Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ
Анализ интернет сайтаfree counters

Аудит ефективності виконавчих органів Березанської ради

Саме його висновки обговорили з місцевими посадовцями та представниками громадськості 17 листопада 2022 р. на круглому столі з відновлення територіальної громади.

Березанський селищний голова Валерій Хоміцький так прокоментував результати заходу:

«Наша громада продовжує працювати над розробкою Плану відновлення Березанської селищної територіальної громади разом з ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва».

Сьогодні експертка Фонду  Татьяна Золотухина  презентувала результати двох громадських аудитів, в рамках яких проведено оцінку ефективності управлінської структури виконавчих органів нашої селищної ради та сфери освіти.

Сьогодні ми обговорили результати аудиту та рекомендації експертів Фонду з посадовцями. Подібний захід також заплановано провести з місцевими депутатами і представниками громадськості.

У громаді триває опитування місцевих посадовців, громадських лідерів та керівників комунальних і приватних підприємств щодо пріоритетів місцевого Плану відновлення громади з викликів та шляхів їх відновлення.

За результатами опитування та згаданих обговорень планується модернізація управлінської структури, освітньої мережі та розробка Плану відновлення нашої громади з врахуванням інтересів влади, бізнесу та громадськості».

Методика двох аудитів та сервіси ГО «Фонду розвитку міста Миколаєва» з відновлення Березанської селищної громади та розвитку місцевої демократії в рамках відповідних проєктів за підтримки МФ «Відродження» та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні презентована на подібному липневому заході http://frgn.mk.ua/?p=13278.

Загалом, протягом серпня-листопада у Березанській селищній громаді за згаданими методиками проведено:

1. Оцінка ефективності та результативності окремих виконавчих органів ради і посадових осіб, відповідальних за відповідний напрямок роботи.

2. Оцінка ефективності управлінської структури виконавчих органів ради загалом, її відповідність нагальним потребам соціально-економічного та культурного розвитку громади.

3. Оцінка ефективності управління освітою в умовах воєнного стану та її перспективи.

Експертка ФРММ Тетяна Золотухіна так сформулювала загальні рекомендації аудиту:

 1. На тлі нових викликів, пов’язаних з війною, доцільно переглянути структуру виконавчих органів селищної ради та знайти резерви для підсилення напрямків, що будуть пов’язані з післявоєнним відновленням громади:

В галузі «державне управління».

 1. Переглянути цілі та основні завдання виконавчих органів місцевого самоврядування на предмет відповідності діючому законодавству України, а також конкретизувати основні завдання ВО, не допускаючи  випадків дроблення завдань.
  1. 1Переглянути структуру підпорядкованості виконавчих органів, усунути надмірну централізацію та навантаження чи недовантаження керівництва громади, в чиїх повноваженнях контроль за виконання  структурними підрозділами своїх повноважень.
  2. 2Розглянути ефективність, чисельну обґрунтованість та нормативно-правове підґрунтя діяльності всіх підрозділів в виконавчих органів селищної ради.
  3. 3Для оцінки реального навантаження, усунення диспропорцій  та оцінки конкретних результатів службової діяльності посадових осіб ОМС впровадити системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, одним із завдань якої буде:
  4. -ідентифікація розподілу обов’язків щодо визначення завдання і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності  посадової особи ОМС;
 2. аналізу визначених завдань і ключових показників діяльності посадової особи ОМС на предмет доцільності, ефективності та результативності;
 3. аналіз результатів (результативних показників) виконання завдань;
 4. аналіз фактичного навантаження на працівника;
 5. розрахунок оптимальної кількості структурних підрозділів ОМС та їх штатної чисельності.
  1. Запровадити проведення щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування Березанської селищної ради покладених на них обов’язків і завдань за … рік затвердити як рішення ради, що зробить цю процедуру постійно діючою. При розробці цього рішення  врахувати методичну основу Постанови КМУ від 23.08. 2021 р. № 640 «Про затвердження Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців» в частині визначення результативних показників виконання посадовими особами своїх обов’язків.

В галузі «освіта, культура, спорт».

 1. Розглянути можливість визначення відділу освіти, культури, молоді та спорту як головного розпорядника коштів місцевого бюджету.
  1. Провести внутрішній аудит відділу освіти БСР на предмет ефективності структури цього виконавчого органу, унормувати штатну структуру з пакетом бюджетних програм, що затверджується по цьому ВО рішенням про місцевий бюджет.
  1. Унормувати логістику фінансово-господарської діяльності як самого відділу освіти так і підпорядкованої мережі закладів: розглянути доцільність та необхідність існування бюджетної програми КПКВК 1141.

В галузі «соціально-економічний розвиток».

 1. Розглянути можливість підсилення «житлово-комунального» та економічного блоку у виконавчих органах БСР, а саме: секторів житлово-комунального господарства та соціально-економічного розвитку та інвестицій.
  1. Розглянути питання об’єднання сектору ЖКГ з дотичним по своїй діяльності відділом комунальної власності та земельних відносин.

Нагадуємо що:

По перше, до листопада триває збір заяв від представників організацій громадянського суспільства у громадську раду при виконавчому комітеті Березанської селищної ради як механізму участі жителів усіх населених пунктів  у відновленні та розвитку селищної територіальної громади.  Установчі збори заплановано на 1 грудня 2022 р. Оголошення з процедурою формування громадської ради на http://frgn.mk.ua/?p=13354;

По-друге, 10-11 листопада у Березанці відбулась осіннє дводенне навчання з питань громадської участі у відновленні та проєктного менджменту для громадськості Березанщини. Реліз навчання на http://frgn.mk.ua/?p=13391.

Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Cупровід відновлення Березанської селищної громади здійснює ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках двох  проектів – в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії». А саме:

1.  «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

2. «Інтеграція ВПО у відновлення територіальних громад Миколаївщини за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Партнерами проекту є Березанська селищна рада та ГО «ЕКО. Березань».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>