділятися кошти…», – зазначила експерт- методист проекту ФРММ.

 

Також  презентовано  особливості та основні складові методики громадського аудиту, що буде застосовано для 20-ти пілотних міст півдня і сходу України. Презентація методики, що розробив ГО «Фонд розвитку м. миколаєва», додається .

В ході обговорення учасники отримали відповіді на маємо питання і рекомендації по організації роботи по вивченню прозорості місцевих бюджетів.

 

Увага чиновникам та громадським активістам громад-учасниць проекту!!

 

Запрошуємо представників пілотних громад проекту (з  м Миколаєва, м Вознесенська та ОТГ Баштанка і Мостове) на дводенний тренінг з доброчесності запровадження ПЦМ та громадського аудиту ефективності витрачання коштів громад , що відбудеться для:

 

  • Посадових осіб органів місцевого самоврядування 12-13червня
  • Представників місцевих громадських груп і депутатів  14-15 червня

 

Орієнтовна програма навчання

Відбір учасників здійснюється на конкурсній основі. Анкета потенційного учасника

Анкети приймаються до 8 червня 2017 р.— в е-вигляді на:  fondnikol@gmail.com

Довідки та консультації: Тел (0512) 47-34-79. Факс (0512) 47-38-79

 

 

Контакти для зв’язку:  fondnikol@gmail.com  . (0512) 47-38-79, (067) 512-16-32  Михайло Золотухін, (директор ФРММ).

 

Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та КУ «Агенція розвитку Миколаєва»

Круглий стіл проведено в рамках проекту  «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5 областях півдня та сходу України», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні , адміністративної підтримки КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та медіа-підтримки ГО «Український кризовий медіа-центр».

Мета проекту громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети — запровадити у місцевий бюджетний процес не менш 20-ти місцевих пілотних громад 5 областей півдня та сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності виконання місцевих бюджетних програм.

ПЦМ (стаття 20 Бюджетного кодексу України) — метод управління бюджетними коштами для досягнення конкретних вимірюваних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності (відповідність ціни-якості—результату) використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу та обов’язковим оприлюдненням результатів оцінки

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>