Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Результати моніторингів ефективності видатків у трьох сферах місцевого бюджету

Обговорили 6 квітня на першої зустрічі Експертно-громадської ради  Миколаївського міськвиконкому у цифровому форматі відео конференції.

 

Учасниками зустрічі стали чотири представника коаліції #ГромадськаПрефектура, що презентували результати моніторингів ефективності видатків на освіту, енергозбереження та благоустрій за період 2017-2019 р.

Учасники зходу погодили для розгляду на найближчому засіданні ЕГР рекомендації громадських префектів наступні дві рекомендації місцевим посадовцям:

  1. На виконання Ст. 20, 26, 28  Бюджетного кодексу України та відповідних пакетів НПА центральних органів виконавчої влади у сферах відповідальності департаментів і управлінь забезпечити:
  • Прозорість і підзвітність бюджетного процесу. Інформацію про ціну/якість муніципальних послуг, зокрема   фактичної економії енергоресурсів та бюджетних коштів презентувати «людською мовою» на офіційних ресурсах міської ради та засіданнях ЕГР і відповідних 4-х громадських дорадчих органах при підрозділах Миколаївської міської ради тв. Ії виконкому;
  • Запуск системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Інформацію щодо результатів виконання відповідного доручення миколаївського міського голови керівникам виконавчих органів Миколаївської міської ради від 18.02.2020 р про запровадження системи внутрішнього контролю у всіх 21 ГРБК миколаївської міської ради представити на травневому засіданні Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР);
  • Дієвість механізму впливу результатів щорічної оцінки ефективності заходів бюджетних програм на:

Публічне представлення на бюджетних слуханнях і офіційних ресурсах виконавчих органів місцевого самоврядування кою мовою»;

— на пріоритети прогнозу місцевого бюджету 2021- 2023р.; 

— на пріоритети цільових та бюджетних програм, завдань та заходів у наступних бюджетних періодах;

— на атестацію місцевих посадовців з наступними відповідними висновкам  керівництва щодо оплати праці посадовців.

(2). На виконання вимог Статуту міста, забезпечити дієвість таких механізмів місцевої демократії участі, як —  громадські слухання, громадські дорадчі органи:

    • Ініціювати проведення громадських слухань з питань ефективності реалізації політик енергоефективності, освіти та благоустрою з використанням інформаційно-комунікативних е-технологій;
    • Громадським дорадчим радам розглянути результати монтироингів  громадських префектів з запрошенням місцевих посадовців, що відповідають за згадані питання.

Як зазначив голова ЕГР Артем Ващиленко, з огляду на посилення карантинних заходів та з урахуванням вимог положення про ЕГР було прийнято рішення провести зустріч у режимі обговорення та з використанням цифрового додатку Zoom.

«..Громадська префектура прагне допомогти органам місцевого самоврядування налагодити належну систему внутрішнього контролю. Це забезпечить ефективне витрачання коштів громади підрядниками.

Переконані, що це можливо лише при запровадженні в органах місцевого самоврядування Миколаєва принципів прозорості, підзвітності та спрямованості на результат. Так будуть виконані вимоги Ст. 20, Ст. 26, 28 бюджетного кодексу України та відповідного пакету нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади.».

— Прокоментував завдання моніторингів #ГромадськаПрефектура заступник голови ЕГР « Михайло Золотухін.

До спілкування долучилися також громадські експерти Борис Кудар, директор ГО «Навчально методичний центр захисту прав людини», громадський префект Анна Кашуба,  та голова ОСН селища «Ялти» Сергій Сидляр.

Борис Кудар розповів присутнім про окремі результати реалізації проєкту з аналізу громадськими префектами сфери освіти в м. Миколаєві. У своїй доповіді він зокрема приділив увагу питанням кібербезпеки закладів освіти. 

Анна Кашуба розповіла про результати проєкту з аналізу формування та виконання заходів, які виконувалися за рахунок бюджетних коштів та доброчинних внесків. Загалом в ході проекту досліджувалися 7 навчальних закладів м. Миколаєва. За інформацією п. Кашуби фінансова звітність даних закладів у відкритих джерелах подана не в повному обсязі та не структуровані, в результаті чого не лише складно виконати повноцінний аналіз, але й виникають ризики подвійного фінансування певних заходів. 

Пост- реліз дослідження з презентацією на http://frgn.mk.ua/?p=11428 .

Сферою дослідження ГО «Фонд ініціативного розвитку» стала ефективність використання бюджетних коштів у реалізації заходів з енергоефективності, зокрема, термосанації будівель закладів освіти.

Презентація . Пост- реліз дослідження на http://frgn.mk.ua/?p=11446 .

Однак, як зауважили члени громадської ради в ході презентації даного звіту, при оцінці робіт з енергоефективності варто оцінювати не лише використання коштів, але й зміни в температурному режимі, комфортності перебування дітей тощо. Для повноцінного аналізу ефективності проєкту мають бути враховані всі можливі фактори та виконані детальні підрахунки на основі актуальної інформації.

Темою дослідження ОСН «Яли», що презентував Сергій Сідляр —  результати моніторингу використання бюджетних коштів, програми організації благоустрою адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради. Презентація  . Пост- реліз дослідження на http://frgn.mk.ua/?p=11456 .

В свою чергу, Михайло Золотухін, заступник голови ЕГР, підкреслив, що у керівництва міста наявна політична воля щодо позитивних змін в напрямку збільшення прозорості бюджетного процесу, тому найближчим часом можна сподіватися на покращання ситуації.

В цілому, члени ЕГР дійшли згоди в тому, що онлайн-формат є ефективним для обговорення актуальних питань та аналізу документів. Можливою темою наступної онлайн — зустрічі може стати питання щодо умов реалізації Громадського бюджету в умовах карантинних заходів.

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» 

Презентації моніторингів були підготовлені в рамках проекту «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та в рамках діяльності коаліції 24-х НГО Миколаївщини «Миколаївська регіональна платформа реформ».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>