Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Як Веснянська об’єднана громада отримає дієву демократичну модель розвитку та відповідні нормативно-правову та ресурсне забезпечення

19884446_867303870092106_1533638721786758615_nСаме це 11 липня обговорили представники органів місцевого самоврядування, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД, Фонд развития г.Николаева (ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ТОВ «Архізем».


За підсумком наради досягнуто домовленість про співпрацю при розробці Стратегій розвитку, Статуту територіальної громади, генеральних планів сіл об’єднаної територіальної громади .
Фонд допоможе у залученні грантів/інвестицій для формування та реалізації стратегії та згуртує активістів сіл громади навколо побудови власного добробуту у спроможної Веснянської громади. Як казав директор Фонду Михаил Золотухин:
«… Фонд вже має відповідний спішний досвід співпраці з об’єднаним громадами Миколаївщини як «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії Миколаївщині» за кошти МФ «Відродження» . Так ще у грудні 2015 р сільська рада Куцурубської ОТГа, міська Баштанська ОТГ затвердили Статути. Так об’єднані громади, як юридичні особи публічного права захистились законодавством України від спроб інших зробити щось без згоди з їх членами.
Статути мають демократичні процедури захисту прав та врахування інтересів мешканців сіл при прийнятті рішень сільради та ії виконавчих органів.. Так ми формуємо умови для правової спроможності об’єднаних громад.
У березні 2017 р . – Стратегію розвитку Куцурубської сільської громади до 2026 та триває експертний супровід ії реалізації . 19884098_867303903425436_5935625848568031235_n
Саме на формуванні дієвої стратегії при виживанні та розвитку ОТГ, відпрацюванні статутних процедур самоорганізації і демократії участі спрямовано наш сервіс. Так за підтримки різних міжнародних донорів ми допомагаємо налагодити ефективний місцевий бюджетний процес на основі доброчесного запровадження програмно-цільового методу. Триває громадський аудит в Бащтанській, Воскресенській та Мостівській ОТГ. Так ми допоможемо і Веснянсьекої ОТГ на шляху да правової та ресурсної спроможності.. »
За допомогою ФРММ у грудні 2015 р. перша та єдина на Миколаївщтні Куцурубська сільська об’єднана рада.

Вікторія Царьова представила сервіси Першого миколаївського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) надано рекомендації щодо налагодження роботи з юристом органів місцевого самоврядування об’єднаної громади та презентувала можливості центру БВПД з надання мешканцям сіл об’єднаної громади безоплатної вторинної правової допомоги допомоги. Заплановані додаткові виїзниі правові консультацій для мешканців сіл Веснянської ОТГ.
Представник ТОВ « Архізем» Віталіна Іскандірова презентувала практичний досвід та можливості ТОВ у розробці генерального плану сіл ОТГ. Так Архізем вже завершую розробку генрального плану с. Куцуруб .
На переконання Веснянськогого голови Леоніда Мухарського, «..Сподівємось на співпрацю з Фондом та командою , що взяла участь у нараді . Плануємо разом сформувати Статут, Стратегию Генральний план сілнашої ОТГ та залучити ресурсі для ії реалізації . Так ми разом зробимо спроможну об’єднану громаду у якої буде добробут, злагода та гармонія…».

Формування спроможної Веснянської сільської об’єднаної громади триває!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Тел. (0512) 47-38-79
_________________________________________________________________________
Нарада відбулась в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».
Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>